Pacelt gaisā bezpilota lidaparātu ar kameru ir pietiekami liels izaicinājums, kad runa ir par maināmiem objektīviem, daudzi no idejas novēršas, jo bezpilota lidaparāti nav pietiekami spēcīgi, lai esošus fotoaparātus paceltu gaisā. Pazīstamais augstvērtīgas entuziastu video tehnikas ražotājs Blackmagic piedāvās tam risinājumu. Pat vairākus!

Blackmagic izstrādājis 1080p izšķirtspējas Micro Cinema Camera un 4K izšķirtspējas Micro Studio Camera video kameras ar maināmiem objektīviem, kas speciāli paredzētas lietošanai bezpilota lidaparātos. Ir vēl arī trešā kamera ar nosaukumu E1 un tai ir iespēja pievienot Micro Four Thirds standarta objektīvus. Ražotājs uzskata, ka E1 ir pietiekami maza, lai aizvietotu populāros, bet ne pārāk kvalitatīvos GoPro izstrādājumus.

E1 kamera tiek veidota Kickstarter kampaņas ietvaros, un to ražot uzņēmies Panasonic. Panasonic piedāvās tajā uzstādītu savu 4K attēlu veidojošo matricu un 14 mm f/2.5 objektīvu. Diemžēl E1 sver divas reizes vairāk, par GoPro Hero 4. Kamera labāk par konkurentiem darbosies sliktākā apgaismojumā, kā arī spēs uzņemt 16 megapikseļu RAW un JPG attēlus. E1 vadību no zemes nodrošinās Android vai iOS lietotne.

Kickstarter kampaņas ietvaros kamera bez objektīva maksā 600 dolārus, ar objektīvu – 800.

1933d58a9b3d42dcc69ed3f1d0f67467_original

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Video

Arti Ābol, pamato savu viedokli “[..]populāros, bet ne pārāk kvalitatīvos GoPro izstrādājumus[..]” vai arī izņem šo absurdo apgalvojumu no raksta.

Artis Abols

Vai tad GoPro nav populāri?

Ja salīdzina GoPro ar kaut to pašu 4/3 matricu un attiecīgiem objektīviem, tad GoPro attēla kvalitāte būtu arī skarbākos vārdos jālamā. Turklāt te ir runa par dronu video un nesāksim tēmu, ka ar GoPro var ienirt, bet ar Blackmagic nevar. GoPro tāpat ir jāliek plastmasas koverī…

Ieteiktu papētīt esošo Blackmagic kameru darbību kaut vai iekš YouTube un to salīdzināt ar GoPro.