Web Analytics
More
  Reklāma

  Ļaundabīga programmatūra zogot informāciju arī no iPhone bez jailbreak

  Jaunākie raksti

  Trend Micro ziņo, ka atklāta ļaundabīga iPhone programmatūra, kuras darbība tēmēta valstu vadītāju, militārā personāla un žurnālistu izspiegošanai. Spiegu programmatūra iPhone viedtālruņiem savācot milzīgu datu apjomu, kas tiek nosūtīts uz serveriem citās valstīs.

  Spiegu programmatūra ieguvusi nosaukumu XAgent un tā izmanto inficēšanas tehniku, kas nosaukta par lēkāšanu starp salām (island hopping). XAgent mērķis ir inficēt draugu un kolēģu viedtālruņus, lai tālāk nosūtītie “ielūgumu” būtu no zināmas un uzticamas personas, nevis kāda nezināma telefona numura vai e-pasta.

  Reklāma
  Advertisement

  XAgent vāc informāciju par īsziņām, kontaktu sarakstu, uzņemtajiem attēliem, GPS datiem. Tāpat tiekot izspiegotas citas iPhone uzstādītās lietotnes. Tiek pieļauts, ka XAgent spēj arī ieslēgt viedtālruņa mikrofonu un ierakstīt sarunas. Ļaundabīgā programmatūra darbojas iOS 7 un iOS 8 operētājsistēmās arī bez t.s. “jailbreak”. Visbīstamākais XAgent paveids ir iOS 7 operētājsistēmai, jo tas māk paslēpt savu ikonu. iOS 8 operētājsistēmai XAgent pēc pārstartēšanas ir jāpalaiž pašam lietotājam, tāpēc tiek pieļauts, ka XAgent izveidots iOS 7 laikos. XAgent nepamanīts darbojies aptuveni gadu.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  2 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  x
  05.02.2015 13:22

  tad Dmitrijs Aifončiks drīz paliks bez iemīļotajām iToys :)

  LOOK
  11.02.2015 12:14

  Jau otrais gadījums ar infas noplūdi: http://nnm.me/blogs/1nasty1/hakery-prodayut-informaciyu-s-treh-iphone-dmitriya-medvedeva-za-114-tysyach/#cut
  p.s. un nav pat svarīgi kā tas panākts…

  Reklāma