ASV prezidents Baraks Obama parakstījis tā saucamo E-Label likumu, kas atļauj viedierīču ražotājiem nepieciešamo informāciju par ierīci sniegt elektroniskā formātā.

Iepriekš viedtālruņi un planšetdatori tika dažādos veidos “izdaiļoti” ar uzlīmēm un uzdrukātu tekstu, kurā bija norādīta pieprasītā informācija. Protams, dzīve nedaudz vienkāršāka bija tiem ražotājiem, kas veidoja viedierīces ar noņemamu aizmugures daļu, tad informācija tika novietota blakus akumulatoram. Sony darīja vēl viltīgāk un pieprasīto informāciju pēdējos modeļos norāda uz izvelkamas lapiņas, kas atrodama blakus SIM vai microSD pieslēgvietām.

Iepriekš Android viedtālruņiem nācās norādīt pieejamā vietā IMEI numuru un ierīces sērijas numuru. Likuma labojums ļaus izpildīt ASV Federal Communications Commission (pazīstamā FCC zīme viedierīču aizmugures daļā) nosacījumus, informāciju par otrreizējo pārstrādi, sērijas numuru, IMEI un līdzīgu informāciju iekļaujot viedierīces atmiņā.

3
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
ProxyFromDeepDakterisMārtiņš Stankevičs Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Mārtiņš Stankevičs
Guest
Mārtiņš Stankevičs

Pilnīgs idiotisms.

Un kā noteikt vai ierīce tiešām ir tā ierīcē, ja tā nav ieslēdzama! Standarta gadījums- platē korozija un viss pa pieskari…

Tad jau noteikti uzradīsies dzelži ar kuriem varēs to izdarīt un atkal tirgotājiem/servisiem un citiem, kam tas ikdienā ir nepieciešams, būs tie jāpērk, lai apkalpotu!

Dakteris
Guest
Dakteris

Tas, ka kāds labo šādas ierīces, nenāk industrijai par labu. Nemaz jau tā vairs negrābj tās ierīces, kā pirms gada, vai diviem. Tirgus sāk panīkt. Tas jāveicina ar ierīču nomaiņu, nevis remontu.

ProxyFromDeep
Guest
ProxyFromDeep

Jāsaka gan ka no raksta tā īsti nav saprotams kas un kā . Ja info būs tikai elektroniski – diez kas jau nav . ne tikai parastam remontniekam bet arī pircējam – pērc teiksim ipad4 bet iesmērē pirmo :D par Apple devaisiem jau vispār … jau apnicis cilvēkiem klārēt par strīpiņām korpusā un citām niansēm kā atšķirt , vai pašam , kā reizrēķinu mācīties , EMC vai mistiskos modeļnumurus. P.s. Q: Kāds ir jūsu telefona modelis ? A: CE0168! :) P.p.s Industrijai jau ar tākā derētu aizdomāties par nākotni . vēl vairāk dāžadi-identiski klonu ražošana jau viennozīmīgi nav atbilde (… Read more »