Kamēr cilvēki brēkā par Nokia pazušanu no mobilo telefonu skatuves, kas kā mēs zinām ir mazākajā mērā nepatiesība, dažādas somu kompānijas turpina piedāvāt interesantus risinājumus viedtālruņu un citu portatīvo ierīču jomā. Ar planšetēm jau atzīmējās Nokia un Jolla, tagad laiks pienācis kompānijai Circular Devices. Viņi izdomājuši piedāvāt viedtālruni, kurš idejiski līdzināsies Google izsapņotajam Project Ara. Taču atšķirībā no Ara, jaunajam Puzzlephone varēs nomainīt divus blokos.

Circular Devices pie Puzzlephone izveides strādā jau kopš 2013. gada sākuma, un šobrīd ir tik tālu, ka drīzumā gaidāms strādājošs prototips, kā arī ja viss būs labi ar finansējumu, tad 2015. gada vidū sāksies aparātu masveida ražošana un tirdzniecība. Jaunumam varēs mainīt divus blokus – augšējo un apakšējo. Apakšējais bloks tiek saukts par viedtālruņa sirdi, un tajā atrodas akumulators un daļa elektronikas. Savukārt augšējais bloks ir smadzenes un tas satur procesoru, kameru un skaļuma regulēšanas taustiņus.

Puzzlephone strādās ar modificētu Android OS, kura mācēs atpazīt jaunos komponentus un adaptēties atbilstoši to izmaiņām. Konkrēti tehniskie raksturlielumi pagaidām netiek minēti. Nedaudz vairāk par šo projektu var uzzināt Circular Devices mājas lapā.

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=pinSMFFGuUU&w=640&h=360]

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
2 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Normunds

Viņu mārketinga VP ir latviete.

Kristaps Skutelis

O, interesanti. Jau uzrakstīju viņai ziņu :)