web analytics

Xiaomi varētu pārspēt Apple safīra aizsargekrānu ražošanā

Jaunākie raksti

DPD Latvija brīdina par krāpniekiem, kas mēģina izkrāpt norēķinu karšu datus

DPD Latvija vērš uzmanību uz jaunu krāpniecības shēmu un brīdina par krāpniekiem, kas uzņēmuma vārdā mēģina izkrāpt iedzīvotāju norēķinu...

Revolut laiž klajā iegādes risinājumu Latvijas uzņēmumiem

Īstenojot savu mērķi nodrošināt iespēju visus uzņēmumiem būtiskos aspektus pārvaldīt vienuviet, Revolut Business šodien paziņoja par jaunā iegādes risinājuma...

Kursors.lv izmēģina Shipzee servisu – Apple MagSafe lādētājs pēc pusotra mēneša gaidīšanas

Novembra beigās, kad Amerikā atzīmē Pateicības dienu un norisinās “Melnās piektdienas” jeb Black Friday atlaižu un iepirkšanās trakums, Latvijā sevi ar...

Xiaomi Mi Band 6 varētu tikt pie GPS, SpO2 sensora un Amazon Alexa atbalsta

Tīmeklī uzieta gaidāmās Xiaomi Mi Band 6 fitnesa aproces programmatūra, kas norāda uz vairākiem ilgi gaidītiem uzlabojumiem. Parasti Xiaomi...

Volkswagen pārsniedz Eiropas CO2 emisiju mērķus un Baltijā kļūst par elektroauto tirgus līderi

Saskaņā ar sākotnējiem datiem Volkswagen pasažieru automašīnu segmentā radījis par aptuveni sešiem miljoniem gramu mazāk CO2 nekā to pieprasa...Safīra aizsargekrāni pagaidām ir visai mītiska parādība un tikai Kyocera vēl šī gada augustā spēja pircējiem piedāvāt mazjaudīgu viedtālruni ar safīra aizsargstiklu. Protams, te nav runa par vairākus tūkstošus eiro maksājošiem telefoniem – tajos jau gadiem var meklēt pēc safīra.

Safīrs ir izturīgs materiāls, kas pēc Mosa skalas ir ieguvis 9 balles no 10, bet ar dimantu tas nespēj sacensties. Mosa skala raksturo materiāla cietību ar tā spēju ieskrāpēt mīkstāku materiālu. Šo skalu visbiežāk izmanto mineraloģijā minerāla veida noteikšanai. Taču pagaidām safīra stikls pamatā ir sastopams tikai dārgos un augstvērtīgos rokas pulksteņos un ne mazāk dārgos viedtālruņos. Gorilla Glass ir plaši izmantots aizsargstikls vidējās klases viedtālruņos, kā arī flagmaņos. Gorilla Glass vēl nekas nedraud, jo vienāda izmēra stikla plāksne no Gorilla Glass maksā $3, bet safīra stikla variantā ap $20. Visu šo gadu bija cerības, ka tehnoloģijas attīstās un safīra stikls masveidā varētu parādīties virs viedtālruņu ekrāniem, padarot tos izturīgākus pret dažādiem bojājumiem.

Lielas cerības tika liktas uz iPhone 6, bet Apple to nav spējuši apgādāt ar safīra stiklu. Vēl sliktāk – Apple izlolotā safīra stikla ideja ir uz nezināmu laiku zaudējusi savu aktualitātiDigiTimes ziņo, ka Xiaomi varētu vēl nedaudz saskumdināt Apple fanus, pirmais piedāvājot lieliskus viedtālruņus ar safīra aizsargekrānu.

Baumo, ka Xiaomi nākotnes modelis Mi 5 saņems 5.7 collu safīra aizsargekrānu. Xiaomi jau esot noslēdzis safīra aizsargekrānu ražošanas līgumu ar Lens Technology un Biel Crystal Manufactory. Abi uzņēmumi nav iesācēji safīra ražošanā, kā tas bija ar Apple izraudzīto uzņēmumu. Iespējams, ka CES 2015 laikā Xiaomi Mi 5 jau oficiāli priecēs potenciālos pircējus ar safīra aizsargekrāna iespējām.

3 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
3 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
GundarsBarons

Nu nesaprotu es šo. Atšķirība cenā 17$. Ja es pērku telefonu par 400-500€, vai tiešām es nespētu piemaksāt vēl 17$ par daudz izturīgāku stiklu? Ja reiz tehnoloģija ir, kāpēc to neizmanto? Jā redz pārdodot Vertu par 5000€ ražotājs “noriskē”, ieliek safīra stiklu, un trīc, ka pircējs tomēr neateiksies no sadārdzinātā telefona un nopirks to.
Tas ir līdzīgi kā auto lietie diski. Cena starp tērauda un lietajiem ir praktiski nekāda. Uz mašīnas cenu tas vispār neatstāj nekādu iespaidu. Bet tik un tā tirgo ar tērauda diskiem, visbiežāk atbaidoša paskata, tā vietā lai ar lietajiem, uzlabojot mašinas izskatu paķertu daudz vairāk klientu.

Kaukulators

uz miljons eks. jau 17 miljoni papildus peļņa, uz 30 miljoniem jau 51 miljons utt.

x

Tu taču nedomā, ka pērkot telefonu, pircējs to saņem par pašizmaksu? Tad jau aifons maksātu $120 vai cik tur bija saskaitīts.

Nu lūk, tāpēc mazumtirdzniecībā cenu starpība starp pērtiķstiklu un safīra stiklu nebūs pieminētie $17.

Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: