Neilgu laiku pirms Apple WWDC 2015 parādījušās baumas, ka Apple grasās citām populārajām mobilajām operētājsistēmām piedāvāt savu Google Maps konkurentu. Uzreiz būtu jāatgādina, ka Apple pārāk bieži nedalās ar saviem servisiem citām operētājsistēmām, ja vien tie nav absolūti nepieciešami kādas ierīces pārdošanai un apkalpošanai no Windows vai citas operētājsistēmas. Ātrumā varu iedomāties vien iTunes, iCloud un lietotni, kas paredzēta Airport sērijas apkalpošanai.

Apple Insider apgalvo, ka Apple izziņojuši aizdomīgus darba sludinājumus, kas varētu nozīmēt Apple Maps nonākšanu arī citās operētājsistēmās. Šobrīd Apple Maps var darbināt vien Apple ierīcēs ar iOS 6 un OS X 10.9 Mavericks vai jaunākām abu operētājsistēmu versijām.

Reklāma

Ja arī baumas ir patiesībā balstītas, tad tāpat Apple Maps nāktos cīnīties ar Google Maps, kas it visos parametros šobrīd pārspēj Apple veikumu. Tiek arī baumots, ka tuvākajā laikā Apple grasās atklāt informāciju par turpmāko Apple Maps iespēju attīstību. No Apple Maps tiek gaidīta sabiedriskā transporta informācija, kā arī vairāki citi uzlabojumi, kas jau šobrīd pieejami Google Maps lietotājiem.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
19 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
davfreim

Kasir tie visi parametri, kuros Google Maps pārspēj Apple, ja reiz raksti, ko tādu, tad paskaidro, jo es lietoju Apple Maps un Rīgā neesmu saskāries ar problēmām.

Žans

street view, veikalu/ēku nosaukumi

Ksspars Lccis

nu kaut kādas funkcijas jau pilda, neviens nesaka, ka pilnīgs sūds. Bet nu nav arī īpaši nekāda iemesla absolūtai minoritātei (cik % ir LV iOS tirgus daļa?) skaidrot acīmredzamo – ka apple līdz google maps ir kā ezim līdz saturnam. Un es galīgi neesmu nekāds googlemaps fans, ja man 1x divos gado vajag navigāciju, izmantoju Nokia Here ārzemēs vai Baltic Maps Latvijā.

Kristaps Skutelis

Nesaki vis par to minoritāti. Man nav pie rokas svaigu datu, bet pirms kāda gada iPhone bija populārākais viedtālrunis lielākā Latvijas operatora LMT tīklā (ap 26% no visiem viedtālruņiem bija iPhone). Gana daudz iPhone lietotāju ir arī pie Bites un Tele2. Kaut kur Gemius rīkos laikam bija arī dati par platformu lietojumu no dažādām ierīcēm, bet to tagad nesanāk atrast.

Ksspars Lccis

davai, precizējam. Un cik % telefonus pērk pie operatoriem? Man lielākā daļa paziņu pērk ineta veikalos un nepārmaksā simtus. 26%… esmu gatavs apēst cepuri, ka patiesībā nav ne tuvu. Platformas lietotāji nav relevanti dati, jo pazīstu daudzus aifonistus kas visu laiku kaut kur ložņā, ka tikai publisti varētu paturēt rokā savu gadžetu. believe me. Jā, viens aifons (kā to pasniedz atkal… ) var būt populārākais ar pie. 5%, ja samsung S5 ir 4%, S4 vēl 4%, 3NEo vēl 4%… bet visi samsungi kopā sanāks 20%. Neviens Tev ticamu infu neiedos – manipulē ar datiem pēc izdevīguma. Skaidrs, ka LMT ir… Read more »

Kristaps Skutelis

Latvijā aptuveni 80% telefonu tiek pirkti pie operatoriem. Mani necik neizbrīna, ka LMT ir tik liels iPhone lietotāju īpatsvars, jo LMT ir vienīgais operators Latvijā, kas šos telefonus tirgo oficiāli. Kopumā man pašam šķiet, ka Latvijā no visiem viedtālruņiem varētu būt aptuveni padsmit procenti iPhone telefonu. Tā man tāda skeptiska prognoze.

Ksspars Lccis

a no kurienes tādi dati? aizej uz kādu 1a un paskaties, tur gandrīz nepārtraukti cilvēki nāk pēc telefoniem… tādi puspelēkie tak statistikā neieiet? nesen nopirku kidam neo3 – kastīte tur smuki rmāniski aprakstīta…

Kristaps Skutelis

Runājot par statistiku mūsu pusē, es balstos uz GFK datiem (tos izmanto arī visi ražotāji/izplatītāji). Pelēko tirgu arī ņemu vērā.

Ksspars Lccis

Kristap, a kāds Kursoram os’u sadalījums? Tāda statistika tak Tev ir?

Artis Abols

Varu ziņot, ka man pamatā ir viena ierīce (telefons) ar Lollipop 5.0.2. Par citiem neņemos atbildēt.

Kristaps Skutelis

Šobrīd man nav laika meklēt šos datus par lielāku laika periodu no Google Analytics, bet Statcounter par nepilnu pēdējo diennakti rāda šādu pārsteidzošu bildi :D

Ksspars Lccis

nu re ku pierādījums tam, ko es saku. Katrs fanbojs parastais savu aifonu visu laiku tur rokās tā, lai citi to redz un visu laiku kaut ko bakstās. Tu tak piekritīsi, ka uz 5S (jo ne jau 6 un 6+ ir madžoritī) lasīt kursoru ir vnk tizlums, da jebkuru mājas lapu mazā telefonā lasīt ir tizli…

Kristaps Skutelis

Atlikt muļķību tiražēšanu! Mūsdienīgi cilvēki ar saviem gadžetiem rokās ir visu dienu un neatkarīgi no tā zīmola un produkta nosaukuma. Burtiski tikko esmu atgriezies no viena pasākuma, kurā (nu jau bijušais) LU rektors Mārcis Auziņš atsaucās uz zinātnisku pētījumu, kurā tika pētīts, ka mūsdienās mobilās ierīces ir mūsu personības daļas – gluži vienkārši bez tām mēs vairs nespējam normāli funkcionēt (nav sakaru, ziņojumu, kalendāra utt.). Es viņam sliecos piekrist. Lielo ekrānu ērtību novērtē tie, kas ir kādu laiku pamēģinājuši lielākus telefonus. Tie, kas nav, pilnībā iztiek arī ar “mazajiem” 4 collu telefoniem. Pirms nedēļas pamēģināju pāriet atpakaļ uz iPhone 5s… Read more »

Ksspars Lccis

Klausos, pulkvedi!

davfreim

iOS, ja nemaldos, tad arī Latvijā aplikāciju veidotāji pelna krietni vairāk nekā citu platformu aplikāciju veidotāji.

Un pēc tā, ko redzu, tad iOS noteikti nav mazākumā, telefonu ziņā vēl ir citi, bet planšetes apkārt tikai iPad visur rēgojas.

Un nav liela jēga no %, ir jēga no aktīviem lietotājiem, jo kā zināms androīdu ir daudz, bet liela daļa pat nelieto internetu vispār.

Ksspars Lccis

aplikāciju izstrādātāji… u domā tos dažus, kas taisa aplikācijas par lielu naudu korporatīvajiem klientiem? Tādu klasisko aplikāciju taisītāju, proti, spoža ideja – mārketings = ienākumi no aplikāciju pārdošanas veikalā… tādu mums praktiski vispār nav. Vai vari minēt pāris “maksas” aplikācijas ir kaut kādu X ielāžu skaitu, lai varētu runāt par pelnīšanu? Bet tēma jau te bija cita – par to, ka apple maps ir ļoti tālu no google maps – iespēju, funkciju ziņā, kā tas viss sakārtots ar entajiem citiem servisiem.

Kristaps Skutelis

Ja drīkst manus dažus centus par karšu tēmu, tad mani novērojumi ir tādi, ka nu jau Apple kartes ir pietiekami savestas kārtībā, lai būtu lietojamas. Tiesa, tās ne tuvu nav tik funkcionālas kā Google Maps vai tās pašas Nokia HERE kartes. Bet es pieņemu, ka nu jau pavisam drīz būs uzlabojumi arī Apple frontē. Varbūt kaut ko par šo tēmu uzzināsim jau nākamajā pirmdienā – WWDC konferencē.

fggt

nopirki jau apple watch zelta krāsiņā, aita?

Artis Abols

Apple Maps ir drīzāk dēvējams par spicu produktu dažās pasaules vietās, kamēr Google Maps derēs gandrīz visur (par Krieviju, Āziju un citu eksotiku man ziņu gan nav).

Google liels mīnuss būs turn-by-turn navigācija, kas vēl arvien ir beta, kamēr Apple piedāvā visai iespaidīgu un pietiekami vienkāršotu navigāciju. Google pie šī vēl ir jāpiestrādā.

Apple ir fantastiski 3D skati uz ēkām, Google ir StreetVieW.

Noteikti ir nianses sabiedriskā transporta ziņu jomā, bet tās neesmu mēģinājis nevienā no OS.