Populārā, Facebook īpašumā esošā saziņas lietotne WhatsApp līdz ar šī gada noslēgumu vairs neatbalstīs BlackBerry operētājsistēmu (jā, arī BlackBerry 10 OS). Tas pats attieksies uz Windows Phone 7.1, Nokia S40 platformu un Symbian operētājsistēmām, kā arī Android 2.1 un 2.2 operētājsistēmām.

WhatsApp darbību uzsāka 2009. gadā, un tobrīd operētājsistēmu izplatības sadalījums bija pavisam citāds. Apple App Store lietotņu veikalam bija vien pāris mēneši, aptuveni 70% no viedtālruņiem bija ar BlackBerry un Nokia veidotām operētājsistēmām. Šībrīža operētājsistēmu giganti Google un Apple (abi aizņem aptuveni 98% no mobilo operētājsistēmu tirgus) 2009. gadā kopā pārdeva vien ceturto daļu no kopējā viedierīču skaita.

 

Facebook pirms aptuveni diviem gadiem iegādājās WhatsApp par 19 miljardiem dolāru. Pagājušā gada septembrī WhatsApp izmantoja ap 900 000 000 aktīvu lietotāju, šobrīd to skaits ir pakāpies līdz 990 000 000 aktīviem lietotājiem.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
as

Žēl, man vēl S40 symbians, kas lietojas kā endomondo rakstītājs un tajā dzīvoja vecs whatsapp, jo SIM karte tam aparātam nepienācās

x

piekrītu. S60 šancē un WA uz tā darbojas. Laikam grib ieviest ko jaunu, ko nevar izkasīt no vecajiem OS. Laikam jau slēgs iekšā kameru un mikrofonu :)

t830x

Man ir Nokia N8, kas normāli strādā un whatsapp vienīgā programma kas saņem atjauninājumus

Olegs Falevics

Par BB10 žēl. Interesanti kā uz tās platformas strādā Android versija?

Nettwerk

Ja straadaatu uz BB10 android tad panjemtu Blackberry Passport.