Iepriekš bija zināms, ka Sharp ir piekritis apvienoties ar Foxconn. Foxconn ir viens no lielākajiem elektronikas ražotājiem pasaulē, kas izpelnījies atpazīstamību ar Apple iPhone un citas Apple produkcijas ražošanu. Tika apgalvots, ka Foxconn par apvienošanos ar Sharp izmaksās 6.2 miljardus dolāru, tomēr šobrīd darījuma summa samazināta līdz 3.5 miljardiem dolāru, kā arī Foxconn īpašumā būs kopumā 66% Sharp akciju.

Tika baumots, ka Sharp vēlas iegādāties ekrānu ražojošu uzņēmumu apvienība Japan Display Inc, kura daļējs īpašnieks ir arī Japānas valsts, tomēr Foxconn solītie nu jau 3.5 miljardi dolāru ir pārsnieguši Japānas investīciju uzņēmuma solīto, tāpēc Sharp nonāks Foxconn paspārnē.

Sharp ir viens no Apple ekrānu ražotājiem, tādējādi Foxconn nodrošinās sev vēl stabilāku vietu iPhone tapšanā. Tiek pieļauts, ka Foxconn saglabās Sharp zīmolu un ar to izlaidīs pašu veidotas viedierīces. Vēl 2012. gadā Foxconn iegādājās 38% no Sharp LCD ražošanas divīzijas. Foxconn apgalvo, ka grasās atjaunot Sharp labo slavu un būtiski uzlabot darbības rādītājus. Pret Sharp un Foxconn apvienošanos bija lielākie Japānas ekrānu ražotāji Sony, Toshiba un Hitachi.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of