web analytics

Apple iOS 9.3 iespēja atvieglos lasīšanu tumsā

Jaunākie raksti

“Telegram” – nozīmīgs spēlētājs saziņas servisu tirgū. Ko tas piedāvā un kādi riski?

"WhatsApp" nesenais paziņojums par to, ka lietotājiem savi dati jānodod "Facebook" vai arī par šo saziņas servisu var aizmirst,...

Pirmoreiz gūts ieskats, kā izskatās “Tesla” jaunā bateriju pakas struktūra

Medijam Electrek izdevies iegūt pirmo ieskatu jaunajā "Tesla" bateriju pakas dizainā, kas darbinās uzņēmuma nākotnes mašīnas. Pagājušā gada rudenī "Tesla" prezentēja...

Netflix testē telpisko skaņas atbalstu Apple AirPods Pro un AirPods Max

Beidzot gaidāma kāda jēga no Apple AirPods Pro un AirPods Max dārgo austiņu telpisko skaņas (spatial audio) atbalsta -...

“Porsche” publicē attēlus, kas liecina par papildinājumu “Taycan” modeļu saimē

Vācu autoražotājs "Porsche" publicējis tumšu attēlu, tādā veidā liekot noprast, ka tas gatavojas jauna "Taycan" modeļa prezentācijai. Šobrīd gan...

Android 12 varētu ieviest Hibernation iespēju reti izmantoto lietotņu “saspiešanai”

Android Open Source Project komanda strādājot pie jaunas Hibernation iespējas, kas ļaus samazināt lietotņu aizņemto vietu viedierīces atmiņā. Pagaidām...Svaigākais Apple iOS 9.3 jauninājums drīzumā atnesīs lietotājiem iespēju patīkamāk iPhone vai iPad lietot tumsā ar tā dēvējamo Night Shift nakts režīmu. Night Shift iespēja pielāgos ekrāna spilgtumu un krāsu gammu, lai tumsā būtu komfortablāk vērties viedtālruņa ekrānā.

Apple iOS 9.3 jauninājuma atnestā ideja ir līdzīga f.lux un vairākām citām galddatoru un Android viedtālruņu lietotnēm. Pagaidām Apple nevienam citam programmatūras izstrādātājam neļauj iejaukties iOS darbībā, lai varētu piedāvāt līdzvērtīgas iespējas arī iPhone un iPad lietotājiem, bet iOS 9.3 jauninājums atnesīs iebūvētu ekrāna spilgtuma un krāsu pielāgojumus. Tiesa, App Store šādas lietotnes ir uz īsu mirkli nonākušas, bet tās pēcāk ar steigu izņemtas.

Pētījumi norāda, ka blenšana spilgtos viedierīču ekrānos pirms gulēšanas var radīt dažādas miega problēmas. Arī acis pamatīgi cieš no aukstās krāsu gammas un milzīgās piepūles tumsā veroties spilgtā ekrānā. iOS 9.3 jauninājums pagaidām pieejams tikai kā izmēģinājuma versija.

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Mārtiņš Vācietis

Vai tad tas nav tas pats, kas jau tagad ir vairumā viedtelefonu – gaismas sensors, kas samazina izstaroto gaismas intensitāti, ja apkārtējā vide ir tumša?

Nepietiek tikai samazināt apgaismojuma spilgtumu, krāsām ir jābūt “sarkanīgākām”, lai organismā lieki neizstrādātos melatonīns, kas traucē miedziņam.

PurvaVelns

vai tad ābolī jau nav iestrādāts anti-melatonīns? **

x

krāsām uz ekrāna vai apgaismojuma krāsu temperatūrai?

t.b. diodēm ir vēsa gaisma un tieši tas ietekmē melatonīnu.
manā sapratnē, tie teksta un care režīmi ar nobīdi sarkanajā ir veiksmīgs mārketinga triks jo mainās tikai redzamais spektrs.

Kristaps Skutelis

Neesmu padziļināti pētījis. Ar krāsu izmaiņu nepietiek? Ja nepietiek, tad kāda jēga izstrādāt šādu funkciju?

pq

melatonīns ir miega hormons. jo lielāka melatonīna koncentrācija organismā, jo miegaināks cilvēks. nevajag runāt par bioloģiju, ja nav saprašanas.

Kristaps Skutelis

OK, pastāsti, lūdzu, kā izstrādājas melatonīns un kā šo procesu ietekmē apgaismojums? Vai krāsu maiņa ekrānā vispār kaut kā ietekmē šo procesu? Paldies!

pq

Tik padziļinātu zināšanu šajā jautājumā man nav. Kad iznāks konkrētā funkcionalitāte iOS 9.3, tad noteikti izpētīšu jautājumu. Pagaidām – neaktuāli man.

Mana iepriekšējā teksta būtība bija tāda – ja nav zināšanu kādā konkrētā jautājumā, tad nevajag maldināt citus ar nepatiesu informāciju. Turklāt, nevienu tehnoloģiju bloga komentāros neinteresē hormonu izstrādāšana, kā arī info it viegli pieejama.

Kristaps Skutelis

Mēs iestājamies par maksimāli objektīvu un precīzu tehnoloģiju aktualitāšu atspoguļošanu un šī konkrētā ziņa ir aktuāls dotās jomas jaunums. Bez tam, par šo jau vismaz es esmu gan lasījis, gan runājis iepriekš. Tāpēc ceļam augšā noputējušās bioloģijas grāmatas, iedziļinamies tēmā un izvēršam argumentētu un noderīgu diskusiju.

Martins111

Es grāmatas lasu pamatā Google Play Books lietotnē. Tur nesen parādījās loti ērta iespēja “nakts režīms”, tad teksts tiek attēlots dzintarīgi oranžā krāsā. Tumsā lasīšana ir kļuvusi daaaaudz patīkamāka acīm.

Kristaps Skutelis

Jā, tas ir kaut kas ļoti līdzīgs šajā rakstā apskatītajam risinājumam.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: