Web Analytics
More
  Reklāma

  Noskaidroti rudenī apmeklētākie Latvijas blogi

  Jaunākie raksti

  Starptautiskais interneta izpētes uzņēmums Gemius ir publicējis rudenī apmeklētāko Latvijas blogu topu. Topa līderpozīcijā – radošās izcilības blogs cehs.lv ar 34 100 lietotājiem. Otrajā vietā ierindojas dzīvesziņas blogs iinuu.lv, bet uz trešo vietu nokritis iepriekšējā gada līderis – sieviešu dzīvesstila blogs mia.lv.

  Par Latvijas blogu topa līderi pirmo reizi kļūst radošās izcilības blogs cehs.lv. Bloga auditorija kopš pagājušā gada ir augusi par 71 procentu un tas ir ļāvis blogam pakāpties uz topa pirmo vietu. Novembrī blogu cehs.lv apmeklējuši 34 100 lietotāji, kas ir 3 procenti no interneta lietotājiem Latvijā.

  Reklāma

  Nokļūšanu Latvijas populārāko blogu pirmajā vietā komentē viens no bloga cehs.lv autoriem – Toms Lūsis: “Tā kā mūsu oriģinālās atbildes neatbilst pieņemtajiem publikācijas standartiem un ētikas normām, diemžēl esam spiesti norādīt, ka Cehs.lv panākumu atslēga ir smags darbs, cītīga plānošana un mīlestība, kas, kā mēs visi saprotam, ir pilnīgs farss un absurds.”

  Uz topa otro vietu ir pakāpies Ingas un Ērika Dalibu dzīvesziņas blogs iinnu.lv, ko apmeklējuši 14 300 lietotāji. Salīdzinot ar gadu iepriekš, bloga auditorija samazinājusies par 6%. Savukārt uz trešo vietu nokritis iepriekšējā rudens topa līderis – sieviešu dzīvesstila blogs mia.lv. Novembrī blogu apmeklējuši 11 600 apmeklētāji, kas ir par 64 procentiem mazāk nekā pirms gada. Blogam kopš pagājušā gada ir jauna īpašniece – Lāsma Rāviņa Linde.

  Ceturtajā vietā atrodas Jāņa Silenieka zīmēšanas un dažādu vizuālo uzdevumu cirkulis.lv ar kopējo auditoriju 10 000 lietotāji, bet topa piecinieku noslēdz trīs teologu – Roberta Galvāna, Gvido Ozoliņa un Tālivalda Skujas veidotais, teoloģiski izklaidējošais blogs ebaznica.lv, kas novembrī piesaistījis 6 400 apmeklētājus.

  Topā vairs nepiedalās Kristapa Skuteļa personīgais blogs krizdabz.lv un kādreizējie blogi androids.lv un windowsphone.lv, kas tagad apvienoti tehnoloģiju ziņu un apskatu portālā kursors.lv. No blogu topa izstājas arī Agneses Kleinas privātais blogs whimsicalagnesiga.com.

  Ja iepriekš topā dominēja tehnoloģiju portāli, tad rudens topā viena no aktuālākajām tendencēm starp blogiem ir pavārmāksla. Topā debitē un labus rezultātus uzrāda Kristīnes Strazdiņas pavārblogs kikasvirtuve.lv (5 400 lietotāji) un Lindas Tellgrenas blogs lindasvirtuve.lv (teju 5 000 lietotāji). Par vienu vietu topā pakāpjas arī Kristas Baumanes kulināro piedzīvojumu blogs krista.lv (3 700 lietotāji). Starp jaunumiem topā ir arī Līgas Andžānes blogs happywhispers.lv, kurā izdalītas speciālas sadaļas, veltītas veselīga uztura tēmām un receptēm.

  20 populārāko Latvijas blogu kopējā sasniegtā auditorija, ņemot vērā pārklāšanos, ir bijusi 100 500 lietotājus liela un tie ir 8 procenti no Latvijas interneta lietotājiem. Salīdzinot ar situāciju pirms gada, Top 20 populārāko blogu auditorija ir samazinājusies par 10 procentiem.

  Pavisam novembra blogu topa mērījumos piedalījās rekordliels blogu skaits – 76 blogi. Gemius mājas lapā www.gemius.lv var apskatīt visu 76 mērījumos esošo blogu reitingus pēc auditorijas lieluma, blogā veiktajiem interneta lapu skatījumiem un citiem rādītājiem. Šī ir jau piektā reize, kad Gemius publicē Latvijā apmeklētāko blogu reitingus. Šis ir vienīgais šāda veida pētījums Latvijā, kas vienkopus apkopo datus par Latvijas blogu auditorijas apmēriem.

  gemius_blogu_top_20_novembris_2014

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  5 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Jānis
  12.01.2015 12:24

  Mia > Cehs

  SpiegS
  12.01.2015 12:50

  Pfft! Neviens no trijotnes manī neizraisa ne mazāko interesi.

  Gatis Mezītis
  12.01.2015 16:58

  Jā, cehs.lv uzvara ir neapšaubāma, bet pusi no saraksta dzirdu pirmo reizi.

  Vārdiņš
  13.01.2015 00:12

  Šaubos vai tie skaitļi ir pareizi. Daudziem no šiem blogiem Alexa Rank parāda ievērojami lielāku apmeklējumu.

  13.01.2015 00:14
  Reply to  Vārdiņš

  Neesmu baigi pētījis, bet kā Alexa nosaka to apmeklējumu? Gemius gadījumā vismaz ar katru lapas ielādi tiek ielādēts viņu skripts. Kā ir?

  Reklāma