Apple jau vairākus mēnešus cīnās ar ASV Tieslietu departamentu par iPhone viedtālruņa atšifrēšanu, un izskatās, ka ASV varasiestādes ķersies klāt arī citiem programmatūras izstrādātājiem, kas iekļāvuši informācijas šifrēšanu. Tiek baumots, ka nākamie rindā aiz Apple ir WhatsApp.

Arī WhatsApp nonācis ASV Tieslietu departamenta uzmanībā ar saziņas šifrēšanas iespējām, tādējādi liedzot valdībai izspiegot gan iedzīvotājus, gan arī kriminālo pasauli. WhatsApp saziņa varētu slēpt pierādījumus par veikto noziegumu, tādēļ, iespējams, ka arī WhatsApp pieprasīs sniegt pieeju saziņai.

WhatsApp īpašnieks Facebook vienmēr ir atbalstījis Apple cīņā pret ASV valdību, uzsverot, ka nekādā gadījumā nedrīkstētu veidot pieeju lietotāju saziņai. Pagaidām saziņas servisi un arī Apple nav padevušies, un diez vai tas tik drīz notiks. Kaut gan tiek norādīts, ka lielākā daļa ASV iedzīvotāju vēlas, lai Apple sniegtu pieeju noziedznieka iPhone.

ASV Sanbernardino pilsētā pagājušā gada decembra pirmajās dienās notika asiņaina apšaude, kuras laikā nogalināti 14 un ievainots 21 cilvēks. Policijas spēki nogalināja divus no uzbrucējiem. Notikums sabiedrībā atkārtoti aktualizējis jautājumu par ieroču aprites un pārdošanas kontroles pastiprināšanu.

Kalifornijas tiesa uzlikusi pienākumu Apple atvērt pieeju iPhone viedtālrunim, kas piederējis vienam no Sanbernardino uzbrucējiem. Apple vadītājs Tims Kuks atbildējis, ka atvērt pieeju iPhone datiem nav iespējams, un, ja arī būtu iespējams, Apple to nedarītu klientu drošības dēļ. Tiesībsargājošās iestādes vēlas iegūt visu informāciju no uzbrucēja iPhone 5c, lai varētu piekļūt saziņai ar iespējamiem nozieguma līdzzinātājiem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
rednex

Jeņķu valdīšana iet uz diktatūru…

Krotow

Daļēji tā ir. Tā vietā lai izpirktu grēkus par pēc Afganistānas kara pašplūsmā palaistajiem modžahediem un demokrātijas ieviešanas viduslaikos sekām, mēģina apturēt progresu.

nabadanga

Tā iPhone aizsardzība, šķiet, nemaz nav tik neapejama. Skat. iOS 9.1 un jaunāku sistēmu paroles apiešana ar Siri palīdzību http://www.antivirus.lv/apdraudejumi/drosibas-nedela-2016-10-mac-os-x-izspiedejprogramma-iphone-aizsardzibas-apiesana-facebook-ievainojamiba-un-locky-vestulu-pludi/

Kristaps Skutelis

Interesanti, būs jāpamēģina. Pašam sanāca?

nabadanga

Man ir iPhone, bet Siri nebija iedarbināts. Būs jāatlicina laiks un jāpamēģina. Te ir pat četri scenāriji http://www.vulnerability-lab.com/get_content.php?id=1778

PurvaVelns

vienkāršāk ir paņemt Tavu pirksta nospiedumu no glāzes un 10 minūtēs lieta darīta. es mu to redzējis pats savām acīm!

Kristaps Skutelis

Cik labi, ka es uz glāzēm neizmantoju to pirkstu ar ko atbloķēju telefonu :D

Viesturs Kavacs

Čaju dzerot, mazais pirkstiņš vienmēr atšauts? :D