22. martā, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) biedri pulcējās gadskārtējā LIKTA biedru kopsapulcē, kurā tika izvērtēts pārskata periodā paveiktais IKT nozarē un noteiktas nākotnes prioritātes. Kā nozīmīgu virzienu 2016.gadā LIKTA plāno aktivitātes digitālās vides sakārtošanā tautsaimniecības veicināšanai, sekmējot digitālo rēķinu un pavadzīmju ieviešanu, veicot digitālo tehnoloģiju popularizēšanu sadarbībā ar citu nozaru asociācijām un analizējot citu valstu labās prakses piemērus.

Aizvadītais gads IKT nozarei ir bijis notikumiem bagāts. Tā, piemēram, Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros augstā līmenī organizēta Digitālā asambleja, kur aktīvi, īpaši digitālo prasmju sesijas organizēšanā līdzdarbojās arī LIKTA. Prezidentūras laikā notika vairāk nekā 20 augsta līmeņa pasākumi saistībā ar digitālo jomu, sniedzot iespēju Latvijas uzņēmumiem parādīt savus sasniegumus.

“Man ir patiess gandarījums par IKT nozares un LIKTA kā vadošās nozares asociācijas izaugsmi pēdējo gada laikā. Jaunākā statistika liecina, ka pēdējā gada laikā nozarē ir sākuši strādāt apmēram 470 jauni IKT uzņēmumi, par vairāk nekā 3,2 tūkstošiem audzis nodarbināto skaits. LIKTA šobrīd pārstāv 87 biedrorganizācijas un 69 individuālos biedrus – IKT profesionāļus. Ņemot vērā arvien pieaugošo digitālo tehnoloģiju lomu tautsaimniecībā, LIKTA ir svarīgs padomdevējs šajā jomā kā publiskā, tā privātā sektora organizācijām un iedzīvotājiem”, uzskata LIKTA prezidente Signe Bāliņa.

2015. gadā LIKTA aktīvi turpināja realizēt un sekmīgi noslēdza IKT nozares uzņēmumu darbinieku apmācības projektu, kurā piedalījās LIKTA biedri. Piecu gadu laikā kopš projekta uzsākšanas brīža tā ietvaros tikuši apmācīti vairāk nekā 4 tūkstoši darbinieku. Savukārt LIKTA organizētajā projektā „Informācijas Tehnoloģiju apmācības mazajiem un mikro uzņēmumiem konkurētspējas un produktivitātes veicināšanai” iesaistījās teju 1500 komersanti, nodrošinot vairāk nekā 6500 apmācību. Projektu atzinīgi novērtējusi Ekonomikas ministrija un Eiropas Komisija (EK), turklāt kā labās prakses piemērs tas prezentēts vairākos EK forumos, konferencēs un darba grupās ārpus Latvijas.

Pagājušajā gadā sadarbībā ar astoņiem IKT nozares uzņēmumiem tika uzsākta informatīvā kampaņa „Loģiskā atlase”, kas aicina dažādu nozaru uzņēmumus straujāk ieviest IKT risinājumus. Kampaņā iesaistījās vairāki DEMO uzņēmumi, kuri bija gatavi savā uzņēmumā izmēģināt jaunus IKT risinājumus un vērtēt to ietekmi uz biznesa procesiem un uzņēmuma efektivitāti. Kampaņas rezultāti tiks apkopoti šī gada aprīlī.

2015. gadā LIKTA kopā ar nozares uzņēmumiem turpināja atbalstīt 8. – 12.klašu skolēnu Latvijas Informātikas olimpiādi, valsts komandas dalību Baltijas Valstu informātikas olimpiādē un Vispasaules informātikas olimpiādē. Tāpat jāatzīmē sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru (VISC) īstenotais pilotprojekts datorikas aprobācijai skolās, kas noritējis sekmīgi, tāpēc LIKTA ciešā sadarbībā ar VISC turpinās strādāt pie kompetenču pieejā veidota mācību satura izstrādes, lai ieviestu datorikas apmācību visās skolās.

Reklāma

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Nelabojams Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Nelabojams
Viesis
Nelabojams

Izglītības un zinātnes citadelē Latvijas Universitātē papriekš derēja kaut elementāru elektronisko parakstu ieviest. 21.gadsimta otrajā desmitgadē jāskraida ar papīriem pa pus pilsētu… no Torrņakalna supermodernā Zikurāta uz Baznīcas ielu u.t.t. Pēdējā laikā vismaz dažas standarta formas ir kļuvušas piemērotas arī aizpildīšanai datorā (teksta redaktorā), nevis ar roku, kā bija vēl pirms gada.