Pirmo reizi, kopš planšetdatori sāka savu uzvaras gājienu, ir noticis tas, kam agri vai vēlu, bet bija jānotiek. Saskaņā ar International Data Corporation (IDC) pētījumu datiem, pagājušā gada pēdējā ceturksnī ir samazinājušie planšetdatoru pārdošanas apjomi visā pasaulē. Tā 2014. gada pēdējā ceturksnī tas noticis par 3,2% salīdzinājumā ar 2013. gada pēdējo ceturksni. Kopumā pagājušā gada pēdējos mēnešos ir tikuši pārdoti 76,1 miljons planšetdatoru.

Screen-Shot-2015-02-02-at-9.35.28-AM

Līderis pārdošanas ziņa vēl arvien ir Apple, kuriem izdevies notirgot 21,4 miljonus, kas ir par 17,8% mazāk kā atbilstošajā laika periodā gadu iepriekš. Otrajā vietā ir Samsung ar 11 miljoniem, kas arī ir par 18,4% mazāk kā gadu iepriekš. Līderu trijnieku noslēdz Lenovo ar 3,7 pārdotu planšetdatoru, taču viņi salīdzinājumā ar gadu iepriekš pārdevuši par 9,1% vairāk savas produkcijas.

Taču par spīti šiem jaunumiem, IDC speciālisti apgalvo, ka 2015. gadā planšetdatoru tirgus tomēr augs plašumā. Tas tiek pamatots ar to, ka parādīsies jauna Microsoft operētājsistēmas versija, kā arī notiks vispārēja pāreja uz planšetdatoriem ar lielāku ekrānu un augstāku procesora jaudu. Kā arī iespējams, ka parādīsies vēl kādas tehniskās inovācijas, kuras liks lietotājiem pirkt jaunus planšetdatoru modeļus.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
5 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
x

wiredā jau pasen bija raksts par šo. Tirgus piesātinājies, cilvēki sapratuši ka planšete nav universālais dators un pērk mazāk. Johaidī, ja jau cilvēki joprojām nav atteikušies no vinila platēm un fotofilmiņām, kāpēc lai planšetes pilnībā izspiestu laptopus un desktopus ?!?

DF

Galvenā problēma ar iPad ir tāda, ka nav nepieciešamības to mainīt, pat 3 gadus vecs iPad darbojas bez problēmām, neceļas roka porkt jaunu!

x

jāmaina formāti un standarti biežāk, tad nāksies mainīt pat tehniski izturīgas iekārtas.
nevajadzēs pat taisīt superneizturīgus USB portus kā daži ražotāji.

Mahmuds

Kad parādīsies modelis ar 2 displejiem, no kuriem viens būs e-ink (kā Yota fonam), tad es noteikti savu tagadējo planšeti pret tādu nomainīšu, citādi jālieto 2 ierīces!

Jānis R

Tāpēc, ka viesiem ekrāni šķīšt un neviens nav pietekami labs.