Microsoft pavisam nesen oficiāli izziņoja, ka digitālais asistents Cortana nonāks arī iOS un Android operētājsistēmās. Microsoft grasās katrai no minētajām mobilajām operētājsistēmām piedāvāt savu Cortana lietotni, lai digitālais asistents iedzīvotos arī ārpus Windows ekosistēmas. Android lietotājiem Cortana Play veikalā nonāks jūnija beigās, bet iOS to saņems kaut kad šī gada laikā.

Jūnijs pagāja, atnāca jūlijs un noplūdusi pirmā Cortana lietotnes versija (saiti meklē lejā pie Avota). Jāatgādina, ka šī nav Cortana lietotnes gala versija, tāpēc vairākas būtiskas funkcijas var nestrādāt. Diemžēl šobrīd nedarbojas lietotnes darbības uzsākšana ar balss komandu “Hey Cortana”.

Google Play lietotņu veikalā Cortana nonāks sākotnēji ASV un Japānā, bet pēcāk – visā pasaulē.

Iepriekš tika baumots, ka Microsoft radītais balss asistents Cortana parādīsies kā atsevišķa aplikācija arī iOS un Android platformas ierīcēs. Tika domāts, ka tas notiks rudens pirmajos mēnešos, vienlaikus ar Windows 10 operētājsistēmas klajā nākšanu. Šajā Windows galddatoru versijā Cortana ir kā neatņemama tās sastāvdaļa. Microsoft cītīgi strādā pie balss asistenta algoritma uzlabošanas. Cortana jaunajā versijā jāiemācās saprast komandas un jautājumus kontekstā un piedāvāt lietotājam personalizētus padomus. Līdzīgi kā Google Now, arī Microsoft Cortana mācēs lasīt e-pastus, un palīdzēt lietotājam veikt ar tiem dažādas darbības.

Protams, iOS un Android lietotājiem nebūs pieejas pilnam Cortana iespēju klāstam, bet vēl arvien tiks piedāvātas plašas iespējas un pat paziņojumu saņemšana par sporta ziņām, lidojumiem un citiem notikumiem, gluži kā Cortana un Windows Phone sadarbībā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
hola

Android lietotājiem Cortana Play veikalā nonāks jūnija beigās, bet iOS to saņems kaut kad šī gada laikā. jūnijs jau pagāja

Artūrs Pupausis

Šeit ir – http://www.apkmirror.com/apk/microsoft-corporation/cortana/cortana-20150713-release-google_play-global_release-en-us-159-7-android-apk-download/
Bet jēgas tāpat no viņas nav. Vienīgi ja tev nav draugu :D tad ir ar ko parunāt :D