Sony iemanījies jaunajā Xperia M4 Aqua modelī atstāt brīvus vien 1.25 GB lietotāja datiem un lietotnēm, kas jau atkal norāda uz nejauku tendenci pārpildīt viedtālruņus ar diskutablu ražotāja saturu un iespējām. Viedtālrunim ir iespēja pievienot lētu microSD atmiņas karti, bet tas ne vienmēr var būt risinājums.

Vairāk nekā 4 GB aizņem Android Lollipop operētājsistēma, kā arī XperiaBlog izrēķinājuši, ka ap 2 GB aizņem Sony uzstādītās lietotnes. Xperia M4 Aqua lietotājs pērk 8 GB viedtālruni, bet faktiski iegūst 1.25 GB.

Sony izvēlējies minētos 2 GB aizpildīt ar Facebook, Evernote, Dropbox, Skype, PlayStation un Kobo Books lietotnēm, kuras nevar pilnībā atinstalēt bez root pieejas tiesībām. Turklāt ne vienmēr talkā nāks microSD karte – filmas un mūziku tā uzņems atplestām rokām, kamēr ne visas lietotnes būs iespējams pārvietot uz microSD. Grand Theft Auto: Vice City un FIFA 15 spēlēšana Xperia M4 Aqua ir gandrīz neiespējama.

Xperia M4 Aqua ir visai ekstrēms paraugs vēl vienai viedierīču slimībai, kas atkal sāk atgriezties Android operētājsistēmā. Kādreiz bija problēmas ar 4 GB atmiņām, bet tas bija vēl Ice Cream Sandwich laikos 2012. gada sākumā. Diemžēl izskatās, ka Android Lollipop operētājsistēmas izmēri un ražotāju neapdomība var arī turpmāk apgrūtināt lietotāju dzīvi.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
16 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Raivis Rasnačs

Nesaprotu, kāpēc joprojām ražotāji knapinās ar 8GB… Tas taču jau vairākkārt pierādīts, ka atmiņas čipu pašizmaksa ir niecīga un 16/32GB sadārdzinātu telefonu vien par dažiem €.

x

Ha, varbūt tu domā, ka ražotāji pārējo telefonu pārdod par pašizmaksu? :)

Tāpēc jau tiek ražoti lētāki telefoni ar saviem trūkumiem un ierobežojumiem, lai piespiestu cilvēkus pirkt dārgākus, kuriem atkal ir savi trūkumi un ierobežojumi. Nav taču noslēpums, ka lētos produktus mēdz arī iegrožot ar firmwāri, lai cilvēks nedabūtu teju vai to pašu, ko dara krietni dārgāki modeļi.

Mārcis Buhholcs

16GB neatrisinās problēmu, ka ražotājs pietaisījis vairāk par 6GB no telefona atmiņas.
To var pieciest tikai ar 32GB un vairāk, jo ne visas aplikācijas var pārnest uz SD karti un ne visas tā strādās. Bez tam telefona atmiņā rakstās android kešs, log faili un kas tur vēl. Nezinu vai pat ar rootu tur kas līdzams.

Svimart

svimart

Svimart

Iespēja pievienot LĒTU!!! un ir arī iespēja pievienot dārgu….! Kas tas par teikumu kungi ? Ko tad darīt visiem foto entuziastiem, gaidīt līdz ražotājs iebūvēs dārgu atmiņas karti ? Lai gan pats esmu upuris šitam sviestam ar xcover 2. Nākošais telefons līdz ar to nebūs uz andrīša….

Artis Abols

Zinies ko – 32 GB Class 10 microSD jau maksā laimīgi zem 10 eiro. Tā gan nav ne ūber ātra, nedz arī super kvalitatīva, tomēr tā ir LĒTA un nodrošina visu, kas telefonā nepieciešams.

Svimart

es varbūt nepareizi noformulēju bet tieši to es arī gribēju teikt!

Ansis

Kaut maksimālos 128 GB microSD iespraust varētu tajā Xperia M4 Aqua, bet ko tas dod? Tikpat tie nekā nepalielina pieejamos 1.25 telefonā. Kaut kāda idiotiska OS :-( Ar aizņemtiem 6 GB varētu arī samierināties, ja vien piespraužamā atmiņa būtu līdzvērtīga noklusēti aizņemtajai.

rinzon

Šīs lētās atmiņas kartes mani kaitina jau kopš krizdabz bloga, šķiet ka teksts tiek likts kopā no kādas teikumu puzles, jo tik konsekventi vienmēr tiek atgādināts ka papildināt var tieši ar lētām kartēm. Kāda jēgā uzsvērt, ka kartes ir lētas? Kādam lētas, kādam dārgas, relatīvs lielums.

Kristaps Skutelis

He he, atmiņas kartes ir lētas salīdzinot ar telefona atmiņas versijām. Tāpēc arī šķiet, ka ir vērts to pieminēt.

Artis Abols

microSD cena pret telefona +16 GB cenu (16 GB modeļa cena pret 32 GB modeli) tik tiešām ir zema. Tātad – microSD ir lēts atmiņas paveids.

Nettwerk

Nu minimalajai atminjai vajadzeetu jau buut 16Gb nevis 8Gb. Un nevajag razhotajiem uzpust cenas augstak par savu peecpusi, tad jau arii pirks. Nakamais nevajag sabazt ar nevajadzigiem hlamiem tad jau buus tiiri ok. Ja ir veelme bez shaadas shnjagas tad jaanjem ir Nexus.

SonyMobileLatvija

Šajā gadījumā īsti negribētos piekrist raksta autoram par brīvo atmiņu!
Zemāk ir ekrānšāviņi no M4Aqua telefona, kur skaidri ir redzams, ka lietotājam ir pieejama lielāka atmiņa, kā rakstā tiek apgalvots!
Tā pat varam redzēt, ka lielāko daļu no atmiņas aizņem pats Android…

Artis Abols

Mēs vienmēr uzcītīgi norādām satura avotus, arī šoreiz tāds ir rodams raksta lejasdaļā, tāpēc aicinu to apmeklēt un visas pretenzijas virzīt xperiablog.net virzienā.

Gaidīsim M4 Aqua apskatam, lai varam noskaidrot cik, kurš un kāpēc!

Artis Abols

Ja mēs sākam dalīties ar informāciju, tad vēlētos atsaukties uz

http://www-support-downloads.sonymobile.com/e2303/whitepaper_EN_e2303_e2306_e2353_xperia_m4_aqua.pdf

kur 17. lapas pusē lasāmas šādas rindas:

“You can see approximately how much Internal Storage is free in Settings > Storage > DEVICE MEMORY. You can also view more details about how much memory is used by applications under Settings > Apps. Depending on the particular variant of the device, the Xperia™ M4 Aqua has either 3 GB or 11 GB of Internal Storage available out of the box.”

Un tas pat pēc Jūsu ekrānkopijām ir stipri optimistisks apgalvojums.

PDF ņemts no http://www.sonymobile.com/global-en/products/phones/xperia-m4-aqua/specifications/#tabs

Krotow

Tikai 1,25 GB brīvi ir kaut kāds murgs. Kaut ko tādu atceros tikai vēl Android 2.x laikos. Arī brīvi ~3 GB no 8 ir nepiedodami maz. Sony Xperia M4 gadījumā līdzi iedotā bagāža ir vismaz uz pusi par smagu. Taču gan jau lietotāji nobalsos ar saviem maciņiem.