Anonīms avots ziņo, ka tīkla produktu ražotājs TP-Link slēgs iespēju savos bezvadu maršrutētājos uzstādīt trešo pušu programmatūru, kas iepriekš padarīja TP-Link maršrutētājus visai iekārojamus.

ASV Federālā komunikāciju komisija drīzumā pieprasīšot visiem ražtājiem liegt lietotājiem uzstādīt trešo pušu programmatūru bezvadu maršrutētējos un līdzīgās ierīcēs, lai bezvadu ierīces spētu saglabāt ražotāja uzilktos ierobežojumus attiecībā uz bezvadu tīmekļa pārraides stiprumu u.tml. Visām ASV pārdotajām ierīcēm būs viemnēr jāatbilst ražotāja specifikācijai, tāpēc lietotāji nevarēs ietekmēt programmatūru.

Reklāma

DD-WRT programmatūras izstrādātājs norāda, ka pagaidām no TP-Link pagaidām nav brīdinājis par trešo pušu programmatūras aizliegumu savos produktos. DD-WRT turpina un turpinās izstrādāt programmatūru TP-Link bezvadu tīkla ierīcēm; arī Cisco norāda, ka ASV Federālā komunikāciju komisija pagaidām nav pieprasījusi slēgt lietotājiem pieeju modificētas programmatūras uzstādīšanai.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
26 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Krotow

Būs kā vienmēr. Oficiāli nedrīkstēs, taču reāli liks visu, ko gribēs. Protams, bez ražotāja atbalsta, ja kāds procesa gaitā rūtera vietā dabūs ķieģeli.

digitalk

TP-Link jau tāpat neko officiāli neatbalsta un ar ķieģeli uz garantiju neaiziesi.

Krotow

Nu, nu – un kam tad domāta “Support” sadaļa ar kontaktinformāciju TP-Link mājas lapā?

digitalk

gribi teikt, ka tur tevi nokonsultēs kā uzlikt DD-WRT? nu, nu…

Krotow

Par ko ne :) Vispār es par to, ka ja jau suports ir, tad tas ir jāizmanto.

digitalk

bāc, nu iebaksi http://dd-wrt.com/site/support/router-database meklēt tp-link. kaudze ar atbildēm – no, not supported, work in progress. un tp-link serviss tevi pasūtīs 99.9%

PurvaVelns

kā reiz šodien pasūtīju rūteri un tagad kasu galvu – šo eto vsjo un ko tas nozīmē?

Krotow

Neko, jo ne jau šodien kaut ko nogriezīs. Problēmas ar citas firmwares uzlikšanu var sākties ar jaunām TP-Link rūteru modeļu revīzijām, ja tur ieliks augšminētos blokus.

Nettwerk

Jau kaadu laiku esmu paargaajis atkal uz Mikrotik. Gaidiiju, kaa paraadiisies ar AC atbalstu taa process notiks. Un ilgi arii nebija jaagaida. Nu kaadu laiku Mikrotik to pasniedza. Un nu varetu teikt ka 3 meneshus darbojas. Protams lai sagatavotu var izmantot Quick Setup, bet ja ir zinaashanas vairaak un izproti kaa tas notiek, tad var salikt kaa pasham eertaak. No taas dienas vairs nav bijusi nepiecieshamiiba slegties klaat. Jo viss straadaa un var aizmirst. Tagad pameginaaju pieslegties izlasot sho rakstu – palukot log failu un atjauninaajumu, vai ir iznaacis, tagad atkal var atstaat mieraa uz ilgu laiku. Vai es pirktu… Read more »

Janis

Nezinu, varbūt tas kaut, kādiem programmētājiem, vai “hakeriem” domāts, bet man TP-Link rūteri ir visur, kā vienu nopirku, tā nākošos arī, un ne jau tapēc, ka es kaut, ko zinātu par to firmu, vienkārši, bija viens vecs ļoti sen un zinu, ka nečakarējās tādēl nopirku sev divus, plus mātei un vel draugiem ieteicu :D (cerams, ka šiem viss būs ok), un nav bijuši nekādi “čakari” un restarti. Ok, kā jau teicu, neko no šīs jomas nesaprotu, vnk man, kā parastam lietotājam nav bijis nekādu problēmu. Varbūt, kāds var izstāstīt, kas tā par trešo pušu programmatūru un kādēļ tā ir jāliek?… Read more »

Uldis Tillers

Man arī ir TP Link + Open Wrt, bija problēmas ar stabilitāti, uzliku lai katru nakti pats restartējas. Tagad darbojas lieliski un pāris gadus neesmu aizticis..

Kristaps Skutelis

Ja rūteris darbojas godam un nemani nekādas problēmas, tad nav vajadzības nodarboties ar tā programmatūras maiņu :) Tas lai paliek cipargalvām!

PurvaVelns

jā, es par šo pašu domāju… bet tā kā mans TPLink rūteris palicis nestabils, provaideris internera optikas kasti pārbaudīja, signāls ir ok, bet rūteris… brīžiem dropo signālu… karoče – vakar pasūtīju citu brendu :D

Kristaps Skutelis

Paņem šo, kolēģi patestēja un ļoti labi izteicās http://routerboard.com/RB962UiGS-5HacT2HnT

PurvaVelns

par vēlu, jau samaksāju, jābrauc tik pakaļ… bija halfpraisa piedāvājums, palasīju atsauksmes, ka priekš dzīvokļa baigi ok. http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16833320168

Nettwerk

ASUS razho ljoti labus routerus. Pasam bija RT-AC68U. Ar defaulto firmare ljoti stabils, ja patiik kas vairaak par standarta lietaam, tad var uzlikt Tomato firmware.

PurvaVelns

nu vot – tad jau redzēs, kā uzvedās…

PurvaVelns

a kas ir vairāk par standarta lietām rūterim? piedod, šajā jautājumā esmu pilnīgs āzis

Nettwerk

Piemeram wifi signaala pastiprinaashana, uzlaboshana advanceetaaks QoS, atveertas jaunas iespeejas, kaa piemeeraam adblockeris routerii jau pashaa blokjee reklaamas, iespeeja palaist kaa http serveri utt. Taa ir neliela dslja.

PurvaVelns

skaidrs… palikšu par āzi!

Nettwerk

Tas ka nav bijusi vajadziiba peec kaadas no tresho pushu routera firmware, tas nenoziimee, ka paareejie ir muljkji. Jo primaari cilvekam interesee – iespraud palaid un straadaa. Nevis izpluust mekleejumos un ideju viljnjos ko dariisi ar routeri lai izspiestu super duper. Tam tad tresho pushu firmwares, Mikrotik u.c.

PurvaVelns

nē nē, šajā gadījumā es esmu muļķis :) man primārās intereses.

Janis

Es ari laikam dziļāk par šo tēmu dziļāk neinteresēšos(par sarežğītu priekš manis):D
Bija vajadziba pec range extender, jo uz terases slikta zona wifi bija un to ari nemacēju pieslegt, lai gan uz kastes rakstīts, ka visam jabut “vēsa” nocakarejos kaut ko sačakareju, beigas čoms atbrauca un visu salika:D

Viesturs Kavacs

Tiem pašiem TP-LINK rūteriem ar kaut kādu pēdējā gada firmwāri jau natīvi ir vienkārši opcija “Wireless Repeater”, nopirku lētāko un nosviedu vietā, kur pirms tam bija par īsu.

digitalk

MT jau ir uztaisījuši quick setapā ieslēdzamu uPnP, kas mājas lietotājam ir svarīgi? gadu neesmu skatījies, kas jauns RouterOS.

Nettwerk

Kas traucee paskatiities, bet luudzu demo: http://demo.mt.lv