Kanādas tiesībsargājošām iestādēm esot pieeja BlackBerry šifrēšanas sistēmas apiešanai jau kopš 2010. gada. BlackBerry šifrēšanas “galvenā pieejas atslēga” izmantota vairākkārt, atšifrējot miljoniem ar BlackBerry sūtīti ziņu un e-pastu.

Pagaidām nav skaidrs, kā policija tikusi pie iespējas atšifrēt BlackBerry viedierīces. Zināms, ka Otavā ir policijas īpašumā esošas tehnoloģijas, kas simulē viedierīces un ziņu saņemšanu no BlackBerry Messenger. Pēcāk šīs ziņas tiekot atšifrētas, un tas neprasot milzīgu laiku vai zināšanas.

BlackBerry, atšķirībā no WhatsApp un Apple saziņas servisiem, izmantojot “galveno pieejas atslēgu”, ar ko tiek šifrēta visa saziņa lietotāju starpā, tātad ne tikai teorētiski pastāv iespēja ziņojumu saturu atšifrēt. BlackBerry vadītājs Džons Čens (John Chen) ir teicis, ka uzņēmums ir gatavs sadarboties ar policiju un tiesu sistēmu, lai atklātu kriminālnoziegumus. Tādējādi BlackBerry nestājas ceļā noziegumu izmeklēšanai, tomēr lietotājiem ir jāapzinās, ka it kā neuzlaužamā BlackBerry saziņas sistēma tomēr tāda nav.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Balodis

Vai BB vispār ir nākotne? Neesmu lielākais entuziasts, bet redzu pāris ziņas gadā par šo ražotāju. Žēl…

Dupsis

..un visas ziņas ir par to, cik viņiem sū.. iet pārdošana un kā viņi cer vēl kaut ko saglābt. Šāda ziņa man šķiet būs pēdējā nagla.

Artis Abols

BB jau uz Android aizbrida. BB 10 OS ir gan mironis.