No 24. augusta Nacionālais Kino centrs (NKC) piedāvā sabiedrībai legāli un bez maksas skatīties Latvijas filmas – NKC virtuālajā platformā www.filmas.lv ikviens interesents var iepazīties ar plašu Latvijas filmu kolekciju, kas tiks regulāri papildināta, piedāvājot dažādus tematiskus fokusus.

Lai palīdzētu Latvijas filmām nokļūt pie skatītājiem un apgūtu jaunus ceļus filmu izplatīšanā, Nacionālais Kino centrs radījis projektu “Latvijas filmas tiešsaistē”, kas ļauj visā Latvijas teritorijā, kur vien pieejams internets, jebkurā diennakts laikā skatīties portālā www.filmas.lv ievietotās Latvijas filmas.

“Internets kā “virtuālais kinoteātris”, kas pieejams 24 stundas diennaktī, ieņem arvien lielāku nozīmi kinocienītāju ikdienā, kļūstot par ļoti nozīmīgu kino izplatīšanas platformu. Esam gandarīti, ka, pateicoties Latvijas filmu producentu atsaucībai, radusies iespēja padarīt sabiedrībai pieejamu plašu Latvijas filmu kolekciju gan pieaugušajiem, gan bērniem; pamatā tie ir pēdējā dekādē tapuši darbi – spēlfilmas, animācija un dokumentālās filmas, kuras tiešām vērts iepazīt,” ­– atzīmē Nacionālā Kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Projekta pirmajā kārtā portālā ievietotas vairāk nekā 60 filmas, kas publiskajā telpā parādīsies, sakārtotas tematiskos blokos. Pirmā tematiskā programma “VASARAS FILMAS” atgādinās, kādai jābūt īstai vasarai – bezbēdīgi relaksētai kā Nila Skapāna animācijas filmā “Raganas poga” (2006) vai tveicīgu kaislību piesātinātai, kā Viestura Kairiša spēlfilmā “Tumšie brieži” (2006); vasarā virmo vētraini attiecību samezglojumi, kā Anda Miziša spēlfilmā “Medības” (2009, ar Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu epizodiskā “ekstrēmā sportista” lomā), vasarā skan Dziesmu svētki, kā Lailas Pakalniņas spēlfilmā “Ķīlnieks” (2006) vai arī nenotiek gandrīz nekas, kā tās pašas Pakalniņas dokumentālajā filmā “Pa Rubika ceļu” (2010). Vasara ir arī kāzu laiks, kā to atgādina Viestura Kairiša īsfilma “Kāzas” (2000) ar Jaunā Rīgas teātra aktieriem un slēptām parafrāzēm par Raiņa lugas “Spēlēju, dancoju” motīviem; JRT zvaigžņu plejāde ir centrā arī spēlfilmā “Seržanta Lapiņa atgriešanās” (2010), ar kuru pilnmetrāžas kino režijā debitēja Gatis Šmits.

Portāls www.filmas.lv ir arī Latvijas filmu nozares plašākā datu bāze, kas kopš 2006. gada veidota sadarbībā ar Rīgas Kino muzeju, – tur pieejama kataloga informācija par gandrīz 2600 Latvijā uzņemtām filmām, sākot ar 1920. gadu.

Portāls tapis pēc Kultūras ministrijas iniciatīvas ar Eiropas Savienības atbalstu, tā izveidē sadarbojas Nacionālais Kino centrs un Kultūras informācijas sistēmu centrs, kas nodrošina portāla tehnisko darbību.

Skaties Latvijas filmas legāli un bez maksas - Filmas.lv
Skaties Latvijas filmas legāli un bez maksas – Filmas.lv

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
28 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

hm, vai ir iemesls vietni (saitu) saukt par virtuālo platformu?

IT platforma nozīmē dzelžu+OS kombināciju, kas filmas.lv lietotājiem būtībā ir gluži nesvarīga informācija.

Mareks Matisons

nezinu, droši vien manī vaina, bet, lai gan ar mokām, vakar resursu atvēru (pieņemu, pirmās dienas ziņas un ļoti liels skatīties gribētāju pulks), nonākot līdz konkrētajam kinodarbam – man spēlēja tikai audio, bet video vietā balts pleķis :(

Jānis

Kuram video? Kāds OS/pārlūks?

Mareks Matisons

(atkārtoti skatos tagad – darbojas)
Loengrīns – filma par kamanu braucēju Rubeni, Win 10, Google Chrome.

Kristaps Skutelis

Klau, kāpēc izvēlēts tieši tāds tehniskais risinājums (Flash)?

Jānis

Tāpēc, ka vēsturiski tur jau bija Flash, un visi video materiāli bija .flv. Portāla pirmā versija jau tika izstrādāta tālajā 2009.gadā, un bibliotēkās filmas jau bija pieejamas. Straumēšanu nodrošina Adobe Streaming server. Tagad gan lielākā daļa materiālu pārkodēta uz .mp4, un ir iestrādes, ka būs pieejams arī no mobilajām ierīcēm iOS/Android, bet par to atsevišķi informēsim.

Kristaps Skutelis

Paldies par atbildi! Jācer, ka tomēr pāreja prom no Flash būs pietiekami ātra, jo tas tomēr nav nopietni 2015. gadā palaist jaunu projektu, kura pamatā ir drošai iznīcībai nolemts tehnoloģiskais risinājums, kas jau tagad nav pieejams daļai klientu. Es gan pieņemu, ka no iOS u.c. mobilajām ierīcēm jums nav dikti liels trafiks.

Jānis

Mobilais trafiks vakar sastādīja 21%, tā kā nevar teikt, ka ir mazs. Par Flash piekrītu, bet tik izmiris vēl nav, lai norakstītu, vismaz skatoties pēc analītikas datiem.

Kristaps Skutelis

Tas pīķis noteikti ir tikai sākumā, kad visādi sociālo tīklu “dīkdieņi” saskrēja apostīt jauno projektu :)

P.

“Portāls http://www.filmas.lv tapis pēc
Kultūras ministrijas iniciatīvas un tā darbību nodrošina Publisko
bibliotēku attīstības projekta „Trešais tēva dēls” ietvaros izveidotais
bibliotēku iekšējais tīkls Valsts vienotajā bibliotēku informācijas
sistēmā (VVBIS).” 2010.

Konkrētu iepirkumu par “Latvijas filmas tiešsaistē” tā arī neatradu. Laikam viss pasākums ir cita projekta ietvaros. Pieļauju, ka specifikācijā bija punkts par to, ka “līdztekus esošajiem materiāliem, jānodrošina papildus arī tāda un tāda apjoma filmas”. Nu un pie šādas prasības nevienam izstrādātājam necelsies roka kaut ko pārtaisīt.

x

nepārbaudīju, bet ceru ka nav vēl viens bezcerīgs flash-only pasākums….

x

aha, tieši tā…kāds ir iztērējis manu un tavu naudu kārtējā bezjēdzībā :((

Kristaps Skutelis

Aha, projekts taisīts tieši tāpēc, lai tādi anonīmi interneta purkšķētāji varētu nosmirdēt. Pieaudziet, jel!

x

sanāk, ka nosmirdēt var tikai autorizētie autori…kamōn….

Kristaps Skutelis

Diskriminācija? Tiek pieskatīti arī komentētāji, kas atklāj savus vārdus, taču tādiem brīvība ir lielāka.

x

Kristaps, mani nevar aizvainot ar tavu iepriekšējo komentāru, bet tā arī nesapratu, kas tevi tā uzvilka – mans izteikums ka flash kinosaits ir bezcerīgs pasākums vai ka nodokļu maksātāju nauda ir iztērēta nejēdzīgi? Bet reaģēt šādi – nu labi, dzīvē ir pirmdienas, ir bēgumi, mēs visi esam tikai cilvēki.

Kristaps Skutelis

Man komentārā pietrūka konkrētu jautājumu un konstruktivitātes. Es pats arī neesmu īpaši iepriecināts par to, ka tiek izmantota skaidrai nāvei nolemta tehnoloģija, tomēr būtu svarīgi saprast projekta veidotāju pamatojumu kāpēc izvēlēts tieši tāds un ne citādāks risinājums. Uz to arī zemāk ir atbilde.

midgardietis

mos var tai km uzprasit kurs ir atbildigs par so projektu un kapec tika izvelets sads tehnologisks risinajums.
Vel ir tads jautajums vai so produktu var lietot arpus lv ?
Tapec ka daudzi tautiesi kas ir izbraukusi loti labprat lv saturu velk torentos jo nav pieejams uk un citur.
Ja sis ir risinats un no arzemem ari var skatities tad ir oke ja ne tad atkal kartejais it projekts kur izcukata nodoklu maksataju nauda ,

Kristaps Skutelis

Izskatās, ka filmas pieejamas tikai no Latvijas. Pieņemu, ka tas ir saistīts ar autortiesībām. Ceru, ka projekta autori pakomentēs arī punktu. Kā ir un kāpēc tieši tā?

alex

kā man sāk besīt ārā šiem ierobežojumi, varētu padomāt kad kādam Āfrikā, Mozambikā jeb kur citur baigi interesē tādas banānrepublikas filmiņas

P.

Flash version 10,1 or greater is required
You have no flash plugin installed

x

ftopku

P.

Starp citu, LTV1 un LTV7 eksperimentē tiešraidi internetā.
http://ltv.lsm.lv/lv/tieshraide/ltv7-test/live.782/

Man liekas, – tur būs tas pats. Vai tiešām tik sūdīgi šīm iestādēm ar IT speciālistiem, ka nevar mūsdienīgus risinājumus pasūtīt?

Mareks Matisons

Flash …

Nedarbojas nedz iOs mobilajā vidē, nedz android (mēģināju kā uz chrome, tā arī dolphin).. :(

davfreim

Diezgan nožēlojami palaist tādu pusceptu projektu, ideja super, izpildījums – garām. Nesaprotu kā vispār var palaist projektu, kurš neiet uz mobilajām platformām.

UN FLASH!? Pat atkritumu saiti, kur var skatīties filmas online (pirātiskās) neizmanto tadu atpalikušu standartu.

KKTK

Kārļa Lesiņa dokumentālā filma “Gambija – otra Jamaika” būs?

Kristaps Skutelis

Redz, kā: Gandrīz 20 000 apmeklētāju vakar atvēruši portālu http://www.filmas.lv un atzinuši to par kārtīgi izpētāmu informācijas avotu, jo dienas laikā veiktas vairāk nekā 120 000 lapu apskates; vēl pulksten 23.00 portālam bija apmēram 300 vienlaikus lietotāju. Šāda apsveicama interese tomēr radīja dažas tehniskas problēmas, pie kuru novēršanas intensīvi strādā portāla tehniskais nodrošinātājs Kultūras informācijas sistēmu centrs, vienlaikus atzīstot, ka kultūras satura vietnēs šādi apmeklējuma rekordi nav pieredzēti.

x

Būtu interesanti redzēt apmeklējumu par 1. dienu, 1. ned., 1. mēnesi. Tad kvartāliem, gadu.

Pirmajā dienā protams ir wow efekts, sak, jāsteidz redzēt.