Microsoft vel maijā izziņoja, ka digitālais asistents Cortana nonāks arī iOS un Android operētājsistēmās. Microsoft katrai no minētajām mobilajām operētājsistēmām piedāvās savu Cortana lietotni, lai digitālais asistents iedzīvotos arī ārpus Windows ekosistēmas. Android lietotājiem Cortana Play veikalā vajadzēja nonākt jūnija beigās, bet iOS lietotņu veikalā – kaut kad šī gada laikā.

Pēc vairāku mēnešu beta testēšanas, Microsoft virtuālais asistents beidzot oficiāli pieejams abām konkurējošajām platformām. Cortana būs arī pievienota Cyanogen OS operētājsistēmas versijai, kas pie OnePlus One īpašniekiem nonāks šomēnes (12.1.1 Cyanogen jauninājums).

Protams, iOS un Android lietotājiem nebūs pieejas pilnam Cortana iespēju klāstam, bet vēl arvien tiks piedāvātas plašas iespējas un pat paziņojumu saņemšana par sporta ziņām, lidojumiem un citiem notikumiem, gluži kā Cortana un Windows Phone sadarbībā. Android lietotne uzklausīs “Hey Cortana” komandu, kad būs atvērta asistenta lietotne vai viedtālruņa mājas ekrāns. Cortana Android lietotne spēs uz Windows 10 galddatoru nosūtīt teksta paziņojumus. iOS Cortana iespējas būs ierobežotākas.

Pagaidām Cortana būs pieejama ASV un Ķīnas iedzīvotājiem, bet Microsoft plāno to piedāvāt arī citviet pasaulē.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
bombelats

Kad beidzot Cortana būs mūsu pusē uz WP. Štrunts ar Hey, Why, When un tml., bet, vismaz, varēs lietot Profile paveidu Klusās stundas, kas nez kādēļ ir sasaistīts ar Cortana.

Kaspars

Domājams cortana atnāks kopā ar WP10

x

to es arī nesaprotu – kāpēc KS vajadzēja saistīt ar cortana, kas man vajadzīga kā zaķim stopsignāls.

neJANIS

Nav man saprotams kādēļ uz Windows tā Cortana ir pieejamas vien pāris valstīs, nemaz nerunājot par Quiet Hours (nu, šis ir kaut kāds bezskars). Un nē, Windows 10 neko nav minījis, joprojām ne Cortana, ne klusās stundas Latvijā nav pieejami.