Kodak ir no vēstures mēslaines izvilcis vēl vienu veidu kā apčakarēt īstenus hipsterus un citus garā vājus patērētājus. Kodak atgriezīs tirgū Super 8 analogo video formātu, kas tika izlaists 1965. gadā. Super 8 krāsu negatīvu lente nāk iesaiņota gaismu necaurlaidīgā kasetē, viena Super 8 kasete piedāvā aptuveni 2.5 minūtes garu filmas uzņemšanu ar 24 kadriem sekundē.

Kodak šobrīd strādājot pie vairākām Super 8 video kamerām, kas maksās 400 līdz 750 dolārus. Super 8 kameras būs paredzētas video amatieriem, lai iegūtu retro iespaidus filmējot un pēcāk apskatot safilmēto. Interesanti, ka Kodak Super 8 kamera saņems digitālu skatu meklētāju.

Problēmas sāksies ar Super 8 apstrādi, Kodak sola attīstīt filmu par nieka 50 dolāriem (atgādināšu, ka tās ir divas ar pusi minūtes!). Cenā iekļauta arī filmas digitalizēšana.

Braun_nizo-800_hg
Braun Nizo 800 Super 8 kamera no 1975. gada

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
6 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

tagad hipsteriem būs iespēja filmēt uz filmas tāpat kā tarantino, kurš savu hateful eight ir uzņēmis uz platās filmas (2x platāka par standarta 35mm)

Artis Abols

Aha, 70 mm provižens vai kā to sauca. Tikai problēma tajā, ka autentiskai filmas apskatei vajag arī attiecīgu projektoru, kas laikam uzstādīts 100 ASV ķinīšos. Pārējiem tiek digitalizēts materiāls.

x

panavižens

amerikāņiem kino nozīmē ko citu nekā mums, ar citu vērienu.
skrīneru un torentu tautai, iespējams, ir grūti vai pat neiespējami saprast kas tam ir apakšā.
iespējams, manam vectēvam vajadzēja iebraukt kinozālē ar V8 auto, lai es spētu līdz galam novērtēt šitās štelles.

Rūdolfs Rancāns

Nepietiek pat ar projektoru vien, vajag arī kādu, kurš ar tādu māk rīkoties, jo filmas (it īpaši 70mm) projecēšana nav tas pats, kas DCP failam play uzspiest. Daži seansi, ja ne gluži izgāzās, tad vismaz tika pamatīgi iedragāta skatīšanās pieredze, jo bilde mēdza pazust, kļuva tumša, fokuss aizpeldēt utt. Bet kopumā, protams, ļoti cēli no Tarantino puses, ka viņš (un vēl daži Holivudas režisori) filmai neļauj vēl nomirt.
Pats arī biju plānojis apmeklēt kādu tuvāko eiropas lielpilsētu, lai izbaudītu PRETĪGĀ 8nieka 70mm versiju, bet sakarā ar neseno eiropas metropoļu ēmm.. ”jautrību” vēlme nedaudz pārgāja.

Artis Abols

Ir jau arī citas vietas, bet baigi īso laiku dažās rāda 70 mm. Europe 70mm release Cinemas – 18 Cinemas Austria, 28 January • Gartenbaukino, Vienna Denmark, January 4 • Imperial Bio, Copenhagen France, January 6 The Roadshow Tour • Le Grand Rex – Special Screening 11. December 2015 • Kinepolis de Lomme le 26 décembre introduced by Mr CINERAMA FRANCE – François CARRIN • Grand Mercure d’Elbeuf le 27 décembre • Cézanne d’Aix en Provence le 30 Décembre • Apollo Ciné 8 de Rochefort le 2 Janvier • Gaumont Marignan à Paris le 4 Janvier Germany, 28.01.2016 • Schauburg… Read more »

ProxyFromDeep

He he . Manuprāt sakarīgāka ierīce nekā selfiju kamera ar kātu :)