Bērnu un jauniešu interese par elektroniku pieņemas spēkā, un Latvijā aug spējīgu šīs nozares speciālistu paaudze – tāda ir galvenā atziņa pēc Elektronikas dienas 2015, kas ceturtdien norisinājās Rīgas Tehniskajā koledžā. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu dalībnieku skaits ir dubultojies, un šoreiz piedalījās 160 dalībnieki. Elektronikas pulciņi no visas Latvijas piedalījās konkursos un darbnīcās, kā arī izstādei bija sarūpējuši visdažādākās pašu izgatavotās iekārtas – sākot no odu atbaidīšanas sistēmas un beidzot ar funkcionējošu 3D printeri.

Elektronikas diena norisinājās otro gadu pēc kārtas un tā pierāda, ka elektronikas nozarei Latvijā ir liels potenciāls. Pēdējos gados Latvijas elektronikas nozare ir strauji attīstījusies, uzņēmumiem gūstot panākumus un atpazīstamību pasaules tirgos, kas ir sekmējis bērnu interesi par perspektīvo nozari un elektronikas pulciņu dalībnieku skaita pieaugumu.

Apbalvo jauniešus 4 nominācijās

Meistarībā sacentās gan profesionālo skolu audzēkņi, gan interešu izglītības pulciņu dalībnieki. Balvas tika piešķirtas četrās nominācijās – 4.-8. klašu grupā, 9.-12. klašu grupā un profesionālo skolu audzēkņu konkursā «Elektroniķis 2015», kā arī tika piešķirta simpātiju balva.

4.-8.klašu komandu uzvarētāji: 1. vieta – Bauskas Bērnu un jauniešu centra Elektronikas pulciņš, 2. vieta – Austrumlatvijas Radošo pakalpojumu centra pulciņš “Elektronika” (Rēzekne), 3. vieta – Jelgavas Amatu vidusskolas Elektrotehnikas pulciņš.

9.-12.klašu komandu uzvarētāji: 1. vieta – Austrumlatvijas Radošo pakalpojumu centra pulciņš “Elektronika” (Rēzekne), 2. vieta – Talsu Valsts ģimnāzijas Elektronikas pulciņš, 3. vieta – Bērnu un jaunatnes centra “Rīgas Skolēnu pils” pulciņš “Radioelektronika”.

Pulciņu izstādes skatītāju simpātijas balvu ieguva Liepājas Bērnu un jaunatnes centra Elektronikas pulciņa darbs “4×4 LED kubs”.

Profesionālo skolu audzēkņu konkursa uzvarētāji: 1. vieta – Emīls Stūrītis (PIKC RTK), 2. vieta – Maksims Borovikovs (PIKC RTK), 3. vieta – Sandis Mālnieks (Ogres Tehnikums).

Paralēli konkursiem jauniešiem bija iespēja tuvāk iepazīties ar augstākās izglītības iespējām elektronikas nozarē, tiekoties klātienē ar Rīgas Tehnisko universitāti, Ventspils Augstskolu, kā arī Transporta un sakaru institūtu.

Nozarē plaukst eksports

Šobrīd Latvijas elektronikas nozarē darbojas vairāk nekā 230 uzņēmumi, kas eksportē 86% no saražotās produkcijas, apgādājot ar elektroniskām komponentēm, sakaru iekārtām, mērierīcēm un citiem produktiem uzņēmumus un gala patērētājus visā pasaulē. Jaunu, inovatīvu produktu radīšanā uzņēmumi sadarbojas ar 12 vietējiem pētniecības institūtiem.

Kopš 2008.gada globālās ekonomiskās krīzes Latvijas uzņēmumi piedzīvo stabilu izaugsmi gan apjoma, gan produktivitātes ziņā un kopumā nozare ir pārvarējusi krīzi sekmīgāk nekā pārējā apstrādes rūpniecība Latvijā. Par to liecina fakts, ka elektronikas un elektrotehnikas nozarē darbinieku algas ir par 20-40% lielākas nekā vidēji apstrādes rūpniecībā Latvijā, un notiek jaunu rūpnīcu būvniecība. To vidū ir arī nupat atklātais Ventspils Elektronikas centrs.

Elektronikas dienu 2015 organizē Latvijas Elektrotehnikas un elektronikas rūpniecības asociācija (LETERA) sadarbībā ar profesionālās izglītības kompetences centru „Rīgas Tehniskā koledža” un Valsts izglītības satura centru. Pasākums tiek līdzfinansēts ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda projekta „Latvijas Elektronikas un elektrotehnikas nozares klasteris” (līgums Nr. L-KAP-12-0002) atbalstu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments