Gartner ir izziņojis svaigāko viedierīču pārdošanas statistiku par 2015. gada pēdējo ceturksni, kas atklājusi pavisam bēdīgas ziņas Microsoft mobilo ierīču Windows Phone operētājsistēmai. Vēl 2014. gada pēdējos trīs mēnešos tika pārdoti aptuveni 10 miljoni Windows Phone viedtālruņu, aizņemot 2.8% no visa viedierīču tirgus.

2015. gada pēdējos trīs mēnešos izdevies pārdot vien 4.4 miljonus Windows Phone telefonu, kas ir 1.1% no kopējā viedtālruņu tirgus. Tiek pieļauts, ka šāds Windows Phone pārdošanas apjomu kritums operētājsistēmu ieraus nebeidzamā nāves atvarā – jo mazāk pērk ierīces, jo mazāka interese ir lietotņu veidotājiem. Jo mazāks lietotņu apjoms, jo mazāka interese par operētājsistēmu.

Reklāma

Baumām apvītais Microsoft Surface Phone varētu būt pēdējais operētājsistēmas glābiņš. Tiesa, jāatgādina, ka daudzi Windows Phone (Windows 10 Mobile) fani gaidīja iznākam Lumia 950 un Lumia 950 XL, tāpēc pārdošanas apjomi varētu palielināties šī gada pirmajos mēnešos.

Kopējais viedtālruņu tirgus apjoms kopš 2008. gada audzis tikai par 9.7%. Pat Apple paspējis gada laikā no 20.4% tirgus daļas novelties uz 17.7%, tomēr Apple ir spējis gūt milzīgu peļņu no iPhone tirdzniecības, kas ne tuvu nav izdevies nevienam Android ražotājam.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
36 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Enk's

Windows Phone jau sen ir mirusi OS, kādēļ jāveido vēl šāds raksts, turklāt jāiepin iekšā W10M ierīce.
Turpretī Windows 10 M = Windows 10 un Windows 10 darbojošos ierīču ir pāri 200 miljoniem, tāpēc par aplikācijām jau nu nebūtu jāuztraucas.

Tad īsti nesaprotu, raksts par WP vai W10M? Tas gluži nav viens un tas pats.

bombelats

Ja runa iet par OSu, tad Tev taisnība, bet ja par ierīcēm, tad strīdīgs jautājums. Normāli, ja es tālruni ar ar jebkuru Win OSu saucu par WP.
Bet jāpiekrīt, ka rakstā viss sajaukts vienā čupā. Artis bieži rūpējas, lai lasītāji kustinātu smadzenes un mācētu lasīt starp rindām, kas savukārt veido garas un saturīgas diskusijas forumos. ?

Kaspars

Pag. W10M ir WP8.1 nākamā versija, tas nav kautkas pilnīgi jauns, tāpēc teikt, ka WP būtu “mirusi” gluži pareizi nav..

Kas attiecas uz W10 un W10M, arī tas nav viens un tas pats, lai arī ko viņi stāsta par cross platform appiem, bet tā ir tikai blāva vīzija, uz W10M var darbināt tikai šīs te īpašās aplikācijas, nevis visu to pašu ko uz laptopa

*Kāds jauno lumiju (un uz šo uzsvars) lietotājs, vai Artis mani varētu pielabot, ja kļūdos

neJANIS

Developerim ir iespējas taisīt universālās aplikācijas – viena aplikācijas, kas der gan datoram, gan planšetei, gan telefonam. Realitātē, protams, šādu aplikāciju maigi izsakoties ir ļoti maz. Praktiski W10M ir tas pats WP, izmaiņas ir tikai nosaukumā

PurvaVelns

njā. Enk’s’is made sense.

bombelats

Aš ar atskaņām. Jebšu it was Your point.

PurvaVelns

nezinu. man pavisam čābīgi. saderēju ar Nūģi, ka windows telefoni aizies. Uz labu vināri.

bombelats

Diemžēl uz to velk. Man, tomēr, patika. Tev, vismaz, pie šāda iznākuma vinārs spīd.

PurvaVelns

nē, man kā reiz draud vināri pakāst. es teicu, ka aizies.

ProxyFromDeep

hz hz hz …
itkā jau ir tā , ka Windows phouniem diži spīdoši neiet , bet …
pētījums imho tāds biku virspusējs un … pietam , es tiem pētniekiem un analītiķiem ne pārāk uzticos , jo savulaik šie “izpētija” , ka “pēc gada” “būs tikai planšetdatori” un viss pārējais “izmirs” un bij arī citi pareģojumi …

varbūt , WP strādā tik labi , ka jūzerim vienkārši nevajag katru pusgadu pirkt jaunu aparātu ? :D

Enk's

Fanāti staigā apkārt pat ar otrās paaudzes Lumiām, jo tās tiek vēl atbalstītas un vienkārši strādā. Tev varētu būt taisnība.

Telefoni varbūt izzudīs, bet pati W10M OS nekur nepazudīs. Tur jau ir tā Windows OneCore burvība. Ja ne telefonos, tad citur atradīs šai OS pielietojumu, jo MS nav jāiespringst – labojot W10 šie automātiski labo arī W10M.

Raivis Rasnačs

Nu bet tieši tā. Pašam mājās Lumia 820, strādā kā pulkstenis. Ar OneCore tomēr viss nav tik rožaini kā sākumā MS solīja… W10 un W10M tomēr vēl joprojām ir stipri atšķirīgas OS, tas ir arī iemesls, kāpēc W10 uz datoriem jau griežas pusgadu, bet uz telefoniem vēl nav atceļojis (neskaitot x50 sēriju).

Kaspars

Un ar to, ka nav atceļojis arī MS sev šauj kājā, Kad jau bija solīts un kad sola tagad?
Sak, vai nu pērc nost jaunās, dārgās lumijas ar negatavu W10M,
liec Dev prev un nepīksti, ka nestrādā kā nākas, vai arī gaidi, kad tai pūcei aste beidzot uzziedēs..

Vilnis Salenieks

pilnīgi mierīgi, pēc dažām dienām manam ikdienas telefonam Lumia 920 būs 3 gadu jubileja, šo verķi Nokia uzmeistaroja godam un kopumā aparātam joprojām nav ne vainas, bača tāpatās tur vienu dienu, vienīgā vaina – nolāpītā Swedbank aplikācijas neesamība

Kaspars

Jā, L820 ir tas pats, kas iPhone 5 ābolistam, vai kautkāds galxy s4 samsungistiem
Jā, telefons nav tas jaunākais, bet nav jau gluži aizvēsture, kas “tiekot atbalstīta”
Pie tam augstāko sēriju lumiju klāsts nemaz tik bieži netiek papildināts

Es kautkad paziņam kabatā ieraudzīju Lumia800 telefonu ar WP7.kkas sistēmu – tas jau mazliet izbrīnīja gan

neJANIS

Nē, nē, tirgus daļa arī ir stipri samazinājusies, ne tikai pārdoto ierīču skaits. Vel nesen par to bija raksts arī šeit. Ņemot vērā, ka pusotru gadu nebija nemaz neviena sakarīga flagmeņa (un arī 950/950 XL kvalitāte ir diskutējama), nekas īpaši jauns netiek piedāvāts, aplikāciju skaits un kvalitāte arī nav īpaši uzlabojusies (dažos gadījumos pat pasliktinājusies), kas tur ko brīnīties? Var jau cerēt, ka W10 Mobile kaut ko glābs, bet šis jau ir teikts pietiekami daudz reizes (tā pat tika teikts arī par WP 8 un WP 8.1 savā laikā) lai tam īpaši vairs ticētu. Man WP liekas dizainiski simpātiskākā un… Read more »

Kaspars

Jā, kaut kā drūmi ir, bet atļaušos nepiekrist vienā niancē: WP8 un pēc tam WP8.1 bija lieli soļi pareizā virzienā un arī lietotāju skaits ar abiem pieauga, ja W10M būtu iznācis tad, kad solīts(pus gadu atpakaļ?) un būtu labs, un ja jaunās lumijas būtu vizuāli labākas un kvalitatīvākas, tad skaitļi būtu citādi Bet šobrīd man šķiet, ka W10M oficiāli tiks izlaista vēl pēc laba laika un lietojot dev prev aktuālās versijas, man šķiet, ka būs diezgan bēdīgā kvalitātē Un, ja jaunās lumijas iezīmē turpmākās dizaina niances un cenas, tad manuprāt pēc 2 gadiem MS oficiāli atzīs, ka Lumijas ir mirušas… Read more »

neJANIS

Taisnība, līdz ap WP8 iznākšanu bija tiešām jūtams progress, arī tirgus daļa pieauga. Toreiz arī tika izlaista kvalitatīva telefoonu sērija (520-1020), bet kopš tā laika ir sekojis kā pa celmiem, telefonu upgreidotās versijas dažkārt bija sliktākas pa savu sekotāju (piemēram, Lumia 520 un 530), un, ja arī tehniski telefons bija labāks, vienmēr bija par ko piesieties (es, piemēram, savam 920 līdz pat 950 nekādu aizvietotāju nevarēju atrast, bužeta klasē gan tika izlaists salīdzinoši veiksmīgais Lumia 640, kam nu jau seko man galīgi nesaprotamais turpinājums 650). Diemžēl arī 950 situāciju neglābs, draņķīgs korpuss, nepievilcīgs dizains un nepabaigta OS nav veids kā… Read more »

Kaspars

Es jau zinaju, ka iegrabies taja microsoft strunta un tapec ta karsti aizstav tos visas diskusijas… TIKAI so te lumiju nelaimigais ipasnieks tos tik karsti var aizstavet visas malas, jo parejie par to vnk pasmaida.

ibiorio

Dzelteno portālu lasītāji sajūsma spiedz par virsrakstu! Lēti!

valoda

Ne pa tēmu jautājums. Nopirku no rdveikals Huawei P8 lite un tam telefonam nav latviešu valoda! man jau netraucē angļu valoda, bet kapēc telefonam nav tā LV valoda? un es kautkā pats varu uzlikt LV valodu? Būtu labi, ja kāds zinātājs atbildētu.

ProxyFromDeep

hmm. savu mūžu neesmu redzējis P8lite BEZ latviešu valodas . Pie tam , nesen rokās patrāpijās viens Huawei aparāts , kurš LV netiek tirgots , un šamam pat singapūras firmvārei IR latviešu valoda ..

Pašu špēkiem var . bet jāsāk ar precīzu modeli – ALE-Lxx , jo zem “p8 lite” ir daudzi aparāti .

PurvaVelns

Pērc vē RD pelēkos telefonus no HVZ kurienes.

Valoda

Domā, ka tur tirgo kreisos telefonus?

PurvaVelns

nezinu, pelēko tekefonu gradācija var būt diezgan plaša. Kreisos? Nezinu. Vai tad taisa telefonus kreiļiem?

Deace Duck

Kreisi,nekreisi, bet RD vienmēr ir vilcis to kam laba cena. Pofig no kurienes. Bet atšķirībā no citiem, kuri vismaz pacenšas ielikt valodas un tad tirgot, RD tirgo tieši tādus kādus ievelk. Kam vajag valodas lai meklē paši kur to var izdarīt.

digitalk

redz kas notiek, kad nopērk Nokia lāstu…

Oskars

Jau 2 gadus luminas . 930 .Un tagad 830 . Redzēs bet laikam vairs nē . Atliek andris un ipons . Nu patiesi brīnos kā tāds tehnoloģiju milzis kā mikrosofts šitā …

Blazon

Kur ir raksts par HP Elite x3 Windows Mobile sadaļā? Kursors.lv iebremzē :)

Kristaps Skutelis

Vajag? Lai arī mēs jūtam, ka Latvijā eksistē maza Windows (Mobile) produktu entuziastu kopiņa, tomēr kopumā šai platformai nespējam saskatīt nākotni un tāpēc tās produkti nav prioritāri. Bet es paskatīšos ko tur HP noprezentējis.

Jonshon

Ja runaajam par WP,tas ir pat ljoti okei,ja salidzinam ar andriiti un nedod dievs uz Samsuuda! Uz savas aadas izbaudiits shis ”skaistums”! Nenormaalie updati n-tas reizes nedeeljaa,neuzliki updatu,neieladejas maili utt.Kaut kaads marazms!Tas viss man bija uz Samsuuda S4, pirkta pa 470Ls. Shobriid man ir Lumia 640LTE un iPhone 5s.Teikshu kaa ir, Lumia reaali kabina aaraa pat iPhone!Maksaa budzeta naudinjas (135eur),bet – ekraana matrica ljoti atsauciiga,nav divas reizes jaspiezz vienaa vietaa,lai kaut kas noreagjeetu,aplikaciju pieejamiiba pietiekama,pilniigi elastiigs dizaina mainjas zinjaa,bachene tur 3 dienas, nekaadi updati ikdienaa mani nekaitina, sainstalets virsuu viss ko vien vajag….Vaze,Viber,watsapi,skaipi utt.,Nekaadu bremzzu, viss notiek! Protams ja cauru… Read more »

okay

Ar tādu attieksmi no jūsu puses, ziniet, tad tik tiešām nevajag. Kārtējos gaudu rakstus no jums par to, cik viss ir slikti, nevajag.

Lieto iPhone un raksti par katru sīkumu, kas saistās ar šo, jums interesējošo tēmu. Jums tas labi padodas.

Kristaps Skutelis

Ļoti labi! Šādi fanātiski Windows (Mobile) fani mums neļauj atslābt un šo tēmu pamest pilnīgā novārtā. Paldies!

PurvaVelns

:D

Vairis

Mūsu ģimenē visi pārgāja uz WP , un visi ir apmierināti . Pirms tam mocījāmies ar dažādiem androidiem . Tā kā nevajag te tikai celt saulītē nesamērīgi dārgos ābolus ! Nav visi tik bagāti lai pirktu ābolus un android flagmaņus , bet WP strādā vienādi gludi vai flagmanis vai budžeta aparāts .

Kaspars

Vai tiešām ir tik liels pārsteigums, ja kādam ieraugi rokās Lumia ierīci? Man ne :) Bet par nākotni runājot, es kā WP entuziastisks lietotājs, tomēr sliecos piekrist. Nu nevar vairāk kā pus gadu pēc solītā termiņa piegādāt W10M, pie tam pēc TechPrew versijām spriežot viņa būs daudz gļukaināka par WP8.1 un teikt, ka OS ir veiksmīga(tā jau tāda vairs nav un nekad nebūs)! Savukārt veiksmīga W10M iznākšana bija vitāli nepieciešama, lai platformai būtu cerības uz gaišu nākotni. Ja pats MS nevar laicīgi izlaist sakārtotu OS versiju, tad arī aplikāciju izstrādātāji neredzēs nākotni šaj platfomai, un tas ir lielākais klupšanas akmens,… Read more »