Web Analytics
More
  Reklāma

  Microsoft Office tagad pilnvērtīgi un bez maksas lietojams uz iPad, iPhone un Android ierīcēm

  Jaunākie raksti

  Microsoft Office izstrādātāju komandai nav miera ne mirkli. Pavisam nesen tika prezentēta jaunā Outlook for Mac versija (pārējās ofisa programmas būs pieejamas nākamā gada otrajā pusē) un šonedēļām varējām lasīt ziņu par to, ka Microsoft noslēdz sadarbības līgumu ar mākoņservisu Dropbox, lai atvieglotu dzīvi Office lietotājiem. Tomēr ar to jaunumu plūsma nebūt nebeidzas.

  Šodien Microsoft paziņoja, ka turpmāk Office programmas uz iPad, iPhone un Android ierīcēm būs uzstādāmas ne tikai bez maksas (kā tas bijis līdz šim), bet arī piedāvās iespēju rediģēt dokumentus. Līdz šim to varēja darīt tikai Office 365 abonenti. Tādējādi tagad varam uz savām mobilajām ierīcēm uzstādīt Microsoft Office aplikācijas un tās bez rūpēm un pilnvērtīgi izmantot visiem mūsu rakstu, aprēķinu, prezentāciju vai piezīmju darbiem. Pie tam, varam brīvi izvēlēties kur uzglabāt šos datus (proti, neesam piesieti pie Microsoft OneDrive mākoņservisa). Izklausās patiešām pasakaini!

  Reklāma

  Šis piedāvājums gan neattiecas uz tiem klientiem, kas Office aplikācijas lieto komerciāliem nolūkiem un izmanto OneDrive for Business vai Dropbox for Business servisus. Šajos gadījumos joprojām būs nepieciešams Office 365 abonements. Microsoft arī patur iespēju konkrētas “advancētākas” iespējas piedāvāt tikai maksājošiem klientiem.

  Microsoft rīcība ir saprotama, jo šobrīd ir pieejams vesels lērums vairāk vai mazāk kvalitatīvu bezmaksas ofisa rīku un arī Apple savu iWork ofisa aplikāciju kopumu piedāvā bez maksas. Liela daļa lietotāju nav gatavi maksāt par Microsoft Office, ja to pašu var paveikt ar bezmaksas alternatīvām.

  Microsoft Office mārketinga vadītājs Maikls Atalla (Michael Atalla) sacījis, ka “Šīs nav stratēģiskas izmaiņas, bet tā drīzāk ir mūsu esošās stratēģijas tālāka attīstīšana. Microsoft piedāvā Office aplikācijas bez maksas tīmeklī un tagad ir radusies iespēja šīs iespējas piedāvāt arī iOS un Android mobilo ierīču lietotājiem. Mēs vēlamies būt droši, ka mūsu klienti var būt produktīvi uz visām savām ierīcēm.”

  Šodien tika prezentēta arī jaunas Microsoft Office iPhone aplikācijas – tās ir funkcionālākas un vairāk līdzinās iPad aplikācijām. Microsoft izstrādā jaunu Office versiju Android ierīcēm un aicina pieteikties tās testēšanai. Arī tā būs līdzīga iPad versijai un pieejama ierīcēm, kas darbojas ar vismaz Android 4.4 (KitKat) versiju. Paredzams, ka testa versija tiks izplatīta jau decembrī.

  Pēdējā gada laikā Office aplikācijām ir bijuši 150 atjauninājumi, kas radījuši pamatīgu slodzi izstrādātāju komandai. Tagad Microsoft ir radījis vienotu Office aplikāciju izstrādes platformu, kas izmantot vienotu kodu uz iOS, Android un Windows ierīcēm. Tas ļauj aplikācijas izstrādāt vienkāršāk un piedāvāt to lietotājiem vairāk iespējas.

  Reklāma
  Paziņot par jaunumiem
  Paziņot par
  4 komentāri
  Inline Feedbacks
  View all comments
  06.11.2014 23:22

  Nu nu, pilnvērtīgi: «Microsoft arī patur iespēju konkrētas “advancētākas” iespējas piedāvāt tikai maksājošiem klientiem.»

  06.11.2014 23:45

  Pieņemu, ka lielākajai daļai šo aplikāciju lietotāju nebūs aktuālas “advanced authoring, analysis, presentation, and unlimited storage with OneDrive” iespējas. Kam aktuālas, lai maksā ragā.

  Zigmars Dzenis
  07.11.2014 14:41

  Kopā par legālo ofisu un neierobežotu mākotni maksāt 7 euro mēnesī – es to varu atļauties!:)

  davfreim
  07.11.2014 00:38

  Var iet ieskrieties office, man pietiek ar keynote un pages… Neko nemaksāju un viss iet ideāli.

  Reklāma