Planšetdatoru tirgus tendences nav iepriecinošas. Ražotāji baidās no jebkādas naudas ieguldīšanas planšetdatoros, kamēr pircēji gaida jaunas vēsmas un tehnoloģijas, kas tā arī neatnāk. Pamatīgu postu planšetdatoru tirgum nodarījuši liela izmēra viedtālruņi. Abu iesaistīto pušu nogaidošā attieksme liek planšetdatoru tirgum pēdējā ceturksnī krist par 7%, kad to salīdzina ar iepriekšējo gadu.

Visā pasaulē piegādāti (nevis pārdoti) 44.7 miljoni planšetdatoru pēdējā ceturksnī, kamēr pirms gada šis rādītājs bija 48 miljoni. Pat Apple nav pasargāts no iPad un iPad mini pārdošanas apjomu sarukšanas. Kopumā Apple spējis pārdot 10.9 miljonus iPad, kas ir ceturtā daļa no visa pasaules tirgus, tomēr 2013. gadā iPad pārdošanas apjomi bija gandrīz 14 miljoni vienību šajā pašā ceturksnī. Tiek pieļauts, ka līdz ar iOS 9 atnākšanu uzņēmumi ar jaunu sparu iegādāsies iPad, jo Apple ir solījuši sakārtot dažādus biznesam noderīgus risinājumus.

Samsung ieņem otro vietu ar 7.6 miljoniem un 17% no pasaules tirgus. Trešajā vietā ir Lenovo ar 2.5 miljoniem piegādātu planšetdatoru un 5.7% no pasaules tirgus.

screen-shot-2015-07-29-at-4-04-30-pm

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
13 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
disqus_HgfSoxmxCx

Manā gadīju

disqus_HgfSoxmxCx

Manā gadījumā man ir mājās 3 planšetes, pats pirmais Samsung 10.1, iPad 3 un Nexus 7 2013. Pilnīgi nemaz nav intereses kaut ko jaunu iegādāties, jo planšetes pamatā tiek lietotas interneta pārskatīšanai un bērni Youtube video skatās.
Ar to gribu teikt, ka varbūt pircēji ir piesātināti, un neredz jēgu iegādāties jaunu, pat, ja tas ir 2x plānāks, 2x vieglāks un ar 4x labāku ekrānu, jo vairumam jau esošās planšetes ir gana labas.

davfreim

Tikai rakstā nav uzrakstīts, ka Apple ir palielinājis savu tirgus daļu (%), kamēr citiem šie % sarūk.

Planšetes kā jau minēju, kalpo ilgi un nav nepieciešamības tās mainīt tik bieži. Kvalitatīva planšete pat pēc 4gadiem ir lietojama.

Artis Abols

Tirgus daļa palielinājusies, jo citiem tā sarukusi vēl vairāk. Kaut kā tā. Ārkārtīgi glaimojoši. Tas ir līdzīgi kā skolā – man ir 3, bet citiem klasē bija 2 ar mīnusu (10 baļļu sistēmā).

Ksspars Lccis

tabulu apskatījies? Tev slikti ar matemātiku??????? kritums no 27 uz 24

davfreim

Nu es īsti neuzskatu, ka 99$ planšete būtu liekama vienā maisā ar 5x dārgāku planšeti.

Ksspars Lccis

nepi* smadzenes – tas bija par tavu “rakstā nav uzrakstīts, ka Apple ir palielinājis savu tirgus daļu (%)”

ProxyFromDeep

Man ir “pirmais” Ipads . Tehniski turas , protams, godam , bet lai to lietotu ir jābūt mierīgam , nosvērtam garastāvoklim :) – jo tādu neloģisma un bagu kaudzi neesmu redzējis pat no tādu izvirtuļu kā Prestigio puses .
Ok , apzinos ka ios5 ir “nedaudz outdated” , bet …

Kaspars

Nja, nekāds brīnums, es arī personīgi neredzu lielu jēgu tagad skriet pēc jaunākas tabletes, jo vecā vēl ļoti labi pilda uzdevumus. Kas man šajā visā nepatīk- ražotāji var sākt pārtraukt izdot jaunākus updeitus, lai tā pievilinātu klientus iegādāties jauno produktu, jo tagad sanāk, ka 2-3 gadus vecā modelī tāpat griežas tas pats OS un vizuālu tur nekas būtiski neatšķiras, tad kāpēc tērēt naudu kaut kam jaunam?

davfreim

Nu iPadam tūlīt būs force touch, kas ir diezgan noderīga un jauna fīča.

Gan jau kaut ko jaunu izdomās, lai piesaistītu. :)

Kaspars

Nu mini piemērus, kā tas force touch varētu būt noderīgs ikdienā uz ipad? Neredzu jēgu no tā force touch uz macbook, un arī uz planšetes.

ProxyFromDeep

Pirms laiciņa analītiķi prognozēja planšetu uzvaras gājienu . visi pārtraukšot lietot “noutbukus” un tādā garā .

Roberts

Prognozes bija neprecīzas. Arī es pēc vairāku planšetnieku lietošanas (Asus Transformer TF300, Sony Tablet Z un tagad Lenovo Miix 2 10) esmu samierinājies, ka no planšetes ar mobilo OS dižas jēgas nav, ja telefons to pašu spējīgs izdarīt, tāpēc paņēmu Lenovo ar Windows. Tas jau bija tuvāk manai gaumei, gan ātruma ziņā, gan iespēju un multitaskinga ziņā(pateicoties Windows 8 split-screen, kas uz Desktopa ož, bet glāstvirsmās ir ļoti labi). Tagad nākamais solis ir mainīt to pret kādu Lenovo 12-14 collu hibrīdu, kas atlocās kā baltkrievu vingrotāja olimpiskajās spēlēs un ir aprīkots ar irbuli. Prasās tomēr šad tad gan parakstī, gan… Read more »