Vēl pirms pāris dienām pārmetu Microsoft, ka uzņēmums ir pavisam aizmirsis par platformas “trū” faniem – Windows Phone 8.1 lietotājiem un šodien lasu, ka tuneļa galā ir iespīdējis blāvs gaismas stariņš. Microsoft paziņojis, ka daļai Windows Phone 8.1 ierīču sākts izplatīt Windows 10 atjauninājumu. Jēj!

Protams, atjauninājums nepienāks visiem un uzreiz, jo dažādu ražotāju (khe, cik tad daudzi bez Nokia/Microsoft vēl ražo šos telefonus?), modeļu, valstu/reģionu ierīču lietotāji atjauninājumu saņems dažādos laikos.

Atliek vien gaidīt atjauninājumu ar nosaukumu “Build 10586.164” un kad tas kļūs pieejams, telefonā tiks parādīts paziņojums. Lietotājiem būs jāpieslēdzas pie Wi-Fi bezvadu interneta tīkla, jāpārbauda vai ierīcē ir gana daudz brīvas vietas un jālejuplādē un jāuzstāda atjauninājums.

Ierīces, kas saņems Windows 10 Mobile:

 • Lumia 1520
 • Lumia 930
 • Lumia 640, 640 XL
 • Lumia 730
 • Lumia 735
 • Lumia 830
 • Lumia 532
 • Lumia 535
 • Lumia 540
 • Lumia 635 1GB,
  Lumia 636 1GB,
 • Lumia 638 1GB,
 • Lumia 430
 • Lumia 435
 • BLU Win HD w510u
 • BLU Win HD LTE x150q
 • MCJ Madosma Q501

Microsoft iesaka izmantot Upgrade Advisor lietotni, lai noskaidrotu vai tava ierīce saņems šo atjauninājumu.

Tā kā dažas Windows 10 Mobile funkcijas ir atkarīgas no specifiskiem “dzelžiem” (piemēram, Continuum un Windows Hello), tad tās nebūs pieejamas vecākām ierīcēm, kas atjaunojas uz šo platformu. Tāpat būs dažas Windows Phone 8.1 funkcijas, kas vairs nebūs pieejamas pēc atjauninājuma uz Windows 10 Mobile. Ar pilnu likvidēto funkciju sarakstu vari iepazīties šajā tīmekļa vietnē (Mobile sadaļā).

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
27 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Nelabojams

da pašļi viņi nā…
ceru, ka no šīs sodības varēs izvairīties – atjaunināšana man ir atslēgta un nav pat izveidots pat Microsoft konts.

Deace Duck

Tev ir telefons? Kāpēc vēl joprojām nesazinies ar dūmu ugunskuru palīdzību?

Nelabojams

Kurš teica, ka nemāku? Bet pirku tiešām eksperimenta dēļ – vai maniem lietošanas paradumiem ir jēga no smārtfona (konkrēti, Lumia 930), vai arī pietiek ar vienkāršu “kluci”. Principā pietiek ar pēdējo, kaut gan no zolīdas telefona OS ar “natīvajiem” pribambasiem savi labumi ir. Nepiederu pie tiem veikalinga zombētajiem, kuriem ir vajadzīgs kaut kas jauns tikai tādl, ka tas ir jauns un skaitās kruti. Tur jau tā lieta, ka man telefons tiešām kalpo, lai sazinātos. Priekš pārējā ir perfekti iekārtota darba un izklaides vieta; tev tāda pat sapņos nerādās, jo mamma nevarēs tādu nopirkt.

Suklis Bobs

Tad ko pirki tādu klausuli, ka nemāki pilnvērtīgi lietot. 3310 priekš tevis būtu piemērotāks modelis ;)

digitalk

neražo :-P

Suklis Bobs
digitalk

sry, refurbished almost always sucks. un patiesībā 6110i rullē.

Guu

Kāpēc viņi nevarēja arī 520. lumiai uztaisīt atjauninājumu??

ytteroy

Jau gadu lietoju Windows 10 Mobile Preview caur Windows Insider. Pačeko, varbūt izdosies :)

Guu

520. lumiai nav pieejams Preview

Hsjs

Tas ir tā pat, kā bļaustīties, kāpēc Samsung nevarētu Ace 2 izlaist Marshamllow atjauninājumu. Un Insder Preview programma ir pieejama visām Lumiām.

Artis

Nebija tā, ka Microsoft bļaustījās, ka desmito dabūs visi telefoni, kas darbojas ar astoto?

Ēriks

Šodien tieši caur Insider atjaunināju savu 820, pagaidām tikai pozitīvas atsauksmes. Vienīgi nepatīk, ka edge pārlūkā youtube nopauzējas, kad nobloķēju ekrānu. Un skatos, ka manam telefonam nespīd oficiālais w10.

neJANIS

Izmanto mytube! aplikāciju.
Bet visp’ar pie nobloķēta ekrāna youtube pauzējas arī oficiālajā Android / iOS aplikācijā.

Ēriks

Nekā, tāpat pauzējas, pirms tam ExplorerĪ varēja nobloķēt ekrānu un likt telefonu kabatā, bet tikmēr skanēja mūzika.

Eduards Blumbergs

Pamēģini MetroTube

neJANIS

No vienas puses jau nav o baigi pārmest, ka 3+ gadus veci vai mazbudžetnieki netiek pēc atjauninājuma, tomēr savā laikā Microsoft tak lielīgi stāstījā, kā W10 saņems visi WP8 telefoni, turklāt arī iznākšanas datums tika pārcelts tik daudz reizes, ka kas to visu vairs atceras. Man čo ta liekas, ka Microsoft vairs nekādas erības uz šo platformu nelolo, supports jau saglabāsies, bet kaut vai jaunu ierīču trūkums par neko labu neliecina.

Klāvs

Ilgi gaidīts atjauninājums. Daudz baudāmāks dizains un jaunās aplikācijas, edge stādā raiti, zvanu aplikācija patīkamāka, arī Groove ērtāks. Svaiga elpa un jauns ašums manam 830-jam :D

PurvaVelns

edga reāli sūkā, jo sinhronizējams tikai ar edge datorā. un kurš to kropli lieto datorā?

Raivis Rasnačs

Sēdi ar savu hujaveju un nelec no biksēm ārā. Ar Windows Phone ir tā – love it or hate it. Jau kopš novembra man uz PC ir tikai Edge. Varbūt esmu pietīcīgs lietotājs, bet neko vairāk arī nevajag..

PurvaVelns

aizskāru krāniņu? a pričom te huaweijs jeb kāds cits bends? pastāstīšu vienu absolūtu kretīnismu. Ir lapas, kas defoltā ir mazākā šriftā. tu viņu palielini, attaisi linku un hu*akš – atkal viss ir mazajā šriftā… normāli? man chromā bukmarku bārā visas grāmatzīmes bez labeļiem – smuki sarindojas 40 ikoniņas viegli atpazīstamas. kā tu domā, vai edge var uzlikt ikonas bez teksta? HA! es ieimportēju bukmarkus no chrome – un tās bez nosaukumiem viņš NERĀDA. Normāli? Tu saki, ka jāiet ir speciāli saidbārā, jāspiež bukmarki un jāskrollē? Un tā līdz vakaram varētu turpināt.

Raivis Rasnačs

Būkmarki bez ikonām jau ir jaunākajos Insider Preview buildos. Ok, protams, trūkst vairākas ‘basic’ fīčas, arī es iekš Chrome lietoju būkmarkus bez teksta, bet tādu sīku trūkumu var pieciest. Ieliec teksta vietā ‘space’ un būs ikona vien. Toties startējas Edge ievērojami ātrāk un visi būkmarki ir gan PC, gan telefonā, ja arī tam ir Win.

PurvaVelns

es nezinu kas Tev par vecu datoru/lūzni, man abi startējas zibenīgi vienādi – milisekundēs. eto raz. Edge nav jauns – tas jau ir vismaz gadu. Ielikt speisu teksta vietā? sāksmi ar to, ka es tos savus bukmarkus nevaru ieeksportēt. Man viņi tagad jātaisa no zero? darīt man nav ko. Un jā esmu prasīgs lietotājs – izmantoju pocket (read it later) un dropboksa plaginus. Bet edge nespēja atcerēties kādā mērogā kuru lapu rādīt – kretinē. Kursoru uz 10collu datora palasīt nav iespējams un ja jāzūmo katra lapa – da nu nah. es sākumā biju ļoti entuziastiski noskaņots kad uzliku w10, bet… Read more »

Klāvs

Neko citu ka WP neesmu redzējis :D. iespējams man ir šaurs redzējums un uzrakstīju tikai pozitīvo. Tu pats zini, problēmu ir tiek daudz, ka grāmatu var sarakstīt. Nav man laika tās visas uzskaitīt.

Eduards Blumbergs

Par Edge datorā – manuprāt, galvenais pluss ir gludā m3u8 atskaņošana bez papildus spraudņiem. Flash var ieslēgt iestatījumos, ja galīgi nevar iztikt. Grāmatzīmju joslu arī var ieslēgt. Nez, vai arī uz W10M ir tāpat? Galu galā, kāda jēga no 100 grāmatzīmēm, ja tāpat ikdienā lieto 5 populārākās…

PurvaVelns

problēma tāda, ka man chrome ir 30 ko lietoju – visas bez nosaukumiem un es tās nemaz nevaru aizeksportēt uz to edge. #fail

ilmarinnens52

Kāpēc jaunākajos Insider Preview buildos, zvanīšanas laikā telefonu pieliekot pie auss, displejs neatslēdzas?!
Vai kāds var kaut kā to nokomentēt?
Telefons – Nokia Lumia 1520.