Reklāma

Netflix plāno ierobežot piekļuvi citu reģionu saturam

Netflix plāno ierobežot piekļuvi servisam lietotājiem, kas izmanto VPN un proxy servisus plašāka satura kataloga meklējumos.

Jaunākie raksti

Mercedes sadarbosies ar Stellantis bateriju ražošanā elektroauto

Vācu autoražotājs Mercedes paziņojis, ka tas kļūs par Stellantis koncerna un "Total Energies" partneri uzņēmumā "Automotive Cells Company", kas...

Bitkoinu ieguve ik gadu rada ap 37 000 tonnu e-atkritumu

Nav nekāds noslēpums, ka kriptovalūtu ieguve nodara būtisku kaitējumu videi. Patērētais elektroenerģijas apjoms aiziet kosmiskos ciparos, radot ievērojamu siltumnīcefekta...

YouTube Premium lietotāji var lejuplādēt video

YouTube testa režīmā palaidis iespēju lejupielādēt video no interneta pārlūkprogrammas, kas līdz šim bija pieejams tikai mobilajā lietotnē, taču...

Amazon atļauj pieteikties darbā tiem cilvēkiem, kuri to zaudēja marihuānas lietošanas dēļ

Uzņēmums Amazon ir oficiāli paziņojis, ka atļaus atkal pieteikties darbā tiem darbiniekiem, kuri to iepriekš zaudējuši narkotiku testu pārbaudes...

Fitbit Versa 3 viedpulksteņa apskats

Šī gada sākumā Google pabeidza Fitbit iegādi, kas bija sava veida signāls tam, ka Google sāks daudz nopietnāk piedomāt...

Pirms nedēļas Latvijas interneta nostūri pāršalca ziņa, ka mūsu pusē beidzot pieejams pasaulē populārais video straumēšanas serviss Netflix. Tas par nepilniem 8 eiro mēnesī (pirmais izmēģinājuma mēnesis vispār ir bez maksas) piedāvā iespēju neierobežoti un no dažādām ierīcēm piekļūt plašam video satura klāstam. Izklausās pasakaini?

Diemžēl jau pirmajā vakarā pār mūsu galvām nāca apjausma, ka realitāte ir krietni skaudrāka. Pat ja mēs tagad varam servisā reģistrēties no Latvijas, šeit nav pieejams pilns video katalogs. Situācija ir pat vēl skarbāka – Latvijas lietotājiem Netflix piedāvā diezgan mazu daļu satura. Tas daudziem izraisīja loģisku jautājumu: “Kāpēc vispār maksāt par servisu, kurā nav gandrīz nekā ko skatīties?” Un tas ir ļoti loģisks jautājums.

Daļa tehniski žiperīgāko lietotāju izmanto dažāda veida VPN un proxy servisus, lai apmānītu Netflix norādot citu servisa izmantošanas reģionu un tādējādi iegūstot pieeju plašākam video satura katalogam. Šīs darbības nav sarežģītas un tās var izveikt praktiski ikviens interesents.

Tomēr šādas darbības nav pa prātam Netflix, kas vēl nav paspējis izcīnīt autortiesību cīņas, lai visu saturu varētu piedāvāt uzreiz globāli, tāpēc šo satura piegādātāju pamatīgi ierobežo šobrīd aktuālie līgumi. Tāpēc Netflix ir izplatījis paziņojumu, ka plāno ierobežot VPN un proxy servisu lietotājus.

Lai arī tas noteikti nepatiks tiem, kas izmanto šādus servisus, tomēr jāsaprot, ka Netflix cenšas saturu padarīt globālu, tomēr gala lēmumu par pieejamību pieņem satura radītājs. Es ieteiktu kādu laiciņu mierīgi pasēdēt biksēs un ļaut Netflix izcīnīt mums saturu, ko skatīties. Nākotne izskatās jauka!

AvotsNetflix
Reklāma

25 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
25 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Labojums: Netflix ir rietumu (neĀzijas) pasaulē populārākais maksas video straumēšanas serviss. Youtube ir noteikti populārāks par Netflix, bet ir bezmaksas (ja neņem vērā RED).

Nu un vēl man šķiet, ka prieka kūleņi tik tiešām bija stipri pārspīlēti jau kopš informācija parādījās un šāds iznākums bija paredzams.

Nu, paga, vai tad YouTube oficiāli var skatīties filmas un seriālus? Es nedomāju, ka Netflix un YouTube ir salīdzināmi servisi. Tiesa, pēdējā laikā YouTube veido visādas interesantas satura vertikāles (RED, Kids, Gaming, Music).

Par Netflix ienākšanu arī Latvijā pavisam noteikti ir jāpriecājas, jo tas ir milzu solis uz priekšu domāšanas maiņā, ka par saturu var arī maksāt nevis tas jāsper torrentos. Tagad tikai atliek sagaidīt kad Netflix ar masu paņems un piespiedīs satura ražotājus kļūt modernākiem.

Nu kaut vai: https://www.youtube.com/channel/UCWeIAeL_bTpkchpwtPHEvmA
Bija smukāks pirms ienāca google ply servisi, kur ir videonoma utt…

Interesanti. Sanāk, ka Google dublē pakalpojumus? Ir (dažas) filmas iekš YouTube un ir filmas iekš Google Play? Bet vispār komentārs pat ļoti vietā, biju kaut kā piemirsis, ka Google šajā ziņā ir mūsu pusē pozitīvs piemērs.

Servisi ir pat ļoti salīdzināmi. Kaut vai Youtube Mosfilm kanāls (kaut kā nesaprotami pievienojās komentāram links, tāpēc izņēmu to ārā). Protams, saturs ir dažāds. Bet LTV un TV3 arī saturs ir dažāds, tomēr abi ir TV kanāli. Šobrīd labu nišu sāk apgūt Vimeo, jo Eiropas producentiem beidzot ir pielecis, ka latvietis nevar noskatīties igauņa filmu autortiesību lamatu dēļ. Tāpēc filmas pēc pay-on-demand principa tiek hostētas Vimeo. Arī Youtube paredz tādu pašu metodi, bet diez ko labi pagaidām tā nestrādā. Netflix ir tieši tāds pats video straumēšanas serviss, kā visi pārējie, ar savu cenu politiku. Citur jāmaksā par katru skatīšanās reizi,… Read more »

Izlasot rakstu, uzreiz iedomājos par Ārčeru..

Piereģistrējos, paskatījos – tur tiešām nav ko skatīties katrā kategorijā pārdesmit filmas – un ne jau no jaunākajām..

Šis atgādina draugiem.tv kurš tagad pat neatveras. Latvijā šie maksas pustukšie servisi mirst dabīgā nāvē. Laikam LTC interaktīvajā kaut kas kanpi griežas un Viasat ir spējīgs kaut ko piedāvāt.

Nopietni? Netflix salīdzināt ar kaut kādas globālā mērogā mikroskopiskas valstiņas vēl mazākiem servisiņiem?

Manuprāt mūsu platuma grādos labāks/populārāks ir Megogo.net. Starpcitu, kursors varētu arī par šo uzrakstīt kādu rakstiņu. Šie, ja kas piedāvā arī TV paku. Ja tur būtu TV3/LNT es nedomājot atteiktos no parastās TV.. un cena arī demokrātiskāka par Netlifx/saturs daudzveidīgāks.

Vai tik viņi nezog saturu un tālāk to tirgo?

aha, noteikti :D

Es, protams, esmu dzirdējis par Megogo, taču vismaz agrāk man tas projekts šķita vairāk kā aizdomīgs. Pieņemu, ka šobrīd viņi diez vai var strādāt īpaši negodīgā formā, bet mana skepse īpaši nav mazinājusies. Būs kādā brīdī jāpapēta vairāk.

Kā izpaužas negodīgums?
http://megogo.net/lv/about
Zināmā mērā darbojas arī ģeogrāfiskais, jo ir lietas, kas LV nav redzamas, ir daudzas labās vecās latviešu filmas, saturs ar latviešu valodu/subiem.
Ja nemaldos, tad Megogo zināmā mērā sadarbojas arī ar Lattelecom. Vai LTC sadarbotos ar nelegālu vietni?

http://www.db.lv/tehnologijas/plano-ierobezot-nelegalu-tv-un-kino-parraidi-tiessaiste-431453 – te kaut vai piemērs.. tak netā daudz info var atrast. Turklāt ir pārstāvniecība Latvijā ar reģistrētu SIA.

Kā ir ar Latvijas saturu Latviešu valodā. Ja reiz Netfix ir Latvijā oficiāli, vai ir cerības, ka caur to kaut kad piedāvās arī latvijas fillmas? Vai Holivudas filmas Latviešu valodā vai ar latviešu subtitriem.
Tas tomēr varētu būt tas, kas padara to biznesu Latvijā rentablu vai nē.
Jo šobrīd tas biznes ir aktuāls tikai tiem, kas labi pārvalda Angļu valodu.

Tev varbūt arī iedublēt latviski?

http://www.filmas.lv/filmu-katalogs – latviešu filmas par brīvu.

Neņirgājies..

Un atkal jāsaka vecais komentārs, torrentus vilkt piespiež tas, ka legāli nemaz lielāko daļu nevar redzēt. Ņemot vērā, ka izmantojot RSS torrenti velkas automātiski un ASV seriāli pēc LV laika iet 4:00 no rīta, tad pamostoties 7:00 torrentu RSS ir novilcis jau visus tās dienas seriālus, atliek tikai nospiest play, ņemot vērā, ka tagad viņi ir pārgājuši uz x264 formātu (un parādās pat x265, bet nu tas vēl ne tik daudz) tad var visu arī samest iPad un viss iet bez problēmām.

Ātri, ērti… Nelegāli.

Pats paņēmu testam Netflix tagad. TV nomainīju DNS, planšetei uzliku VPN un laptopam VPN spraudnis ir. Tieku klāt kādam saturam vēlos – ASV, UK vai LV. Ja tagad šos te piegriezīs, tad arī atliks tikai nospiest Cancel subscription un atkal izmantot, piemēram, Popcorn time.

Vismaz Lattelecom tagad var nedaudz uzelpot…

Uz datora nomainīt VPN viegli, bet kā tu nomainīji televizoram? :)
Tev vienkārši uz smart tv vai varbūt apple tv?

Ne sarežģītāk kā datoram. Tīkla iestatījumu sadaļā.

Ieej tīkla iestatījumos, atrodi IP un DNS congiuration. Google atrodi ASV DNS serveri un tos pašus ciparus ievadi TV, tikai pirms tam no Auto uzliec Manual.

Pagaidām izmantoju https://www.smartflix.io/ lai iegūtu visu saturu, tad jau redzēs kā būs.

Reklāma
Reklāma
Reklāma