Izskatās, ka īsais planšetdatoru uzvaras gājiens ir beidzies. Nevienam vairs nav nepieciešams paliels, it kā vieds rīks, kas tomēr nav saņēmis klaviatūra un tā pielietojums ir ierobežots. Klēpjdatori kļuvuši ļoti lēti, izmēros nelieli un spēj ar vienu uzlādi darboties pat pilnu darba dienu, tie arī tiek uzskatīti par pēdējo naglu planšetdatoru zārkā.

Taivānas tirgus pētnieki TrendForce lēš, ka šogad pārdoti aptuveni 163 miljoni planšetdatoru. Tādējādi kritums pret iepriekšējā gada šo pašu periodu ir 14.9%. Vislielākās problēmas ir pazīstamiem ražotājiem, kas zaudējuši 18.7% pārdošanas apjomus pret iepriekšējo gadu. Tā sauktie “nebrendotie ķīnieši” zaudējuši ap 3.1 procentu.

Šāda statistika pat Apple likusi it kā uz laiku atlikt vai pavisam atcelt iPad Air 3 iznākšanu. 2015. gadā Apple spējuši pārdot 48 miljonus iPad planšetdatoru, bet tuvākais sekotājs ir Samsung ar 33 miljoniem. Lenovo pārdevuši 4.4 miljonus planšetdatoru, pēc tam nāk Asus, Amazon un Microsoft ar attiecīgi 3.4, 3 un 2.6 miljoniem planšetdatoru.

Clipboard01

Reklāma

5
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
davfreimxKsspars Lccis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
davfreim
Viesis
davfreim

Nu nav jau zaudējuši jēgu, iPhone Plus ir pa vidu kaut kas, tāpēc daudzi izvēlas to, es atkal gaidu jaunos iPadus, jo plānoju savu mini nokalpojušo izmantot kā kafijasgaldiņa papildinājumu, bet jauno iPad izmantot ikdienai.

Laptops kaut vai jaunais Macbook nevar aizvietot planšeti, ja galvenais ir grāmatu/ mācibu matereālu ātra pārlasīšana. Man tā ir prioritāte un planšete tam der perfekti.

Un protams, ka Mail un Safari arī ir turpat, ja nav vajadzības daudz drukāt, tad planšete spēj pilnībā aizstāt laptopu, ja ir daudz jādrukā, tad gan viegls laptops būs labāks.

x
Viesis
x

ja ir daudz jādrukā, tad manuprāt, nekas nav labāks par labu ārējo klavieri un vai nu ārējo moni vai laptopu/planšeti noliktu ergonomiskā veidā lai nebūtu jāsēž salīkušam ar sašķiebtu kaklu.

pliks laptops ir rīks neregulāram darbam, kad cilvēks ir ārpus mājām nevis kā ikdienas darba vieta. Manuprāt.

Ksspars Lccis
Viesis
Ksspars Lccis

b*** bet tad tak nevar redzēt izgaismoto loguci apkārtējie…

x
Viesis
x

jāstartē trends aizlīmēt ābologo ar melno skoču, kā iesvaidītie leicas nēsātāji to dara ar sarkano punktu.

davfreim
Viesis
davfreim

Ne jau visiem darbs prasa lietot kompi visu dirnu :)