Ericsson ir viens no mobilo tehnoloģiju aizsācējiem un uzņēmumam pieder vairāki būtiski mūsdienu patenti, kurus izmanto arī Apple. Šobrīd Ericsson ir pieprasījis tiesai aizliegt iPhone viedtālruņu ievešanu ASV (lasi – tirdzniecību), jo Apple nav pagarinājusi patentu vienošanos ar Ericsson.

Tiek norādīts, ka Apple izmanto 41 Ericsson patentu, kuru skaitā ir arī LTE tehnoloģija. Apple iepriekš kārtīgi maksāja par patentu izmantošanu, bet līgums beidzās janvārī un Apple nevēlas to pagarināt ar esošiem nosacījumiem.

Interesanti, ka Apple iebildumi ir vērsti pret to, ka patenta maksas tiek rēķinātas procentuāli no iPhone cenas. Un iPhone cenas ir augušas! Viena lieta ir relatīvi lēts iPhone 6 ar 16 GB atmiņu, bet pavisam kas cits – iPhone 6 Plus ar 128 GB. Nav zināms cik tieši Apple maksāja Ericsson, bet tiek pieļauts, ka ik gadu Ericsson saņēma no 250 miljoniem līdz gandrīz vienam miljardam ASV dolāru.

2
Leave a Reply

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
NaurelijsUldis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Uldis
Guest
Uldis

Un tad jūs vēl jautājat kādēļ iphone tik dārgs un kapēc vēljoprojām nav microSD kartiņas viņā :D Vispār jau smieklīgi ka apple jāmaksā kaut kādas naudas vēl par patentu izmantošanu… Varētu tak visi ļoti smuki vienoties ka visi ar ne visu bet nu lielāko daļu jauno izgudrojumu dalās bez īpašām prasībām. Starp citu tad cik īsti samsungi, htc un pārējie maksā par LTE patenta izmantošanu? Kādēļ viņi nesūdzas? Gan jau ka neko nemaksā un ļaunais erricson apceļ āboļus. :/

Naurelijs
Guest
Naurelijs

Tā patentu būšana Tech nozarē ar laiku sabruks kā veca sēta :)