Web Analytics
More
  Reklāma

  Vēstures mēslainē tiks pamesti vairāki iPhone un Mac modeļi

  Jaunākie raksti

  Noplūdis Apple dokuments norāda, ka uzņēmums grasās jūnijā par novecojušiem atzīt vairākus iPhone un Mac datoru modeļus. Zem sitiena šoreiz nonāks iPhone 3G un 3GS, kā arī vairāki veci iMac un MacBook Pro modeļi, kas vairs netiks uzturēti no Apple puses.

  Par novecojušiem tiks atzīti:

  • AirPort Express Base Station
  • iMac (20 collu, Mid 2007)
  • iMac (24 collu, Mid 2007)
  • MacBook Pro (15 collu, 2.4/2.2 GHz)
  • MacBook Pro (17 collu, 2.4 GHz)
  • XServe (Late 2006)
  • XServe RAID (SFP, Late 2004)
  • iPhone 3G
  • iPhone 3GS

  “Novecojis” Apple izpratnē nozīmē, ka uzņēmums vairs neuzņemsies minēto ierīču remontus un servisa apkalpošanu. Parasti, pērkot Apple produkciju, var plānot, ka modelis skaitās aktuāls 5 līdz 7 gadus pēc tā ražošanas pārtraukšanas un Apple autorizētie servisi spēs to salabot.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  9 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  x
  19.05.2015 10:41

  pamēģiniet salabot kādu no daudzajiem androīdu kloniem 5-7 gadus pēc iznākšanas….man šķiet, ka šajā ziņā Apple ir ilgtspējīgāks.

  Marco
  19.05.2015 12:00
  Reply to  x

  Par telefoniem vēl saprotams, tie ātri iziet no aprites, lietojamības un tml., bet par datoriem, manuprāt, tas gan ir nepareizs solis. Cik ilgi tad tiek lietots tas pats iPhone salīdzinājumā ar iMac.. par tādu iPhone aizmirst un tiek mainīts jau pēc 2..3 gadiem.

  Uldis M.
  19.05.2015 12:38
  Reply to  Marco

  Vienā ziņā jau var tev piekrist, bet no otras puses? Nu cik tad ilgi var? arī 8 gadi jau ir labs laiks. Labāk lai kompānija tos resursus iegulda attīstībā nevis vecu zeķu lāpīšanā. Tiem kas negrib skriet līdzi progresam – tiem ir iespēja vai nu pašiem labot savus dzelžus, vai uzticēt to 3-šās puses servisam.

  x
  19.05.2015 12:58
  Reply to  Uldis M.

  Uzturēt – tas jau pa lielākai daļai ir piegādāt servisiem detaļas un dalīties ar info, nevis pašiem lāpīt vecās zeķes.

  Uldis M.
  19.05.2015 13:57
  Reply to  x

  Un tu domā ka pa 8 gadiem serviss vēl nav ievācis pietiekami daudz info par konkrēto modeli?
  Detaļas? Tik veciem dzelžiem vis biežāk neatmaksājas no ražotāja sūtīt jaunu detaļu, tāpēc biežāk tiek izmantota lietota detaļa no tāda paša modeļa vai jauna neoriģinālā (ja ir pieejama). Bet vis biežāk uzzinot remonta izmaksas tiek izlemts pirkt citu ierīci. protams runa neiet par standarta komponentēm – cietņiem, un ramiem…

  x
  19.05.2015 14:14
  Reply to  Uldis M.

  Tad jau tu nonāc pretrunā pats ar sevi – servisiem viss ir zināms, detaļas pagrābj no lietoto detaļu maisa – viss notiek ar minimāli piepūli. Kas traucē Apple koncentrēties uz jauniem modeļiem?

  p.s. runājot par Apple “standarta detaļām”, domāju, ka servisos tu dabūtu šo to dzirdēt.

  Aleksejs Mjaliks
  19.05.2015 15:51
  Reply to  x

  Tā vietā, lai ražotu/atjaunotu detaļas vecajiem modeļiem, šīs ražošanas jaudas varētu veltīt jaunāku modeļu ražošanai.

  Aleksejs Mjaliks
  19.05.2015 11:01

  Pārējo ražotājiem nav vajadzības jel ko iekļaut speciālos novecojošo ierīču sarakstos, jo lietotāji paši šī iekārtas “noraksta” pēc 2 gadiem.

  ProxyFromDeep
  19.05.2015 20:46

  Ja atmiņa neviļ vecajā labajā 3G ar aparātam svaigāko 4.2.1 iOs , jau labu laiku pat Applestori nevar apmeklēt … nācās džeilbreikoties un aplikāciju netā meklēt …

  Kautkā nelāgi tomēr sanāks ja klientam ar “kautkādu sīkumu” tiks atteikta apkalpošana tikai dēļ tā , ka “pārāk vecs” . vismaz šādi es uztveru tādus paziņojumus ( “vairs neuzņemsies minēto ierīču remontus un servisa apkalpošanu.” ) .

  bez tam , no tehniskās puses , par telefoniem runājot – ir daudz lielākas izredzes salabot teiksim Galaxy Spica ( pirmais samsungs ar androīdu ) , nekā Apple Iphone ( aka 2G ) vai to pašu 3G/3Gs.
  Samsungam lielāko daļu ( protams ne visu ) var pasūtīt “no rūpnīcas” , pārējo var arī sameklēt
  Jēbajos un tādā garā .
  Apple gadījumā – mkhmm nezināmas izcelsmes un nenosakāmas kvalitātes brīnumi turpat jēbajos vai “bēuška no maisa”
  otra nianse – kad piepūšas aķītis 3G/3Gs – tiek deformēta pamatplate … attiecīgi “remonta iespeeju indekss” samsungam ir augstāks .

  Reklāma