Kanādas tiesībsargājošām iestādēm esot pieeja BlackBerry šifrēšanas sistēmas apiešanai jau kopš 2010. gada. BlackBerry šifrēšanas “galvenā pieejas atslēga” izmantota vairākkārt, atšifrējot miljoniem ar BlackBerry sūtīti ziņu un e-pastu.

Pagaidām nav skaidrs, kā policija tikusi pie iespējas atšifrēt BlackBerry viedierīces. Zināms, ka Otavā ir policijas īpašumā esošas tehnoloģijas, kas simulē viedierīces un ziņu saņemšanu no BlackBerry Messenger. Pēcāk šīs ziņas tiekot atšifrētas, un tas neprasot milzīgu laiku vai zināšanas.

BlackBerry, atšķirībā no WhatsApp un Apple saziņas servisiem, izmantojot “galveno pieejas atslēgu”, ar ko tiek šifrēta visa saziņa lietotāju starpā, tātad ne tikai teorētiski pastāv iespēja ziņojumu saturu atšifrēt. BlackBerry vadītājs Džons Čens (John Chen) ir teicis, ka uzņēmums ir gatavs sadarboties ar policiju un tiesu sistēmu, lai atklātu kriminālnoziegumus. Tādējādi BlackBerry nestājas ceļā noziegumu izmeklēšanai, tomēr lietotājiem ir jāapzinās, ka it kā neuzlaužamā BlackBerry saziņas sistēma tomēr tāda nav.

Reklāma

3
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Artis AbolsDupsisBalodis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Balodis
Viesis
Balodis

Vai BB vispār ir nākotne? Neesmu lielākais entuziasts, bet redzu pāris ziņas gadā par šo ražotāju. Žēl…

Dupsis
Viesis
Dupsis

..un visas ziņas ir par to, cik viņiem sū.. iet pārdošana un kā viņi cer vēl kaut ko saglābt. Šāda ziņa man šķiet būs pēdējā nagla.

Artis Abols
Viesis
Artis Abols

BB jau uz Android aizbrida. BB 10 OS ir gan mironis.