Sony nedienas sākās ar uzlauztiem serveriem, no kuriem tika nozagts milzīgs informācijas apjoms. Tiek pieļauts, ka uzbrukuma iemesls ir Sony veidotā filma The Interview. Tā ir komēdija, kuras stāsts vijas ap diviem žurnālistiem, kurus ASV Centrālā izlūkošanas pārvalde pielikusi pie darbiņa – nogalināt esošo Ziemeļkoreja diktatoru Kimu Čenunu. Filmas beigās diktators mirst. Visticamāk, Ziemeļkorejas varas iestādes nav mierā ar filmas pamatideju, tāpēc Sony nācās ciest.

Saistība ar šo notikumu nevienam nav patīkama, tāpēc Sony un neskaitāmi kinoteātri atteikušies no The Interview izrādīšanas. Bet Sony bagātīgajos apcirkņos ir aplikācija, kas nodrošina bezmaksas filmu rādīšanu iOS, Android un arī Windows Phone viedierīcē. Aplikācijas nosaukums ir Crackle un šobrīd tiek pieļauts, ka The Interview būs pieejama bez maksas tieši ar Crackle servisa starpniecību.

Otrdien uz vairāk nekā deviņām stundām Ziemeļkorejā tika atslēgts internets. Šobrīd tiešsaistes sakari ar pārējo pasauli ir daļēji atjaunoti, vismaz tā ziņo avoti internetā. Nekad iepriekš nekas tāds nav nevienai valstij noticis. Pastāv iespēja, ka interneta atslēgšanu veica pati Ziemeļkoreja, lai izvairītos no kiberuzbrukuma. Kopumā internets Ziemeļkorejā tika atslēgts deviņas stundas un 31 minūti.

4
Leave a Reply

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
LabvēlisAndrisKKTKKiguana Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Kiguana
Guest
Kiguana

Aplikāciju atradu, bet neļauj pieslēgties no Latvijas.

KKTK
Guest
KKTK

Kāpēc Ziemeļkorejai vajag internetu?

Andris
Guest
Andris

neiet arī uk

Labvēlis
Guest
Labvēlis

Vajag pārslēgt lai interneta pieeja būtu no USA vai Kanādas. Use VPN