Vecais gads iet uz beigām, jaunais neatlaidīgi tuvojas, un tikpat neatlaidīgi parādās ziņas par nākamā gada tehnoloģiskajiem jaunumiem. Apple MacBook Air jau nu par īpašu jaunumu nenosauksi, taču tā jaunāko modifikāciju pircēji gaida. Nupat tīmeklī parādījusies informācija par to, kas jaunumam būs „iekšās”.

MacBook Air, kurš dienas gaismu ieraudzīs nākošgad, tiks veidots izmantojot Intel Broadwell platformu un tajā ietilpstošo ekonomisko Intel Core M procesoru. Kopā tas viss veidos bloku ar diviem skaitļošanas kodoliem, iebūvētu grafisko procesoru un operatīvās atmiņas LPDDR3 kontrolieri. Maksimālais patērētās enerģijas apjoms tādā konfigurācija ir 15 vati, kas ļaus Apple šajā datorā izmantot pasīvo dzesēšanas sistēmu.

Datora ekrāns būs ar 12 collu diagonāli un Retina izšķirtspēju. Pašreizējie MacBook Air ir ar ekrāna diagonāli 11,6 un 13,3 collas un attiecīgi 1366 × 768 kā 1440 × 900 ekrāna izšķirtspēju. Vēl arī kā būtisks jaunums ir pieminams USB 3.1 savienojums, kurš datoram nodrošinās datu apmaiņu ar ātrumu līdz 10 Gbit/sek, kas ir divas reizes vairāk kā pašreizējam USB 3.0 standartam.

Reklāma

9
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
5 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Uldis M.Rūdolfs RancānsjussiStiff.DF Recent comment authors
  Paziņot par jaunumiem  
jaunākie vecākie novērtētākie
Paziņot par
Gaiss
Viesis
Gaiss

Oho. Beidzot Macbook Air tiks līdz 2.5 gadus veca Asus Zenbook līmenim. Respect.

DF
Viesis
DF

Asus? Zenbook? Smiekli nāk, Macbook Air cenas ziņā un arī kvalitātes nav konkurentu.

P.
Viesis
P.

Nu kā tad nav konkurentu? Lenovo X1 Carbon, Dell e7440, HP Elitebook 840. Tie visi tērē tos pašus 15w, dual core, ddr3l, ssd. Turklāt tie pieejami ar full HD touchscreen.

DF
Viesis
DF

Lenovo x1 carbon ir dārgāks par macbook air un skatīties speķainā ekrānā, no thx.

Rūdolfs Rancāns
Viesis
Rūdolfs Rancāns

Matēts ekrāns.

P.
Viesis
P.

Nosauktie 15w attiecas tikai uz CPU pie Max noslodzes. Ekrāns, wifi, RAM, ssd tērēs vēl apmēram 7-10w.
Pasīvā dzesēšana viennozīmīgi ir pluss, taču noklusēts paliek tas, ka CPU nebūs pieejams turbo boost režīms.

Stiff.
Viesis
Stiff.

Un es gaidīju, ka tiks pievienots HDMI ports..

jussi
Viesis
jussi

Jāpagaida salīdzinošie testi ar veco versiju, jo piemēram lenovo yoga 3 ar jauno Core M procesoru nav jaudīgāks par veco versiju ar i5/i7, taču baterijai jābūt labākai – tas gan.

Uldis M.
Viesis
Uldis M.

Jā, bet nu Air nav tendēts uz lielu jaudu – vairāk uz portatīvumu… šajā gadīmumā tas ir liels pluss – praktiski tikpat jaudīgs procis, kurš ir krietni ekonomiskāks. Forši!