VISA Europe paziņojusi, ka Apple Pay nepieciešamā infrastruktūra Eiropā būs Aprīļa vidū. Protams, tas vēl nenozīmē, ka, teiksim, 16. aprīlī jūs veikalā varēsit norēķināties ar iPhone Touch ID palīdzību, tomēr tas nozīmē to, ka šāda iespēja netālā nākotnē parādīsies.

Tas, protams, ir labi.

Arī no drošības viedokļa – Apple Pay apmaksas procesā, atšķirībā no esošajām bezvadu norēķinu tehnoloģijām, pircēja kredītkartes dati netiek pārraidīti un, līdz ar to, arī nav iespējas tos pārtvert. Plašāk raugoties, šāda tokenizācija ir kopēja maksājumu industrijas tendence un atbilde uz arvien pieaugošajiem drošības riskiem (cita starpā – katrs kurš bijis viņpus Lielajam Dīķim apliecinās, ka tur vairumā gadījumu kredītkartēm pat čipa nav – viss notiek ar sentēvu magnētisko lenti…), un nav tālu tā diena, kad samaksāt varēsim, teiksim, ar tvīta palīdzību.

No ikdienas pielietojuma viedokļa, tas nozīmē, ka, ja tev līdzi telefons (vai, khm, Apple Watch), tevi līdzi ir nauda. Un katrs no mums zinās, ka bez telefona iziet no mājas gadās reti, un, ja gadās, tad sajūtas ir salīdzināmas ar aizmirsta ieslēgta gludekļa radītajām – ātri vien mēs atgriežamies un telefonu paņemam.

Interesanti, cik aktīvas vai pasīvas šai jomā būs pašmāju bankas?

21
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
19 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
bKsspars LccisŽansKristaps Skutelisbbb Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
bbb
Guest
bbb

gaidi vien cukura sniegu muļķu zemē. Šajā pritonā apple pay būs labi ja 2020.

Ksspars Lccis
Guest
Ksspars Lccis

nav pēdējais laiks no šī “pritona” j**ārīt prom uz īriju lasīt sēnes?

bbb
Guest
bbb

sēnes lasa tava mamma un lasīs tavi bērni, bomžara. Normāli cilvēki sen studē ārzemēs un saņem algas, ko tavā pāķu Jelgavā nekad neredzēt.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Un ja tomēr runājam par tēmu. Kāpēc Tavuprāt Latvijā Apple Pay būs jāgaida tik ilgi? Uz kādiem datiem balstīts pieņēmums?

bbb
Guest
bbb

Davai vienkārši saderam?

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Tas būtu pārāk vienkārši. Nopietni – kas Tev liek domāt, ka Apple Pay līdz Baltijas valstīm nāks tik ilgi?

bbb
Guest
bbb

Tu kaut kur redzi NFC maksājumus, kas ir jau no 2011. gada? Tu redzi baigi daudzus iphone 6, lai to ieviestu šogad? Pat uk vēl bremzē.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Protams, situācija nemainās tik ātri kā noteiktiem uzņēmējiem gribētos, taču es domāju, ka 2020. gads ir pārāk tālā nākotnē. Piemēram, ABI Research veiktajā pētījumā noskaidrots, ka jau 2016. gadā visā pasaulē 85% POS termināļu atbalstīs bezkontakta maksājumus (tātad, izmantos NFC). Šobrīd neizskatās, ka tas skaitlis būs tik liels, tomēr POS termināļu sertifikācija spiež šīs tehnoloģijas ātrāk ieviest “dabā”. Tātad, es saku, ka Apple Pay (un tātad arī citus mobilos maksājumus) mūsu pusē būs pieejami jau ātrāk nekā 2020. gadā. Cita lieta, cik tie būs izplatīti.

bbb
Guest
bbb

Viens makdonalds juglā uzliks šogad, un visi kliegs: Latvijā jau ir apple pay!!

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Kliegs vai ne kliegs, bet šāds maksājumu veids te būs pieejams.

Ksspars Lccis
Guest
Ksspars Lccis

LV jau ir pārdoti vairāk kā simts POS termināli, kas atbalsta NFC. Ja mēs par norēķinu sistēmām Eiropā, salīdzinot ar Latviju, tad jāsaka, ka mēs esam ļoti advancēti. Nupat berlīnē saskāros ar tādu bulšitu kā a) nepieņem visa – tikai mastercard, b) minimālais pirkums ar karti 10 eiro (stulbi – kafejnīcā gribi izdzert tikai espresso a tevi pasūta tālāk). metro kioskā tas pats – nācās piepirkt cigaretes… Un tā ir tendence. Šādā razkladā nekādi apļpleji neko nemainīs.

Ksspars Lccis
Guest
Ksspars Lccis

Kristap, Tev liekas normāli, ka dzimteni saukā par pritonu?

bbb
Guest
bbb

Ja tu piedzimtu stallī, tu to dēvētu par pili? Bomžatņiks ir lv, Rumānijas līmenis, paskaties statistiku.

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Par kuru tieši statistiku ir runa? Šeit jābūt precīzākiem, nav kaut kāds Delfu līmenis.

bbb
Guest
bbb

Tu no mājas izej, ziņās palasi vairāk par telefoniņiem un datoriņiem? kā no meža izlīdis. http://bnn-news.com/latvia-eurozones-poorest-country-108127

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Nē. Bet ko tu neizglītotam un nepieklājīgam cilvēkam padarīsi. Pareizākais – neņemt pierē.

b
Guest
b

cik mēs izglītoti :D čangalis rīgā ir un paliek čangalis :D

Ksspars Lccis
Guest
Ksspars Lccis

to sauc par “nebarot troļļus”

Kristaps Skutelis
Guest
Kristaps Skutelis

Savos nepilni 30 gados es joprojām ceru, ka arī ar bezsakarīgiem troļļiem ir iespējamas kvalitatīvas saturas. Taču parasti sanāk aplauzties. Nākotnē gluži vienkārši sākšu vēl agresīvāk viņu muļķības dzēst laukā. Ka nav, ta nav.

Žans
Guest
Žans

Es pirms kādā laika interesējos par NFC izplatību Latvijā un Baltijas valstīs. Cik sapratu, Narvesenam bija kaut kādas kuponu kartes un NFC termiņaļi. Bet kā pati maksājumu sistēma vēl nav ieviesta, jo nav vēl sadarbības ar bankām. Tad kaut kādi nozares Latvijas eksperti prognozēja, ka šī gada beigās NFC maksājumi varētu ienākt Latvijā. Diemžēl saiti uz avotu es tagad nevaru iedod.
Runājot par Apple Pay, tas lieliski darbojas ar jebkuru NFC termināli pasaule. Pat Krievijā ar piesaistītām ASV banku kartēm ar iPhone 6 cilvēki norēķinās NFC termināļos(kuri nav apzīmēti, ka atbalsta Apple Pay).

Ksspars Lccis
Guest
Ksspars Lccis

nu ja! Tam nfc terminālim jau ir pofig ko viņam piebāž klāt – ka tik var veikt autorizāciju!