Tiesa atzinusi, ka Apple nāksies maksāt Viskonsīnas Universitātei 234 miljonus dolāru, jo tikuši pārkāpti patenta nosacījumi. 234 miljoni ir mazāka naudas summa par iespējamo nodarīto kaitējumu, kā arī gandrīz divas reizes mazāka par tiesā prasītajiem 400 miljoniem dolāru.

Apple ir milzīgs un maksātspējīgs mērķis dažādām patentu tiesvedībām, turklāt tiesvedības var ilgt gadiem. Vēl šajā gadā Apple zaudēju patentu prāvā 532.9 miljonus dolāru, bet pēcāk tiesa lēma, ka Apple nenāksies maksāt par patenta pārkāpumu. Tiesvedība pret Samsung, kas velkas jau vairākus gadus un, visticamāk, beigās abām iesaistītājām pusēm izmaksās vairāk, nekā pēdējā prasījuma apmērs – 930 miljoni dolāru.

Viskonsīnas Universitātes pārstāvji uzsver, ka Apple pārkāpuši patentu nosacījumus iPhone 5S, iPad Air un iPad Mini 2 procesoru izstrādē. Apple maksājamā summa samazināta pamatojoties uz sniegto informāciju, ka uzņēmums nav par patentu zinājis un nav to pārkāpis tīšām. Visticamāk, Apple nevēlēsies maksāt arī 234 miljonus dolāru un tiesvedība tiks turpināta.

Reklāma

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Kristaps SkutelisPurvavelns Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Purvavelns
Viesis
Purvavelns

a Kristaps tak teica, ka tā Viskonsinas universitāte esot patentu troļļi un rokas nost no svētā grāla!

Kristaps Skutelis
Viesis
Kristaps Skutelis

Nu tā raksta tajos internetos. Bet kā jau minēju savā komentārā iepriekš, tā visa patentu ideja ir gadu gaitā krietni sačakarēta un tagad visi tiesājas pa labi un pa kreisi.