Mūsdienās tiek izdomāti dažādi risinājumi, lai aizsargātu motobraucējus. Ideja par gaisa spilvenu izmantošana nav jauna, tomēr tie ne vienmēr ir ērti lietojami ikdienā, kas liek drošības tehnoloģiju ignorēt. Motobraucēju aksesuāru ražotājs Dainese izveidojis Misano 1000 jaku, kurā ir iebūvēta visa nepieciešamā gaisa spilvenu drošības sistēma.

Misano 1000 jakā pašā ir iebūvēti visi nepieciešami sensori, bet citas jakas ar gaisa spilveniem pārsvarā paļaujas uz motociklā iebūvētiem sensoriem. Misano 1000 jakas sensoriem nebūs nepieciešama sasaiste ar motociklu, kas pamatīgi atvieglos braucamā izvēli – kāp virsū jebkuram mocim un esi pasargāts.

Misano 1000 jakā iebūvētie sensori nosaka kustību 800 reizes sekundē, ja tiek konstatēta sadursme, jaka pati spēj piepūst gaisa spilvenus. Tie ir aptuveni 5 cm biezi un aizsargā kaklu no visām pusēm, kā arī muguru. Ražotājs pagaidām nav atklājis kādā veidā sensori saņem enerģiju. Tiek pieļauts, ka jaku nāksies šad tad uzlādēt. Gaisa spilvenu aizsardzība aktivizējas tikai tad, kad jaka ir pilnībā aiztaisīta ciet ar rāvējslēdzēju. Plānotā cena ir 1500 eiro un pārdošanā Misano 1000 jaka nonāks novembrī.

Prātā uzreiz nāk pēdējo dienu asākais video, kur tiekas vismaz divi idioti – viens pārsniedz ātrumu, otrs nepietiekami uzmanīgi pēta satiksmi un iebrauc aizņemtā krustojumā.

1
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
motociklists Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
motociklists
Guest
motociklists

Kur ir apstiprināts, ka ātrums tiešām tiek pārsniegts Ja ja tiek, tad pa cik km/h???