Šodien Microsoft sniedza pirmo ieskatu nākamās paaudzes personālo datoru operētājsistēmā Windows 10, demonstrējot vairākus jaunievedumus funkcionalitātes un drošības jomās. Līdz ar gaidāmās operētājsistēmas demonstrāciju, Microsoft paziņoja par Windows Insider Program (WIP) sadarbības programmas ieviešanu, lai Windows operētājsistēmu veidotu vēl piemērotāku lietotāju vajadzībām, izmantojot programmas dalībnieku sniegto atgriezenisko saiti operētājsistēmas izstrādāšanas un testēšanas procesā.

Jaunā Windows 10 operētājsistēma veidota, lai pielāgotos visdažādākajām ierīcēm, ko lietojam ikdienā – sākot no Xbox spēļu konsolēm un portatīvajiem datoriem līdz viedtelefoniem, planšetēm un citām pārnēsājamām ierīcēm. Līdz ar Windows 10, Microsoft programmētājiem piedāvās arī vienotu izstrādes platformu, kurā veidotās programmas būs izmantojamas uz dažādām ierīcēm un pieejamas vienā virtuālajā veikalā.

Windows 10 tehniskajā demonstrācijā interesenti tika iepazīstināti ar atjaunoto Start izvēlni, kas ir padarīta ievērojami funkcionālāka, jaunās paaudzes Windows lietojumprogrammu atvēršanu standarta logu formātā, uzlabotu logu pārvaldību, jauno Task View pogu un iespējām strādāt ar vairākām paralēlām darbavirsmām.

Liela daļa no Windows 10 ieviestajiem jauninājumiem ir radīti korporatīvajiem lietotājiem, kā arī daudz uzmanības ir veltīts drošības risinājumiem, piemēram, personiskās informācijas aizsardzības jomā. Jaunā operētājsistēma palīdzēs izvairīties no datu zaudēšanas, uzglabājot tos atsevišķos programmu un lietotņu līmeņos, ļaujot labāk sekot līdzi datu apritei un tādā veidā neļaujot tiem pazust. Tāpat ir ievērojami uzlabots pārejas process no Windows 7 un Windows 8 uz jaunāko Windows 10 operētājsistēmu.

Vairāk informācijas: http://preview.windows.com

[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=84NI5fjTfpQ]

4
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Marcis BuhholcsKKTKtestKnop Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Knop
Guest
Knop

Man vairāk interesē- vai tik tiešām Win10 būs for free Win8.1 lietotājiem. Ja būs par samazinātu cenu (30$) tad arī nekas.

test
Guest
test

Es jau naktī kačāšu šo brīnumu

Marcis Buhholcs
Guest
Marcis Buhholcs

Nesanāks. Pieejama tikai šodien, bet tā kā “šodien” ASV priekš mums iestāsies tikai pievakarē, tad ieteiktu sākt skatīties preview lapā pēc Latvijas laika 6 vakarā.

KKTK
Guest
KKTK

Tas, ka pārējie logi snapojas atlikušajā daļā ir GALĪGI garām. Man parasti viens darba logs ir uz pusi vai vairāk un pārējie izlikti tā, lai ērti ieklikšķināt (nepatīk Alt+Taboties, ja jālēkā vairāk par 3 logiem). Un logu izmēri noteikti ir lielāki kā atlikusī tukšā daļa. Man noteikti šī fīča tikai traucētu. Var jau būt ka 24″ monis ir jau par mazu… Ak jā Win nelietoju, tākā bēdas nav :P