Mēs dzīvojam laikmetā, kad vairs neizbrīna fakts, ka mēs pat nezinam kur reāli glabājas mūsu dati. Ja iepriekš tie bija “tepat zem galda” vai “tajā tur disku kaudzītē”, tad šobrīd tie ir kaut kur internetā. Tehnoloģiju gigantiem šo situāciju ir izdevies panākt piedāvājot mums ērtu veidu piekļūt pie datiem no dažādām ierīcēm. Vairs nav jāmokās ar bilžu dabūšanu datorā no telefona un nav jākrīt panikā par skolas darbiem, kas aizmirsti mājas datorā – mūsdienās mums svarīgās fotogrāfijas un dokumenti automātiski sinhronizējas starp visiem mūsu datoriem un mobilajām ierīcēm. Pie tam lielā daļā gadījumu tas ir pavisam bez maksas.

Personālos datu uzglabāšanas mākoņservisus piedāvā teju visi lielie tehnoloģiju giganti. Microsoft savu SkyDrive mākoņservisu gada sākumā pārsauca par OneDrive un nemitīgi to uzlabo – tagad par velti piedāvā 15 GB vietas, kas vairumam no mums būs pilnībā pietiekami. Žanra klasika Dropbox tikko paziņojis, ka tagad būtiski ātrāk starp ierīcēm sinhronizēsies lieli faili. Apple iCloud jau šoruden kļūs par pilnvērtīgu datu uzglabāšanas mākoņservisu (lasi, kļūs līdzīgs Dropbox, OneDrive u.c.).

Ar šo Kursors.lv aptauju vēlos noskaidrot portāla lasītāju iecienītākos datu uzglabāšanas mākoņservisus. Ja izmanto kādu citu aptaujā neminētu servisu, komentāros aicinu padalīties ar savu izvēli un lietošanas pieredzi. Tāpat būtu interesanti noskaidrot kāpēc izvēlēts tieši tas un ne cits mākoņserviss. Piemēram, es pamatā cenšos izmantot Dropbox, kas ir no platformām neatkarīgs serviss un tādējādi vienlīdz ērti pieejams gan Windows un Mac datoros, gan iOS un Android mobilajās ierīcēs. Cits varbūt izvēlēsies tieši pretējo pieeju – platformai piesaistītu servisu, piemēram, OneDrive.

Ja vēl svārsties un nevari izvēlēties savu pirmo mākoņservisu, tad varu parekomendēt izlasīt šo CNET veidoto personālo datu uzglabāšanas mākoņservisu salīdzinājumu. Tajā ne tikai salīdzināti servisu piedāvājumi, bet mēģināts norādīt to stiprās un vājās puses.

Kādu datu uzglabāšanas mākoņservisu tu izmanto?


  • Dropbox (443 balsis)
  • Microsoft OneDrive (235 balsis)
  • Google Drive (204 balsis)
  • Es izmantoju citu servisu (105 balsis)
  • MEGA (22 balsis)
  • Box (20 balsis)

Kopā nobalsojuši: 1,029


Loading ... Loading ...

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
23 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
Garaisezis

izmantoju Box.com jo tur ir 50GB man piešķirti, plus papildus divi acc OneDrive

Rihards

Ja godīgi, tad es izmantoju vairākus mākoņu servisus, jo katrā ir savs knifs… Piemēram MS OneDrive sanāk, ka tiek izveidots kopā ar MS kontu. Reizēm tur kaut ko ielieku. iCloud- kopā ar Apple kontu. Tur glabāju backup savai ierīcei. Dropbox man vajadzēja izveidot citu iemeslu dēļ. Box- dzirdēju, ka 1 brīdi par brīvu ir 50gb. Reģistrējos tur (Tas ir mans galvenais mākonis). Šobrīd apsveru domu reģistrēties MEGA, jo tur arī 50gb par brīvu, turklāt bez ierobežojumiem (Box ir augšupielādes ierobežojumi- fails nedrīkst pārsniegt cik tur MB). 1 brīdi arī domāju izveidot savu mākoni…

Aigars Dzerviniks

Nav tā, ka OneDrive būtu dikti piesaistīts vienai platformai. Uz Windows, Windows Phone, iOS (par Android īsti nezinu) un OSX tas darbojas vienlīdz labi, problēma ir tikai Linux lietotājiem.

Aivars

Uz Android darbojas bez problēmām

Māris

Mail.ru cloud 1 Tb bija pa brīvu, uztaisīju pāris kontus. Bez akcijas laikam 100Gb. Bet tākā nekad nevar šai lietā paļauties uz vienu servisu domāju, ka būs jāatrod ar kas no ASV.

Kārlis

Katram servisam savi plusi, izmantoju vismaz divus.

Neko labāku, ērtāku un operatīvam darbam piemērotāku kā Dropbox nevaru iedomāties. Tāpēc Dropbox izmantoju aktuālajiem failiem ar ko šobrīd jāstrādā. Taču tajā ir par maz vietas visam (man šobrīd bez maksas 4.8 GB), tadēļ arhīvam/backupam izmantoju Copy.com jo tur sākotnēji jau ir 15 GB par brīvu, man šobrīd ir 25.
Nu un ļoti ļoti reti gadās kautko ielikt arī Google drive, bet bez tā noteikti pasaule neko nezaudētu.

davfreim

iCloud

zivs

Trūkst varianta – “Neizmantoju nevienu” ;)

Atis

Izmantoju pamatā Copy, jo tur man ir bezmaksas kādi 80Gb uzkrāti, plus ir iespējas vēl palielināt ar katru piesaistīto plus var izdevīgi šārēt. Noteiktiem darba pasākumiem ir Dropbox, jo populārākais. Sinhronizācijai icloud. Bildēm – Flickr.

vilnis salenieks

1. Onedrive jo saistīts ar win telefonu,
2. Mega, jo liela ietilpība
3. Inbox failiem, jo pierasts un ērts

Anonymous

Jottacloud – jo 110GB no referāļiem sakačāju un izmantoju vairs tikai sinhronizācijai
failiem.lv – jo testēju to uz kļūdām un tur man 1TB nahaļavu ko pildu caur webdav

Žīīīžīī

Dropbox, jo pirms 2 gadiem, kad iestajos RTU, bija kkāds Space Race… tā nu no RTU tur savācās tik daudz tautas, ka tagad 80,4GB ir pieejami, un pēc tiem 2 gadiem tā arī nenoņēma nost tos pievienotos GB(good for us) :)
Mainly tur glabājas bildes, kas tika uzņemtas ar telefonu, kā arī universistātes stuff :)

ProxyFromDeep

Mnja ..
Laikam esmu pavisam vecmodīgs x)

Lejupielādes laikam ir veiktas no daudziem – gan dropboksi gan draivi . katram savi plusi un mīnusi , bet “savus” datus uzglabāju tikai pie sevis .
Reiz pa reizei failu “šārēšanai” izmantoju failiem.lv – dēļ vienkāršuma . tiesa reiz bija bēda ar lielāka “cepuma” šāri .

Ēriks Harjo

Iepriekš izmantoju Dropbox, jo tas bija pirmais lādzīgais serviss, kurš bija pieejams uz visām platformām. Nu jau vairāk kā gadu esmu pilnībā pārgājis uz OneDrive. Galvenokārt lieliskās integrācijas dēl ar pašu Windows. Kopā man ir 148.5GB OneDrive (25GB bezmaksas, Office 365 20GB, 3GB par bildēm no telefona, 0.5GB par referāli un 100GB papildus nopirkti). 1. Tā kā man primārajam PC ir tikai 250GB SSD, tad lieliski noder OneDrive fīča par failu neglabāšanu pašā datorā, bet iespēja viņus redzēt. Dropbox (vismaz agrāk) varēja vienkārši izvēlēties, kuras mapes sinhronizēt, bet līdz ar to nevarēja zināt, kas pa failiem ir tanīs mapēs, kuras… Read more »

Hardijs

Privāti Cubby.com, jo vienīgais, kur varu norādīt kuras mapes datorā sinhronizēt. Un ir arī tiešais sync starp ierīcēm.
Darbam: dropbox, jo sakarīgi attēlo konfliktus starp failu versijām.
copy.com – vispār nevar redzēt, ka bijis konflikts starp failu versijām,
gdrive neprot paņemt failus no hdd un sinhronizēt tikai izmaiņas. Kā arī tas neglabā gdocs modificētos failus uz hdd. Tādam glupam servisam bail uzticēt savus failus.

Kaspars

Mega, Box, OneDrive, Dropbox un GoogleDrive. Primāri izmantoju Dropbox, jo man šķiet viss ērtākais. Mega un Box paņēmu tikai testam + 50 lieki GB. Neatceros, ka pats būtu OneDrive kontu izveidojis, bet reāli kaut kāda jēga šim parādijās līdz ar Win8/Win8.1 uzlikšanu. GoogleDrive eksistē tikai tāpēc, ka ir Android telefons, bet reāli nav izmantots. Neviens no [Ievieto jebkuru nosaukumu]Drive serveriem netika izveidots apzināti, tas ir, abi ir automātiski piešķirti.

xlt

Vairāk vai mazāk zmantoju visus minētos (t.sk. arī citus servisus), izņemot mega. 2 kurus izmantoju visvairāk ir Google drive un OneDrive.

KasparsB

Kāpēc piemirsts ir LTC edati.lv ar 10GB bezmaksas.. ?! :) Visumā pārāk mākoņservisus nelietoju, bet šad un tad izmantoju google drive un vēl edati.lv.

SonyMobileLatvija

Visiem Sony Xperia lietotājiem pienākas 50GB mākoņservisa no box.com uz mūžu!!!

Robert

Paldies par to, kad uzzināju to, biju tiešām patīkami pārsteigts. HTC dāvināja 25GB uz diviem gadiem, kā reiz, termiņš iet uz beigām, tagad varēšu turpināt visu box.com un OneDrive.

pex

Trūkst iespējas ieķeksēt vairākus.

Dažādiem nolūkiem, bet daudzmaz regulāri iCloud (dēļ apple ekosistēmas), dropbox (vecām sinhronizācijām, bija pirmais un laikam joprojām ir populārākais), box (svaigām publikācijām sev un tiem, kam iedodu saiti, bet ne publiski un tāpēc ka free 50GB), tresorit (privātiem doc), flickr, picasa (ne privātiem – nevēlos publicēt plašākai publikai, bet panikā nekristu, ja tie tomēr publicētos – foto), google drive (pamatā datiem no google formām, IFTTT u.t.t.)…
Gan jau tas vēl nav viss…

Falks

OneDrive patlaban kārdinoša 100GB akcija uz 2 gadiem, diemžēl tikai US. Varbūt kāds var padalīties ar paplašinātu instrukciju LV lietotājiem. Es stundu pamocījos ar proxy, diemžēl nesanāca.
http://www.theverge.com/2015/2/10/8013711/microsoft-one-drive-100gb-giveaway

Falks

šorīt atkal pamēģināju un izdevās:
https://zenmate.com/

liekam kā chrome plugin change location to US un lietojam veseli :)