Microsoft un Google būtu uzskatāmi par ienaidniekiem, tomēr abu gigantu tehnoloģijas iet roku rokā – Microsoft veic Google pasūtījumus un otrādāk. Microsoft Windows Phone un Windows 10 Mobile ieņem vien 2.57% no viedierīču mobilo operētājsistēmu tirgus, bet Microsoft ir pamanījies pamatīgi iekosties Android operētājsistēmas pīrāgā.

Microsoft Office lietotnes ir plašā klāstā pieejamas Android lietotājiem. Android popularitāte kopā ar Microsoft Office veido ideālu augsni lietotāju piesaistei Office maksas pakalpojumiem. Google Play Store pieejamas arī Cortana, Microsoft Translator, Sprightly un citas lietotnes. Microsoft parūpējies arī par tikai Android operētājsistēmai paredzētu lietotņu klāstu – Arrow Launcher, Hub Keybord, Microsoft Dialer u.c.

Microsoft ir izveidojis pats savu Android lietotņu veikalu, kas iespēju ziņā līdzinās, piemēram, Amazon viedierīču lietotņu veikalam. Microsoft Apps vienuviet parādīs visas Microsoft izveidotās (un iegādātās) lietotnes Android operētājsistēmai. Microsoft Apps gluži nav pilntiesīgs lietotņu veikals, tā drīzāk ir informatīva lietotne, kas tālāku ielādi un atjaunināšanu nodod Google Play Store rokās.

Microsoft no katras Android viedierīces aktivizēšanas gūst peļņu, tāpat Android operētājsistēmas milzīgais lietotāju skaits ir pateicīga augsne dažādu iespēju un lietotņu testēšanai, kas pēcāk saņem vērtīgas atsauksmes un rezultātā Microsoft spēj lēti un ātri pilnveidot savas Windows programmas un servisus.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of