Apple šodien atsvaidzinājis savu iMac datoru līniju ar jaunu 21.5 collu iMac modeli. Tas bāzes komplektācijā ir aprīkots ar mazliet knapāku 1.4 GHz Intel Core i5 procesoru, 8 GB operatīvo atmiņu, Intel HD Graphics 5000 videokarti un 500 GB lielu cieto disku. Iepriekš lētākais “mazais” iMac bija aprīkots ar jaudīgāku 2.7 GHz Intel Core i5 procesoru un lielāku 1 TB cieto disku. Konkrētais modelis gan nekur nav pazudis, tas joprojām maksā tāpat kā iepriekš.

Ierīces tehnisko spēju samazinājums iet roku rokā arī ar cenas samazinājumu, tagad lētākais “mazais” iMac maksās par ~200 eiro lētāk (ap 1129 eiro tagadējo 1329 eiro vietā). Jaunais dators Latvijā pārdošanā varētu nonākt jau mēneša laikā.

Aprīļa beigās Apple atjaunoja arī savu MacBook Air ultra plāno portatīvo datoru sēriju un jaunie datori ir mazliet jaudīgāki un lētāki.

2014-06-18_1554

Papildināts (20.06.2014): OWC ziņo, ka jaunajam iMac nav iespējams nomainīt vai palielināt operatīvās atmiņas apjomu. Tā gluži vienkārši ir pielodēta pie mātesplates un lietotājam būs jāiztiek ar 8 GB. Tas attiecas tikai uz lētāko “mazo” iMac, jo dārgāko tā versiju pērkot var nokomplektēt arī ar 16 GB atmiņu un 27″ collu modeli var aprīkot ar 32 GB operatīvo atmiņu.

imac_21_201436

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
8 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
upe

jaa, istais dators bomzhu zemei.

KKTK

Varētu tādu foršu ekrānu ar kameru atsevišķi nopirkt. Pārējos dzelžus es pats varu salikt.

Ivars

Tas foršais ekrāns ar paša saliktiem dzelžiem vairs nebūs tik foršs. Tas ir vienīgais Apple jājamzirdziņš- laba dzelžu arhitektūra, kas ļauj visam labi savstarpēji darboties. Ja pats varētu saskrūvēt tikpat veiksmīgi, tad Apple ar savu cenu politiku jau sen būtu aizgājuši pa burbuli.

Krotow

Ābolam jau galvenais kvalitātes rādītājs ir ļoti ierobežots radiodetaļu un funkcionālo bloku komplekts no dažiem ražotājiem, kur kopā salikto komplektu uzvedība ir iepriekša paredzama. Ne tā, kā “parastajam” PC (Intel Mac fe facto arī ir PC, tikai ar “pagarinātu” BIOS), kur detaļu un bloku piegādātāji ir leģions ar atbilstošu iespējamo problēmu skaitu. Ja dabū nopirkt tos pašus blokus, kas iekšā “oriģinālajos” ābolos tad saliktais rezultāts praktiski neatšķirsies no ābolu rūpnīcās saskrūvētā. Pie nosacījuma, ka visu spraužamo iesprauž pareizajās ligzdās ne otrādi, skrūvēšanas laikā nenogāž elektroniku ar tēju un atceras par statiskās elektrības esamību.

Krišs Kupruks

Ekrānu jau var arī dabūt… https://www.apple.com/displays/

Zulu

Cītīgi sekoju līdzi šiem jaunumiem par jaunu – lētāku iMac, bet tā arī neko lētāku nesaskatu. Viss, kas cenu ir samazinājis ir vienkāršs downgreids dzelžiem.

Ivars

Nu jau, nu jau! 1.4 GHz Intel Core i5 un 8 GB operatīvā tikai tīmeklim un vieglai izklaidei? Tak ne jau pa 1129 EUR! Tādiem mērķiem pietiks arī ar 250- 320 EUR vērtu portatīvo ar Celeronu un 2 GB operatīvo.