Pēdējo sešu gadu laikā robotizētās Google automašīnas ir iekļuvušas kopumā 11 nenozīmīgos satiksmes negadījumos. Šādu informāciju savā blogā publicējis Google bezpilota automašīnu programmas vadītājs Kriss Urmsons (Chris Urmson).

Urmsons apgalvo, ka, sākot no 2009. gada, 23 Google autonomās automašīnas izmēģinājumu laikā kopumā ir pieveikušas aptuveni 2.7 miljonus kilometru. No tiem 1.6 miljoni ir nobraukti pilnīgi autonomā režīmā, bez vadītāja iejaukšanās.

Tāpat ir minēts, ka nevienu no 11 satiksmes negadījumiem nav izraisījušas pašas Google automašīnas. Septiņās no vienpadsmit avārijām kāda cita mašīna ir ietriekusies Google automašīnas aizmugurē, bet pārējos negadījumos ietriekušās tām sānos, neievērojot aizlieguma zīmes un luksofora signālus. Astoņi no negadījumiem ir notikuši pilsētas ielās.

Šāds ziņojums publicēts uzreiz pēc tam, kad Associated Press izplatīja informāciju, ka pagājušā gada septembrī Kalifornijas štatā tikuši fiksēti četri ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistītas bezpilota automašīnas. Trijos negadījumos iekļuvušas Google automašīnas un vienā Delphi.

Turpmāk Google vēlas padarīt savu bezpilota auto braukšanas stilu mazliet agresīvāku. Pētnieki uzskata, ka šobrīd tās ir pārāk pieklājīgas, kas ļauj citiem satiksmes dalībniekiem nogriezt tām ceļu, piemēram, apsteidzot un iekārtojoties atpakaļ braukšanas joslā tieši Google automašīnas priekšā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments