Jaunā datoru operētājsistēma Windows 10 ir pieejama iegādei un lejupielādei kopš 29. jūlija kā bezmaksas atjauninājums mājas lietotājiem, kuri šobrīd izmanto Windows 7 un Windows 8.1 operētājsistēmas versijas. Tehnoloģiju giganta Microsoft viceprezidents Terijs Meiersons jau atzinis, kas Windows 10 uzskatāma par Microsoft nākotnes operētājsistēmu redzējumu. Iespējams, Windows 10 būs uzņēmuma pēdējā operētājsistēma, jo Microsoft grasās to turpmāk attīstīt uz esošās bāzes, nemainot operētājsistēmas nosaukumu vai numerāciju.

Bezmaksas vilinājums ir pamatīgs un Windows 10 pārspējis visas iepriekšējās Microsoft veidotās operētājsistēmas, mēneša laikā sasniedzot 75 miljonus lejupielādes. Precīzāk – Windows 10 uzstādīts 75 miljonos datoru. Salīdzinājumam var minēt, ka Microsoft spēja pārdot 100 miljonus Windows 8 licenču sešu mēnešu laikā, turklāt tas ir pārdoto, nevis uzinstalēto kopiju skaits.

Windows 10 iekļauj vairākus nozīmīgus jauninājumus drošības un funkcionalitātes jomās, kā arī sniedz lietotājiem vienotas platformas pieredzi dažādās ierīcēs — datoros, planšetdatoros, telefonos, Raspberry Pi, Xbox One, HoloLens un citās. Pašlaik ir tikušas pārbaudītas vairāk nekā 2000 dažādu Windows ierīču un konfigurāciju. Jauno operētājsistēmu papildinās arī atjaunots digitālais veikals Windows Store un lietotņu izstrādes rīks Windows Software Development Kit.

Windows 10 piedāvā uzlabotu veiktspēju, salīdzinot ar iepriekšējām versijām, un pazīstamu darba vidi. Jaunajā operētājsistēmā ir atjaunots pierastais Start menu, kas papildināts ar Live Tiles, kas rāda aktuālo saturu atkarībā no konteksta. Windows 10 ir līdz šim drošākā Microsoft operētājsistēma ar uzlabotu Windows Defender un SmartScreen, kas palīdz aizsargāt pret vīrusu un pikšķerētāju (phishing) uzbrukumiem, kā arī ar Windows Hello — ātru un drošu sistēmu, kā pieslēgties mājaslapām un lietotnēm, neievadot paroles. Windows 10 lietotāji būs pasargāti arī nākotnē, pateicoties vienkāršiem, automātiskiem bezmaksas drošības atjauninājumiem jebkuras ierīces lietošanas laikā.

Reklāma

7
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
MārtiņšxdavfreimNaurelijsKsspars Lccis Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Naurelijs
Viesis
Naurelijs

Es te gribēdams cenšos no viņu lapas nopirkt win10 un nevaru, bet šamējie jau kaut kādā vaidā 75 ļemas jau ir pārdevuši.

Gatis Kalniņš
Viesis
Gatis Kalniņš

Acīmredzot, citiem nav nekādu problēmu iegādāties :) http://www.microsoftstore.com/store/mseea1/lv_LV/pdp/Windows-10-Home/productID.320430400

Naurelijs
Viesis
Naurelijs

Bomba, paldies!

Ksspars Lccis
Viesis
Ksspars Lccis

lasīt, draugs, jāmācās. Tie 75 miljoni ir bezmaksas atjauninājums, kas nāk w7 un w8 automātiski

davfreim
Viesis
davfreim

Ņemot vērā lielo Windows lietotāju skaitu, tad tie ir daži %, kas ir diezgan vājš rezultāts.

x
Viesis
x

cik saprotu, tad telefoniem w10 tiek padots pakāpeniski pa tirgiem un pa modeļiem.

vispār jau pareiza doma – pirmkārt, slodze sadalās un nevajadzētu būt tā, ka pirmajās nedēļās apdeitu hosti brūk nost zem slodzes un arī var sekot kļūdu reportiem un uzreiz ražot labojumus.

tā arī pārējām iekārtām vajadzētu – kompjiem, tabletēm. Mērenība ir veselības pamatā!

Mārtiņš
Viesis
Mārtiņš

w10 mobile ir pieejams tikai windows insider programmas dalībniekiem. oficiāli nav nekas jaunāks par windows phone 8.1