Web Analytics
More
  Reklāma

  Fastr Books kļūst par Fabula, paceļ cenas

  Jaunākie raksti

  Par Latvijā radīto e-grāmatu lasīšanas un abonēšanas servisu Fastr Books esam rakstījuši gana daudz, tāpēc vēlamies painformēt par dažiem ar šo startup uzņēmumu saistītajiem jaunumiem.

  Fastr Books savā blogā vakar publicēja rakstu, kurā norāda, ka uzņēmums maina nosaukumu. Turpmāk Fastr Books tiks saukts par Fabula. Paši viņi nosaukuma maiņu skaidro šādi:

  Reklāma

  Nosaukuma maiņa ir liels un nozīmīgs solis, kam esam brieduši jau ilgu laiku. Sākotnēji bija Fastr – ātrās lasīšanas (speed reading) rīks, tad pievienojām “books”, jo aplikāciju piepildījām ar saturu, e-grāmatām latviešu un citās valodās. Un šobrīd mūsu servisam vairs nav nekāda sakara ar ātro lasīšanu, tāpēc arī Fastr ir kļuvis mazliet neatbilstošs un lieks.

  Otrs jaunums saistīts ar pakalpojuma cenu politikas izmaiņām. No 14. marta jaunajiem lasītājiem spēkā stāsties jaunās cenas: 1 mēnesis – 6.99€, 3 mēneši – 18.99€, 6 mēneši – 33.99€, 12 mēneši – 58.99€. Esošajiem klientiem cenas paliks iepriekšējā līmenī. Abonēšanas servisa prezentēšanas brīdī viena mēneša maksa bija 5.49 eiro un pēc tam tā pieauga līdz 5.71 eiro mēnesī. Toreiz 100 pirmajiem abonentiem cena bija 2.99 eiro. Cenu izmaiņas tiek pamatotas ar vēlmi turpināt piedāvāt grāmatu abonēšanas pakalpojumu un uzlabot tā kvalitāti un satura piedāvājumu (piedāvāt visas jaunākās grāmatas un bestsellerus).

  Kursors.lv rīcībā nonākusi informācija, ka Fastr Books ir problēmas samaksāt rēķinus vismaz vienam sadarbības partnerim. Vai Fastr Books (nu jau Fabula) ir finansiālas problēmas un nosaukuma maiņa, kā arī pakalpojuma cenas paaugstināšana ir mēģinājums tās risināt (vai apiet)? Vai vispār Latvijā ir iespējams izveidot un uzturēt veiksmīgu e-grāmatu abonēšanas servisu? Uz šiem jautājumiem atbildēt palūdzām uzņēmuma (Fabula) līdzdibinātāju un vadītāju Eldaru Loginovu.

  Rēķinu apmaksa izdevējiem tiek veikta regulāri un pilna apmērā. Gadījumos kad bija kavējumi, tad tie bija saistīti ar naudas plūsmas specifiku mūsu biznesā. Mūsu partneru (Apple un Tele2) rēķinu apmaksas termiņš ir 30 dienas, bet mūsu rēķinu apmaksas tērmiņi piegādātājiem sākotnēji bija krietni isāki, jo šo partneru daļa pagajušā gadā bija neliela. Kavējumu gadījumos, vienmēr painformējam partnerus un vienojamies par garāku rēķinu apmaksas tērmiņu.

  Nosaukuma maiņa nav saistīta ar rēķinu apmaksu (juridiski uzņēmums paliek tas pats, mainās tikai brends), un tika plānota jau vairākus mēnešus. Galvenais nosaukuma maiņas mērķis ir jau no paša sākuma attīstīt ārzemju tirgos Fabula brendu.

  Cenas tiek paceltas, lai uzlabotu biznesa rentabilitāti, jo sākotnēji cenas bija subsidētas un pašā sākumā bija plāns pakapeniski pacelt cenas uzlabojot grāmatu piedāvājumu. Pirmie 200 abonenti, kas sāka izmantot mūsu servisu, maksāja vēl mazāk (2.99 EUR mēnesī), bet grāmatu skaits toreiz bija mazāks par 100. Ar lielāku sortimentu, ko mēs tagad piedāvājam, cena 6.99 EUR (tik pat cik maksa Spotify) ir attaisnota.

  Ja attīstīt un uzturēt jebkādu satura abonēšanas servisu (e-grāmatas, mūzika, vai video, nav starpības) tikai vienā nelielajā valstī, tad tāds biznes noteikti nebūs rentabls, jo nespēs nosēgt algu izmaksas (ja vien tu neesi Lattelecom). Tāpēc mūsu plāns tagad ir paplašināt biznesu, piedāvājot tādu pašu servisu Baltijās un Skandināvijas valstīs. Pie tā mēs aktīvi strādājam un pavisam drīz Fabula būs pieejama arī Igaunijā.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  10 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  JanisRublevskis
  12.03.2015 13:30

  Vispār jau viņi varēja vispirms salabot nebeidzamos gļukus un tad celt cenas…
  Vēl viens mīnuss ir tas, ka grūti noticēt, ka tur ir tik grāmatu, cik tur ir – vairāk par 3 mēnešiem abonementam nav jēgas, jo nav vairs, ko lasīt :D

  Kaspars
  12.03.2015 15:16

  Man sanāca izmēģināt šo servisu gan uz iPada gan android planšetes
  Kā diena pret nakti! Ja pie iOS versijas viss ir labākajās tradīcijās gan funkcionāli gan vizuali, tad android versija, šķiet ir taisīta pa naktīm

  EldarsLoginovs
  12.03.2015 16:16
  Reply to  Kaspars

  Kaspar, kad izmēģinājat Android versiju? Atšķirība starp Fabula iOS un Android versijām ir tajā, ka iOS versija ir par 1 gadu vecāka (iOS versija ieguldītājs darbs ir lielāks). Taču pēdējā laikā Android versijai bija vairāki jauninājumi un uzlabojumi.

  JanisRublevskis
  12.03.2015 16:27
  Reply to  EldarsLoginovs

  Jauninājumi neatrisina joprojām, piemēram, tādu fīču kā sinhronizāciju: palasi uz viena devaisa, atver uz otra un nesinhronizē. Atver atkal uz pirmā un pārlec atpakaļ, jo tas otrs ir nosinhronizējis. Šis gļuks jau ir ļoti ilgi.

  Otra lieta – kāpēc nevar kopēt tekstu? Nu vismaz atzīmēt kaut kādus gabalus, kas saglabājas sarakstiņā? Tas ir izdevniecību noteikums vai jūsu interpretācija? Piemēram, kindle, visu citātus iemet atsevišķā dokumentā ar atsaucēm uz grāmatu.

  Sergej Luhmirin
  12.03.2015 17:09

  Sveiki, es stādāju pie Fabula android versijas.
  Sinhronizāciju starp vairākām ierīcem ir jau kādu laiciņu, ja Jums tā joprojām nestrādā, es būtu pateicīgs, ja Jūs uzrakstītu ēpastu uz help@fabula.im ar detalizētāku informāciju (kādas ierīces, kādas grāmatas utt).
  Teksta kopēšanu pievienosim tuvākajā laikā. :)

  Kaspars
  12.03.2015 16:41
  Reply to  EldarsLoginovs

  To, ka iOS ir ieguldīts lielāks darbs, var redzēt :)
  Tāpēc biju pārsteigts par android versijas kvalitāti – mēgināju Janvāra beigās-Februāra sākumā (kad Tele2 dāvinaja mēnesi bez maksas)
  Ja mēs neskaitām to, ka iOS versija tīri vizuali ir daudz baudāmāka un nostrādāta, tad Android versijā bija daži “gļuki”, dažreiz aplikācija pārstāja darboties, dažreiz izejot no grāmatas un atverot no jauna viņš parāda citu lapu (ne to ar kuru beidzu lasīt)

  Vēl nepatika tas, ka programma glāstus nesaprot, lapa pāršķīrās tikai, kad uzsit pa labo vai kreiso lapas pusi, bet velkot no vienas malas uz otru vai nu nekas nenotika, vai arī notika kaut kas nesaprotams..
  Vēl aŗī atbloķējot ekrānu, gadījās, ka lapa pārlec vai nu uz priekšu vai atpakaļ

  Ja nu kas, tad ierīce bija vecais Nexus7 ar Android Lolipop

  Sergej Luhmirin
  12.03.2015 17:21
  Reply to  Kaspars

  Paldies par komentāriem, mēs visu laiku strādājam pie aplikācijas stabilitātes uzlabošanas un pēdējās versijās daudzas problēmas ir atrisinātas.

  Neliels offtopics: man pašam arī ir vecais Nexus7 un Lollipop uz tā bija viekārši neciešams, bremzēja pilnīgi viss. Es pēc mēneša uzliku Cyanogen modu un planšeti atkal kļuva patīkami lietot. :)

  EldarsLoginovs
  12.03.2015 16:19

  Jāni, pēdējā laikā pievienojam vēl 100 jaunas grāmatas (kuras gan pārsvarā ir dāmu romāni :-) un žurnālu Rīgas Laiks. Drīz būs vēl jaunas grāmatas. Pie gļuku labošanas arī strādājam. Vai bija iespēja izmēģināt jaunākas Fabulas versijas?

  Tom
  12.03.2015 21:37

  Labprāt izmantotu tādu servisu, ja grāmatas varētu lasīt tam piemērotā ierīcē. Es fiziski nespēju lasīt grāmatu telefonā.

  Maksims
  18.09.2015 22:58

  Pats personīgi tuvākajā laikā vēlos abonēt fabulu, lasīšu uz ipada. Izskatās, ka ir interesantas grāmatas, ko lasīt ;)

  Reklāma