web analytics

FIB piekļūst iPhone datiem bez Apple palīdzības

Jaunākie raksti

“Wolt” piesaista 530 miljonus dolāru un turpinās paplašināties ārpus ēdiena piegādes biznesa

Helsinkos bāzētā, 2014. gadā radītā kompānija "Wolt" tās pirmsākumos nodrošināja internetā pasūtīta ēdiena piegādes. Sākotnēji koncentrējoties uz restorāniem, uzņēmums...

Microsoft vienas dienas laikā atsauc Xbox Live abonēšanas servisa cenu kāpumu

Pagājušās piektdienas rītā, 22. janvārī, Microsoft paziņoja par to, ka pēc vairākiem gadiem tiks paaugstinātas Xbox Live abonementa cenas,...

“Michelin” patentējuši motocikla aizmugurēja dubļu sarga dizainu ar neliela izmēra elektromotoru

Franču ražotājs "Michelin" parasti asociējas ar riepu ražošanu, tomēr uzņēmums acīmredzami domā un strādā arī citos virzienos - "Michelin"...

Huawei grasoties pārdot Mate un P sērijas viedtālruņu ražošanu

Reuters ziņo, ka Huawei varētu jau tuvākajā laikā pārdot savu Mate un P sērijas viedtālruņu ražošanu kādam citam, tādējādi...

ELKO uzsāk GRENKE operatīvā līzinga izplatīšanu

Vairumtirgotājs ELKO Grupa sadarbībā ar GRENKE Latvijā uzsāk operatīvā līzinga pakalpojumu piedāvāšanu, nodrošinot pakalpojuma plašāku pieejamību IT produktu mazumtirdzniecībā. Operatīvā...Izskatās, ka Apple un ASV Federālais izmeklēšanas biroja cīņa par iPhone 5c datu pieeju ir beigusies, jo paziņots, ka Sanbernardino apšaudes vaininieka iPhone dati esot atšifrēti. ASV Sanbernardino pilsētā pagājušā gada decembra pirmajās dienās notika asiņaina apšaude, kuras laikā nogalināti 14 un ievainots 21 cilvēks. Policijas spēki nogalināja divus no uzbrucējiem. Notikums sabiedrībā atkārtoti aktualizējis jautājumu par ieroču aprites un pārdošanas kontroles pastiprināšanu, kā arī viedierīču un saziņas šifrēšanas melnajām pusēm.

Kopš asiņainā notikuma Apple un ASV Federālais izmeklēšanas birojs tā arī nespēja atrast kopsaucēju, kas apmierinātu abas puses, bet neliktu ciest Apple klientiem. Apple pusē nostājās gandrīz visi lielie tehnoloģiju uzņēmumi, atbalstot iPhone datu neatšifrēšanu. Februārī tiesa lika Apple atvērt pieeju iPhone saturam, bet Apple vadītājs atklātā vēstulē valdībai norādīja, ka tas nav uzņēmuma spēkos, un, ja arī būtu, šādas darbības ietekmētu turpmāko Apple uzticamību klientu acīs.

Apple iPhone sargā ne tika pieejas parole, bet arī Apple ieviestā aizsardzība, kas pēc desmitā neveiksmīgā paroles ievadīšanas mēģinājuma dzēš visu iPhone saturu. Tiesībsargājošās iestādes var uzminēt paroli, bet to nevar paveikt 10 piegājienos, tāpēc tika lūgts Apple izslēgt šo aizsardzību. Apple vēl arvien uzsver, ka jebkāda veida aizsardzības apiešanas iebūvēšana iOS operētājsistēmā padarītu iPhone par vieglu mērķi urķiem un lietotāju dati vairs nebūtu drošībā.

16 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
16 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Prusljix

Pieprasu atpakaļ naudu par savu Iphone! Kā es tgd varēšu droši uzņemt selfijus, zinot, ka ASV urķi viņām varēs tikt klāt? Mans smaids vairs nekad nebūs tāds kā agrāk… :'(

Kristaps Skutelis

Viss vienkārši, jāpērk jaunāks (drošāks) iPhone.

Raivis Rasnačs

Drošības sistēmas ir iOS līmenī. Tā kā pat iPhone 5 ir tik pat drošs kā 6S vai SE, ja programmatūra ir vienāda. Nekādas nozīmes, cik tas dzelzis jauns.

Kristaps Skutelis

Tieši tā. Tu nevari nopirkt iPhone 6s vai iPhone SE ar vecu iOS versiju.

deni2s
Kristaps Skutelis

Interesanti, protams, bet vai šis haks darbojas uz jaunāka iOS darbinātām ierīcēm. Rakstā runā par 8.2.

deni2s

Protams, jo raksts ir gadu vecs. Pasaule jau ar nestāv uz vietas :)

ProxyFromDeep

Paņem aparātu , izjauc , izlodē atmiņas čipu un nolasi “dampu” – dekriptē cik vēlies .
Jautājums tik , kāpēc FIB tik ilgi “žāvēja” , zinot ka risinājumi ir pieejami ..

p.s. vistuvāk “absolūti drošam” devaisam ir tāds , kura atmiņas čipā ir iedzīta collīgā nagla ;)

Viesturs Kavacs

Jo viņi droši vien negrib katru reizi tā pisties, kad vajag nākamo uzlauzt.

Mārtiņš Vācietis

Acīmredzot tas drošības strīds bija teātris lētticīgajiem noziedzniekiem, lai tik pērk iPhone, to neviens nenoklausās u.t.t. Jebko, ko izveidojis cilvēks, var uzlauzt cilvēks!

erikiss1

vienīgi tas, ka nevar jau uz savu galvu visadas ierīces pirkt un mēģināt ko kodēt, visam velkas līdzi dokumentu kalni un citas lietas….

KKTK

Tad muļķīgs ir paziņojums, ka ierīce ir uzlauzta. Verēja turpināt tiesas darbus un izlikties, ka ierīce nav uzlauzta, lai dvieļgalvas pērk un tic, ka ir neuzlaužama ierīce.

bombelats

Neaizmirstiet, ka notikumi norisinās ASV, kas ir slavena ar tiesāšanos par vis ko. Ierīce, droši,ka bija uzlauzta jau sen, bet informāciju nevarētu izmantot legāli, jo tā skaitītos iegūta nelikumīgi, un pats FIB varētu nokļūt tiesas darbos. Tagad, visticamāk, juristi ir atraduši veidu kā legalizēt šo pasākumu.

nabadanga

Datiem piekļuva firma Cellebrite. Spriežot pēc info viņu webā, viņa var piekļūt iPhone 2G,iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, iPhone 4S, iPhone 5,iPhone 5S, iPhone 5C, iPhone 6, iPhone 6Plus, iPod Touch 1G, iPod Touch 2G, iPod Touch 3G, iPod Touch 4G, iPod Touch 5G, iPad Mini, iPad 1, iPad 2, iPad3, iPad 4. Te ir pakalpojuma apraksts: http://www.cellebrite.com/Pages/ios-forensics-physical-extraction-decoding-and-analysis-from-ios-devices.

x

Vietējiem privātuma cienītājiem vajadzētu oj kā pacensties, lai FIBā radītu interesi parakāties jūsu āboltrubās. Skatīties jūsu selfijus? Nesmīdiniet manas čības.

Gan jau ka teijāteri ar privātumu nospēlēja, lai ne pārāk gudri teroristi un līdzjutēji turpinātu izmantot āboltrubas, pārāk nepiesargājoties. Bet ko vajag, gan jau nolasa paši vai ar Apple palīdzību.

marketings

ar visu šo teātri uzkačāja sev akcijas un tagad nolaida to visu podā ar vienu paziņojumu, ka jebkurš var piekļūt Iphone datiem un tam pat nav vajadzīgi Tēvoča Sema resursi.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: