Web Analytics
More
  Reklāma

  Prognozē, ka bezvadu uzlādes ierīču tirgus šogad augs vismaz 30 reizes

  Jaunākie raksti

  Kaut arī bezvadu lādēšanas tehnoloģija ir pieejama jau samērā ilgu laiku, tirgus eksperti vislielāko pieprasījumu pēc tās prognozē tieši šogad – globālais bezvadu uzlādes ierīču tirgus pieaugs vismaz 30 reizes, salīdzinot ar pērno gadu. Ne velti aizvien vairāk uzņēmumu, piemēram, Ikea, Starbucks, Mc’Donalds, sāk piedāvāt klientiem bezvadu uzlādi. Tas kļuvis par impulsu arī elektronikas ražotājam Samsung šo tehnoloģiju padarīt pieejamu ikvienam, piemēram, integrējot bezvadu uzlādes iespēju monitoros.

  https://www.youtube.com/watch?v=7gUwF-9sRKI

  ReklāmaAdvertisement

  Uzlāde uz Samsung monitora

  Bezvadu lādētāju augošā popularitāte un pieejamība cieši saistīta ar tehnoloģiju attīstību – tie ir kļuvuši krietni jaudīgāki, ātrāki un draudzīgāki cenas ziņā. Tie pieejami gan atsevišķi, gan integrēti citās ierīcēs – Samsung nupat prezentējis pasaulē pirmo monitoru, kurā iebūvēts bezvadu lādētājs. SE370 monitors ar 23,6 un 27 collu ekrāna izmēru ļauj atteikties no nevajadzīgiem vadiem uz darbagalda, un tālruni uzlādēt, to vienkārši novietojot uz monitora pamatnes. Latvijā monitori būs pieejami no oktobra, to aptuvenā cena būs 250 eiro par 23,6 collu modeli un 339 eiro par 27 collu ekrānu.

  „Kā rāda tendences, cilvēki galvenokārt bezvadu lādētājus iegādājas, lai tos izmantotu darbā. Un saprotami – tas palīdz novērst neērtības, kas rodas katru reizi, kad, telefonam iezvanoties, tas jāatvieno no lādētāja un pēc tam atkal jāsavieno. Tā jaunais Samsung monitors uzlabo efektivitāti un ērtības, ļaujot ierīces lietot gudrāk,” saka Māris Ķikāns, Samsung Electronics Baltics Telekomunikāciju vadītājs Baltijas valstīs.

  Lādēšanas iespējas bez ierobežojuma

  Ēdināšanas uzņēmumi Starbucks un Mc’Donalds ir sākuši uzstādīt bezvadu lādēšanas punktus savās kafejnīcās visā pasaulē. Piemēram, šī gada laikā Starbucks plāno izvietot 100 000 bezvadu uzlādes punktus vairāk nekā 8000 kafejnīcās Amerikā, turpinot to darīt Eiropas un Āzijas tirgos. Savukārt 50 Mc’Donalds restorānos Lielbritānijā jau pieejamas vairāk nekā 600 bezvadu uzlādes vietas. Tiek prognozēts, ka pavisam tuvā nākotnē bezvadu lādēšanas iespēja būs pieejama arī citās publiskās vietās – kafejnīcās, iepirkšanās centros, bibliotēkās un citviet.

  Bezvadu dizains mājoklī un auto

  Zviedru uzņēmums Ikea ir prezentējis arī mēbeļu kolekciju, kurās iebūvēta speciāla vieta ierīces bezvadu lādēšanai. Pētījumi liecina, ka cilvēkiem nepatīk atklātās vietās redzami kabeļi un vadi, tāpēc nu pie naktsgaldiņiem, stāvlampām un galda lampām pievienota īpaša bezvadu uzlādes iekārta, kas mazinās galvassāpes, mēģinot atrast brīvu kontaktligzdu un slēpjot nepievilcīgos vadus. Arī auto ražotāji BMW, Chrysler un Audi savos automobiļos tuvāko gadu laikā plāno ieviest bezvadu uzlādes tehnoloģiju.

  Bezvadu uzlādes standarti

  Pasaulē ir divi populārākie bezvadu uzlādes veidi jeb standarti – Power Matters Alliance (PMA) un Wireless Power Consortium (WPC). Lai izvairītos no tā, ka dažādos bezvadu uzlādes punktos iespējams uzlādēt tikai konkrētam standartam atbilstošu ierīci, Samsung ar Galaxy S6 sērijas viedtālruņiem radījis tehnoloģiju, kas atbalsta abus populārākos standartus – PMA un WPC, ļaujot telefonu uzlādēt neatkarīgi no tā, kāds lādētājs pieejams konkrētajā brīdī.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  13 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Uldis M.
  07.08.2015 09:01

  Lūk tad kad tāds liels spēlētājs kā Apple iesaistītos šajā spēlē – tad bezvadu lādēšana momentā kļūtu populāra. Līdz tam bezvadu lādētāju popularitāte kāps salīdzinoši gausi…

  07.08.2015 09:05
  Reply to  Uldis M.

  Ja vien Apple neizdomās kaut ko pa savam. Tas pats kas šobrīd notiek ar NFC. Apple beidzot atbalsta NFC, bet tikai savam Apple Pay un nekā citādāk. Bet es arī domāju, ka bezvadu uzlādes iespēja agrāk vai vēlāk tomēr atceļos arī līdz iPhone.

  Uldis M.
  07.08.2015 09:10

  Jā, Apple jau līdz šim ir pierādījis ka mūžīgi nespēj ignorēt konkurentu jaunievedumus, un pēc kāda laika kad paši attiecīgo tehnoloģiju ir pamatīgi pieslīpējuši – piedāvā to savās ierīcēs jaunā kvalitātē.

  07.08.2015 09:15
  Reply to  Uldis M.

  No Apple puses raugoties tā īsti pat nav ignorēšana. Kad ir skaidrs kā kādu jaunu tehnoloģiju padarīt ērti lietojamu un noderīgu (plus, pašiem nopelnīt), tad var arī domāt par tās iekļaušanu ierīcēs.

  Uldis M.
  07.08.2015 09:19

  Piekrītu.

  davfreim
  08.08.2015 16:53

  Šobrīd bezvadu lādēšana nav līdz galam nostrādāta, lai es kaut ko tādu gribētu. Ja uztaisīs ērtāku lietošanā, tad varbūt par tādu varētu aizdomāties.

  gigi
  08.08.2015 22:30
  Reply to  davfreim

  Kad iebaziis aifonaa, raustiisi kraanu un kliegsi, cik kruti.

  davfreim
  09.08.2015 09:41
  Reply to  gigi

  Nečīksti, gan jau dzīvē viss tev nokārtosies, nebūs jāsāž pie lēta ķīnoeša un jāvemsta žults interneta komentāros ;)

  Kaspars
  09.08.2015 11:53
  Reply to  davfreim

  i-arguments!:)

  davfreim
  09.08.2015 16:46
  Reply to  Kaspars

  A-čīkstēšana!:)

  gigi
  09.08.2015 21:57
  Reply to  davfreim

  Muģila, tavs vecais 5s aifons tūlīt būs lētāks par jebkuru Andri :D Un par tavu pirmo aipadu labāk nerunāsim, wannabe isheep.

  09.08.2015 21:58
  Reply to  gigi

  Atlikt bezjēdzīgu d*ršanos! Tā kā tādi Delfu bērneļi.

  davfreim
  09.08.2015 23:15

  Nu tā jau ir, ja var anonīmi komentēt un slēpties, tad jau var mētāt kruto :) tā vietā, lai runātu par tēmu.

  Nezinu kā var būt ērta bezvadu lādēšana, ja jānovieto telefons 1 vietā un to nevar kustināt, es guļot gultā uzlieku lādēt ar vadu un tikmēr sēžu un bakstu telefonu, tad nolieku to uz galda un neuztraucos vai tas uzladēsies vai ne.

  Reklāma