Pirms nedēļas Latvijas interneta nostūri pāršalca ziņa, ka mūsu pusē beidzot pieejams pasaulē populārais video straumēšanas serviss Netflix. Tas par nepilniem 8 eiro mēnesī (pirmais izmēģinājuma mēnesis vispār ir bez maksas) piedāvā iespēju neierobežoti un no dažādām ierīcēm piekļūt plašam video satura klāstam. Izklausās pasakaini?

Diemžēl jau pirmajā vakarā pār mūsu galvām nāca apjausma, ka realitāte ir krietni skaudrāka. Pat ja mēs tagad varam servisā reģistrēties no Latvijas, šeit nav pieejams pilns video katalogs. Situācija ir pat vēl skarbāka – Latvijas lietotājiem Netflix piedāvā diezgan mazu daļu satura. Tas daudziem izraisīja loģisku jautājumu: “Kāpēc vispār maksāt par servisu, kurā nav gandrīz nekā ko skatīties?” Un tas ir ļoti loģisks jautājums.

Daļa tehniski žiperīgāko lietotāju izmanto dažāda veida VPN un proxy servisus, lai apmānītu Netflix norādot citu servisa izmantošanas reģionu un tādējādi iegūstot pieeju plašākam video satura katalogam. Šīs darbības nav sarežģītas un tās var izveikt praktiski ikviens interesents.

Tomēr šādas darbības nav pa prātam Netflix, kas vēl nav paspējis izcīnīt autortiesību cīņas, lai visu saturu varētu piedāvāt uzreiz globāli, tāpēc šo satura piegādātāju pamatīgi ierobežo šobrīd aktuālie līgumi. Tāpēc Netflix ir izplatījis paziņojumu, ka plāno ierobežot VPN un proxy servisu lietotājus.

Lai arī tas noteikti nepatiks tiem, kas izmanto šādus servisus, tomēr jāsaprot, ka Netflix cenšas saturu padarīt globālu, tomēr gala lēmumu par pieejamību pieņem satura radītājs. Es ieteiktu kādu laiciņu mierīgi pasēdēt biksēs un ļaut Netflix izcīnīt mums saturu, ko skatīties. Nākotne izskatās jauka!

Reklāma

25
Leave a Reply

avatar
8 Comment threads
17 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
Sergejs BižānsRubenisKristaps Skutelis123Kristaps Lācis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Sergejs Bižāns
Viesis
Sergejs Bižāns

Labojums: Netflix ir rietumu (neĀzijas) pasaulē populārākais maksas video straumēšanas serviss. Youtube ir noteikti populārāks par Netflix, bet ir bezmaksas (ja neņem vērā RED).

Nu un vēl man šķiet, ka prieka kūleņi tik tiešām bija stipri pārspīlēti jau kopš informācija parādījās un šāds iznākums bija paredzams.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Nu, paga, vai tad YouTube oficiāli var skatīties filmas un seriālus? Es nedomāju, ka Netflix un YouTube ir salīdzināmi servisi. Tiesa, pēdējā laikā YouTube veido visādas interesantas satura vertikāles (RED, Kids, Gaming, Music).

Par Netflix ienākšanu arī Latvijā pavisam noteikti ir jāpriecājas, jo tas ir milzu solis uz priekšu domāšanas maiņā, ka par saturu var arī maksāt nevis tas jāsper torrentos. Tagad tikai atliek sagaidīt kad Netflix ar masu paņems un piespiedīs satura ražotājus kļūt modernākiem.

Usinss
Viesis
Usinss

Nu kaut vai: https://www.youtube.com/channel/UCWeIAeL_bTpkchpwtPHEvmA
Bija smukāks pirms ienāca google ply servisi, kur ir videonoma utt…

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Interesanti. Sanāk, ka Google dublē pakalpojumus? Ir (dažas) filmas iekš YouTube un ir filmas iekš Google Play? Bet vispār komentārs pat ļoti vietā, biju kaut kā piemirsis, ka Google šajā ziņā ir mūsu pusē pozitīvs piemērs.

Sergejs Bižāns
Viesis
Sergejs Bižāns

Servisi ir pat ļoti salīdzināmi. Kaut vai Youtube Mosfilm kanāls (kaut kā nesaprotami pievienojās komentāram links, tāpēc izņēmu to ārā).
Protams, saturs ir dažāds. Bet LTV un TV3 arī saturs ir dažāds, tomēr abi ir TV kanāli.
Šobrīd labu nišu sāk apgūt Vimeo, jo Eiropas producentiem beidzot ir pielecis, ka latvietis nevar noskatīties igauņa filmu autortiesību lamatu dēļ. Tāpēc filmas pēc pay-on-demand principa tiek hostētas Vimeo. Arī Youtube paredz tādu pašu metodi, bet diez ko labi pagaidām tā nestrādā.
Netflix ir tieši tāds pats video straumēšanas serviss, kā visi pārējie, ar savu cenu politiku. Citur jāmaksā par katru skatīšanās reizi, te jāmaksā abonēšanu.

Rūdolfs Rancāns
Viesis
Rūdolfs Rancāns

Izlasot rakstu, uzreiz iedomājos par Ārčeru..

Agriic
Viesis
Agriic

Piereģistrējos, paskatījos – tur tiešām nav ko skatīties katrā kategorijā pārdesmit filmas – un ne jau no jaunākajām..

Usinss
Viesis
Usinss

Šis atgādina draugiem.tv kurš tagad pat neatveras. Latvijā šie maksas pustukšie servisi mirst dabīgā nāvē. Laikam LTC interaktīvajā kaut kas kanpi griežas un Viasat ir spējīgs kaut ko piedāvāt.

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Nopietni? Netflix salīdzināt ar kaut kādas globālā mērogā mikroskopiskas valstiņas vēl mazākiem servisiņiem?

KasparsB
Viesis
KasparsB

Manuprāt mūsu platuma grādos labāks/populārāks ir Megogo.net. Starpcitu, kursors varētu arī par šo uzrakstīt kādu rakstiņu. Šie, ja kas piedāvā arī TV paku. Ja tur būtu TV3/LNT es nedomājot atteiktos no parastās TV.. un cena arī demokrātiskāka par Netlifx/saturs daudzveidīgāks.

KKTK
Viesis
KKTK

Vai tik viņi nezog saturu un tālāk to tirgo?

KasparsB
Viesis
KasparsB

aha, noteikti :D

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Es, protams, esmu dzirdējis par Megogo, taču vismaz agrāk man tas projekts šķita vairāk kā aizdomīgs. Pieņemu, ka šobrīd viņi diez vai var strādāt īpaši negodīgā formā, bet mana skepse īpaši nav mazinājusies. Būs kādā brīdī jāpapēta vairāk.

KasparsB
Viesis
KasparsB

Kā izpaužas negodīgums?
http://megogo.net/lv/about
Zināmā mērā darbojas arī ģeogrāfiskais, jo ir lietas, kas LV nav redzamas, ir daudzas labās vecās latviešu filmas, saturs ar latviešu valodu/subiem.
Ja nemaldos, tad Megogo zināmā mērā sadarbojas arī ar Lattelecom. Vai LTC sadarbotos ar nelegālu vietni?

KasparsB
Viesis
KasparsB

http://www.db.lv/tehnologijas/plano-ierobezot-nelegalu-tv-un-kino-parraidi-tiessaiste-431453 – te kaut vai piemērs.. tak netā daudz info var atrast. Turklāt ir pārstāvniecība Latvijā ar reģistrētu SIA.

reiny
Viesis
reiny

Kā ir ar Latvijas saturu Latviešu valodā. Ja reiz Netfix ir Latvijā oficiāli, vai ir cerības, ka caur to kaut kad piedāvās arī latvijas fillmas? Vai Holivudas filmas Latviešu valodā vai ar latviešu subtitriem.
Tas tomēr varētu būt tas, kas padara to biznesu Latvijā rentablu vai nē.
Jo šobrīd tas biznes ir aktuāls tikai tiem, kas labi pārvalda Angļu valodu.

PurvaVelns
Viesis
PurvaVelns

Tev varbūt arī iedublēt latviski?

.
Viesis
.

http://www.filmas.lv/filmu-katalogs – latviešu filmas par brīvu.

Kristaps Lācis
Viesis
Kristaps Lācis

Neņirgājies..

davfreim
Viesis
davfreim

Un atkal jāsaka vecais komentārs, torrentus vilkt piespiež tas, ka legāli nemaz lielāko daļu nevar redzēt. Ņemot vērā, ka izmantojot RSS torrenti velkas automātiski un ASV seriāli pēc LV laika iet 4:00 no rīta, tad pamostoties 7:00 torrentu RSS ir novilcis jau visus tās dienas seriālus, atliek tikai nospiest play, ņemot vērā, ka tagad viņi ir pārgājuši uz x264 formātu (un parādās pat x265, bet nu tas vēl ne tik daudz) tad var visu arī samest iPad un viss iet bez problēmām.

Ātri, ērti… Nelegāli.

Rubenis
Viesis
Rubenis

Pats paņēmu testam Netflix tagad. TV nomainīju DNS, planšetei uzliku VPN un laptopam VPN spraudnis ir. Tieku klāt kādam saturam vēlos – ASV, UK vai LV. Ja tagad šos te piegriezīs, tad arī atliks tikai nospiest Cancel subscription un atkal izmantot, piemēram, Popcorn time.

Vismaz Lattelecom tagad var nedaudz uzelpot…

123
Viesis
123

Uz datora nomainīt VPN viegli, bet kā tu nomainīji televizoram? :)
Tev vienkārši uz smart tv vai varbūt apple tv?

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Ne sarežģītāk kā datoram. Tīkla iestatījumu sadaļā.

Rubenis
Viesis
Rubenis

Ieej tīkla iestatījumos, atrodi IP un DNS congiuration. Google atrodi ASV DNS serveri un tos pašus ciparus ievadi TV, tikai pirms tam no Auto uzliec Manual.

derp
Viesis
derp

Pagaidām izmantoju https://www.smartflix.io/ lai iegūtu visu saturu, tad jau redzēs kā būs.