Viens no Tesla īpašniekiem ir dzīvnieku aizstāvji People for the Ethical Treatment of Animals (PETA). PETA ir spējuši ietekmēt Tesla Model X “parketnieka” tapšanu, jo turpmāk būs pieejama Tesla Model X vegānu versija, kurai nepiedāvās ādas salona apdari.

Viens no pēdējo gadu Tesla blakusprojektiem bija mākslīgās ādas izveide, kas aizstātu dzīvnieku ādu izmantošanu Tesla Model X salona apdarē. Tesla mājaslapā īpašā salona apdare ir atrodama ar nosaukumu Ultra White.

Tiesa, Tesla jau iepriekš piedāvāja automašīnu salona apdari noformēt arī ar auduma sēdekļiem, bet PETA uzstāja, ka dzīvnieku ādai būtu jāpazūd arī no stūres rata un citām detaļām automašīnā. Mākslīgā āda esot savās īpašībās un izskatā ļoti tuva dabīgai ādai, tāpēc tās izmantošana nesamazinās Tesla Model X vizuālo vērtību.

PETA atgādina, ka dabīgā ādas izmantošana nodara kaitējumu ne tikai dzīvniekiem, bet tiek samaitāts liels ūdens daudzums, jo ādas apstrādē izmanto ķīmiju.

Reklāma

5
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
xKKTKGints RotčenkovsProxyFromDeep Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
ProxyFromDeep
Viesis
ProxyFromDeep

“gluten free” … :D

x
Viesis
x

varētu vegāniem piedāvāt modeli ar koka beņķīšiem….ekoloģiski un kalpos ilgāk par pašu auto, pēc tam varēs izmantot saimniecībā

KKTK
Viesis
KKTK

Un vai mākslīgās ādas ražošana, pārstrādāšana nebojā neko? Tas tā no saules nokrīt bez maksas un ja vajag tad koala brokstīs var ēst?

x
Viesis
x

Mākslīgo “ādu” var ražot no teju jebkādiem polimēriem, turklāt pēc tam var ārstēt vegānus no vēžiem, kad tie saelpojas jauna auto smaržu. Mūsdienās arī medicīna ir iekļauta ekonomikas lielajā aprites lokā.