Aprīļa sākumā Microsoft prezentēja savas Windows Phone mobilās platformas jaunāko 8.1 versiju un tajā ir iekļauti vairāki būtiski jaunumi, piemēram, paziņojumu centrs, Cortana virtuālais balss asistents, kā arī uzlabotas ierīces pielāgošanas iespējas. Drīz tika prezentēti arī Nokia Lumia 635 un Lumia 930 – pirmie viedtālruņi, kas jau rūpnīcās tiek apveltīti ar šo jaunāko programmatūras versiju. Lai arī abi šie viedtālruņi jau ir oficiāli nopērkami arī Latvijā, pēc jaunākās Windows Phone versijas tīko arī vecāku Windows Phone telefonu lietotāji.

Vakar Microsoft paziņoja, ka uzsākta oficiāla Windows Phone 8.1 atjauninājuma izplatīšana vecākām Nokia Lumia sērijas ierīcēm. Atjauninājums ir apvienots ar dažādiem Nokia papildus iespējām un ieguvis nosaukumu Cyan. Tajā iekļauta kustību uzskaitīšanas aplikācija tādām aplikācijām kā “Veselība un Sports” (Bing Health & Fitness), Bluetooth 4.0 Low Energy atbalsts un kameras programmatūras uzlabojumi. Zemāk izvietotajā video Nokia parāda šo atjauninājumu darbībā.

[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=GceaQE12dGk]

Kā jau ar atjauninājumiem pierasts, tie uzreiz nenonāk uz visām ierīcēm, bet Nokia un Microsoft ir sagatavojuši speciālu tīmekļa vietni, kurā informē par atjauninājuma pieejamību konkrētās valstīs un konkrētās ierīcēs. Raksta tapšanas brīdī šajā lapā var redzēt, ka pie Lumia Cyan atjauninājuma Latvijā jau būtu jātiek Lumia 625 un Lumia 925 ierīču lietotājiem. Pārējiem būs vēl jāpaciešas un dedzīgākie gaidītāji var ik pa laikam telefona iestatījumos apskatīties vai nav ienācies ilgi gaidītais atjauninājums. Atzīme “Under testing” nozīmē, ka atjauninājuma fināla versiju vēl pārbauda Microsoft vai vietējie mobilo sakaru operatori.

2014-07-16_1244
Windows Phone 8.1 (Nokia Cyan) atjauninājuma pieejamība Nokia ierīcēm Latvijā (16.07.2014)

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Kaspars

Mana Lumia 625 pagaidām update neredz

ccc

Ja ir pirkts internetveikalā, tad ļoti iespējams, ka nav Latvijas reģiona un varētu būt, ka mazliet jāpagaida. Man personīgi uz 920 kastītes ir rakstīts, ka ir Itālijas…

Kaspars

Damn, nu jā..pirkts 1a un tur bieži gadās iepirkt kautko, kas ir citiem tirgiem paredzēts, būs jāpapētī kastīti

Robert

Savu 925 vakar ap 21:00 oficiāli atjaunināju uz Nokia Cyan.

trx

Un kā ar bateriju tagad,vai tur mazāk kā visur raksta?

Robert

Nu pašu WP 8.1 lietoju jau kopš iznāca DP (Developer Preview). Sākumā likās sliktāk ar bateriju, bet tad pēc diviem update palika labāk, pat varētu teikt, ka labāk, nekā ar WP 8. Tas kas iznāca vakar, ir Lumia Cyan atjauninājums. Tā kā man jau bija WP8.1, tad saņēmu tikai to. Tie kas dzīvoja ar WP8 saņēma WP8.1(tādu pašu, kā DP) + Cyan. Kā izrādās, pēdējais WP 8.1DP arī bija gala produkts. :)

Ēriks

Man 820 lumiai ir black atjauninājums, bet mammas 620 lumiai ir cyan atjauninājums. Abiem telefoniem ir wp8.1. Vizuālas izmaiņas neesmu pamanījis. Un pavirši citur meklējot arī neesmu atradis tās atšķirības, visur tik uzskaita wp8.1 jaunumus un viss. Ar ko tad šis cyan atšķiras no black? Ir redzamas, kādas izmaiņas, vai viss slēpjas programmatūras darbībā?