Ikvienam ir pieeja nepamatoti lielam tiešsaistes saziņas līdzekļu krājumam. Google Hangouts, AIM, Skype. WhatsApp, Viber ir tikai zināmākās saziņas platformas, bet BitTorrent veidotais Bleep būs decentralizēta komunikācijas platforma, kas speciāli veidota, lai nodrošinātu lietotāju anonimitāti un datu aizsardzību.

Bleep nedarbinās serveri, programmas darbības ideja būs līdzvērtīga esošajiem P2P risinājumiem. BitTorrent apgalvo, ka Bleep nevāks un tehnoloģija nemaz neļauj vākt lietotāju datus.

Šobrīd BitTorrent Bleep ir ļoti agrīnā pre-alpha stadijā un to iespējams iegūt tikai ar ielūgumiem. Programmatūra pagaidām uzstādāma tikai Windows 7 un Windows 8 galddatoros, bet varam gaidīt, ka Bleep būs pieejams arī Mac lietotājiem un mobilajās operētājsistēmās. Ielūgumam var pieteikties pie Avota esošajā saitē, bet uz tā saņemšanu var nākties uzgaidīt. Viens ielūgums nodrošinās vienas kopijas aktivizēšanu vienā galddatorā.

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
4 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Aigars Dzerviniks

P2P teksta saziņai varbūt arī ir drošs risinājums, bet lietojamība ir pabriesmīga. Skype tam ir labs piemērs, jo, pārinstalējot datoru, vismaz daļa ziņu noteikti pazudīs, un bieži vien tās pazudušās ir ļoti svarīgas.

Azureus

Ar pārinstalēšanu, kā ar pārvākšanos uz citu mitekli! Var atbrīvoties no daudziem, nevajadzīgiem, bet ilgi glabātiem krāmiem! :)

Mareks Šteinbergs

Man domāt ka pārinstalēšana nav problēma P2P – vienmēr tak paliek otrs “P” .
respektīvi
es saprotu ka servera funkcijas būs katram lietotājam. tātad ziņas kas
būs tavā datorā pazudušas varēs saņemt no sarunu biedra. viņš savu dator
cerams nebūs pārinstalējis.

Artis Abols