Reklāma

Visām Apple iOS aplikācijām 1. februārī būs būt 64-bitos

Jaunākie raksti

Realme 7 5G apskats

Lai gan pasaulē Realme zīmols zināms jau trīs gadus, pie mums tas atceļoja vien pagājušajā gadā. Ražotājs necenšas sasniegt...

Vidusskolēni tiek aicināti izmantot savas tehnoloģiju prasmes un piedalīties ES Programmēšanas hakatonā

Eiropas Komisija un ES Programmēšanas nedēļas vēstnieki Latvijā sadarbībā ar IT izglītības fondu aicina vidusskolēnus piedalīties unikālā, starptautiskā hakatonā,...

LG uzsāk jauno 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā

LG Electronics (LG) uzsāk 2021. gada NanoCell televizoru pārdošanu Latvijā. Tie īpaši izceļas ar tīrām un precīzām krāsām, kas...

“LMT IoT hakatonā” uzvaru gūst ideja par automatizētu mājdzīvnieku barotavu

No 14. līdz 16. maijam Baltijas vadošā tehnoloģiju nozares pasākuma TechChill ietvaros jau otro reizi norisinājās “LMT IoT hakatons”, kurā iepriekš...

Dienvidkoreja vēlas investēt 450 miljardus dolāru pusvadītāju ražošanā

Pagājušajā nedēļā Dienvidkoreja paziņojusi par saviem ambiociozajiem plāniem iesaistīties pusvadītāju ražošanā un kļūt par nozīmīgāku spēlētāju šajā jomā ar...

Apple 64-bitu iOS operētājsistēmas ideja ir tikai gadu veca, bet ražotājs jau liek izstrādātājiem gatavoties 32-bitu aplikāciju norietam. Ar nākamā gada 1. februāri izstrādātājiem nāksies pielāgoties Apple vēlmēm un App Store iesniegt arī savu iOS aplikāciju 64-bitu versijas. Prasībai par 64-bitu iOS aplikāciju nāksies pielāgoties gan jaunām aplikācijām, gan esošo aplikāciju jauninājumiem.

Jaunā prasība ne tikai atvieglos Apple darbu ar iOS, bet laika gaitā arī atsijās tās aplikācijas, kas ilgstoši netiek atjauninātas. Tiek pieļauts, ka ar nākamos lielo iOS laidienu 32-bitu iOS aplikācijas vispār varētu tikt izskaustas, jo mobilā operētājsistēma tās vairs neatbalstīs.

Izstrādātājiem nekas cits neatliks, kā ķerties pie darba, lai aplikācijas pārstrādātu pēc jaunajiem Apple nosacījumiem. 64-bitu iOS aplikācijas teorētiski nozīmē ātrdarbības pieaugumu spēlēs un citās prasīgās aplikācijās.

Diemžēl te nonākam arī pie cita secinājuma – Apple grasās pamest vecākas viedierīces iznīcībai. Precīzāk – tās, kurām nav A7 un A8 procesori. Apple A7 procesors atrodams iPhone 5S, iPad Air, iPad Mini 2 un iPad Mini 3, kā arī A7 modifikācija uzstādīta iPad Air. Attiecīgi iPhone 5, iPhone 4S un vecāko iPad liktenis var jau nākamgad tikt izlemts. Un te nav runa par kaut kādu relatīvi maznozīmīgu operētājsistēmas jauninājumu, bet par to, ka šīs viedierīces no aplikāciju veikala nevarēs neko ielādēt.

Reklāma

11 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
11 Comments
vecākie
jaunākie
Inline Feedbacks
View all comments
Juris

Kāpēc Kursors.lv nolaižas dzeltenās preses līmenī? Ziņas avotā rakstīts, ka izstrādātāji aicināti “to build a single binary with both 32-bit and 64-bit code.” Nav ko celt paniku.

Juris

Ak, ieraugot raksta autoru uzreiz ir skaidrs, kāpēc raksts ir tādā stilā, Artis tak ir Android hardcore fans!

vvv

tāpat, kā tu ios onānists?

Kristaps Skutelis

Tāpat kā Tu, komentāru trollis? Pie lietas, lūdzu, nevis drukā dumus komentārus, kam nav nekādas jēgas!

Artis Abols

Tomēr bez 64-bit versijas tur nekas nenotiks. Redzēsim, redzēsim kā viss izvērtīsies. Apple ir veikli šādos procesos, atstājot aiz borta vecākas ierīces. Piemērus? Vecāki iPod touch nesaņem jaunās iOS, pāreja no PowerPC uz Intel un attiecīgi OS X versiju neražošana PowerPC, triks ar iPhone/iPad lādētāju standartu.

Es šoreiz saskatu sazvērestību – iPad netirgojas, davai piegriežam skābekli gada vai divu laikā iPad, iPad 2, iPad 3 un iPad 4.

Aldis

Jap, iPod Touch 4G šķiet viss īsākais supporta laiks kāds redzēts, pieejams bij tikai iOS 5 un 6, nesalīdzinoši ar iPod Touch 2G, kam no iOS2 (savulaik vēl saucās iPhone Os) supports vilkās līdz pat iOS4! :)

Žans

Godīgi, es esmu vīlies projektā “Kursors”, bieži vien rakstos ir kaut kāds aplamības, tapāt, ka tagad raksta autors izdomāja pēkšķi, ka Apple cenšas atbrīvoties no 32bit iOS gadžetiem. Kaut arī Apple vienkārši motivē aplikācijas veidot papildus pielāgotas 64-bit procesoriem, lai gala lietotājs varētu saņemt vēl vairāk labumu no sava ābola ar 64-bit CPU. Ar 32-bit CPU pirmie kritīs āboli ar A5(iespējams arī A5X – iPad 3.paaudzes) un tas būs ne ātrāk, ka pēc gada līdz ar iOS9. Bet vēl ir A6/A6X, kuri es teiktu ir pat ļoti ļoti dzīvīgi uz iOS8 un tie noteikti vēl divus gadus saņems iOS jaunākos… Read more »

Kristaps Skutelis

Ūja, ūja. Arta izteikums, kas balstīts uz citviet lasīto, nav nemaz tik nepareizs. 32 bitu ierīces laika gaitā tiks nomainītas uz 64 bitu ierīcēm, tomēr personīgi arī es uzskatu, ka tas nenotiks gada vai divu laikā. Prasība iesniegt aplikāciju 64 bitu versijas ir apsveicama, jo kāda jēga no jaunām tehnoloģijām, ja tās netiek izmantotas.

Te gan prasītos arī kāda aplikāciju izstrādtāja komentārs par šo tēmu. Kā šis jaunums ietekmēs viņu darbu?

Artis Abols

Tieši šī doma ir izteikta – cietīs visi ar 32-bitu OS. Gads līdz iOS 9 nav nemaz tik daudz, ja pieņem, ka arī šobrīd iPad 4 tiek tirgots uz urrā.

Un problēma būs aplikāciju pieejamības galā. To šobrīd sapratīs vecāko iPod touch īpašnieki, kuri vēl tos ik pa laikam palieto.

Juris

Artis laikam tā arī neko nav sapratis. Tik pat skaļi varēji paziņot, ka šobrīd cieš visi Nokia lietotāji un cietīs arī Blackberry lietotāji, un ka vispār Apple ir sūds un visi, kas to lieto, smagi cieš.

Aleksejs Mjaliks

Kā jau citu komentāru autori norādīja, tad raksta autors tikai bezjēdzīgi ceļ paniku. Tā ir visai ierasta Apple prakse, ka ik pa brīdim uzņēmums ievieš obligātu prasību izmantot jaunākos izstrādes rīkus. Šajā rakstā nez kāpēc nav vārda par to, ka sākot ar to pašu 1. februāri iesūtītām lietotnēm ir jābūt būvētām ar iOS 8 SDK. Varēja taču sacerēt, ka tas ir gals iOS 7 atbalstam. Šāda veida obligātu prasību iOS programmētāji ir piedzīvojuši arī ar visām iepriekšējām iOS versijām, kā arī šāda prasība, piemēram, tika ieviesta attiecībā uz obligātu 4″ atbalstu. Tomēr tas nekad nav rezultājies tulītējā vecāku ierīču atbalsta… Read more »

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: