Quickoffice ofisa lietojumprogrammatūras projekts nav vienīgais, ko meklēšanas gigants ir izlēmis slēgt. Šodien uzņēmums ir paziņojis, ka 2014. gada 30. septembrī tiks apturēta vecākā Google veidotā sociālā tīkla Orkut darbība. Esošie lietotāji izmantojot Google Takeout rīku līdz pat 2016. gada septembrim varēs no saviem profiliem saglabāt rakstus un fotogrāfijas. No šodienas servisā vairs nav iespējams izveidot jaunus lietotāju kontus.

Orkut pirms desmit gadiem tika radīts kā viens no “20 procentu” projektiem (20% sava darba laika Google darbinieki var veltīt savu ideju attīstīšanai), un, lai arī tas nav spējis noturēties pretī Facebook masīvajai invāzijai, tomēr joprojām tiek aktīvi izmantots Brazīlijā un Indijā. No 2008. gada par šo produktu rūpējās Google Brazīlijas ofiss. Esmu dzirdējis, ka zināmu popularitāti Orkut savulaik iemantojis arī Igaunijā, tomēr Latvijā tas nav spējis raisīt interesi. Vai tu pazīsti kādu, kas lietoja vai lieto Orkut?

Sava sociālā tīkla slēgšanu Google skaidro ar nepieciešamību lielāku uzmanību pievērst citiem veiksmīgiem projektiem, piemēram, YouTube, Blogger un Google+.

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
LoksAndis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Andis
Guest
Andis

Orkut igaunijaa bija gana populaars, savulaik kaa draugiem.lv

Loks
Guest
Loks

Nu tas bija gaidāms un loģisks solis…