Reklāma

Kursors.lv aptauja: Vai tu pērc aplikācijas, mūziku un filmas?

Jaunākie raksti

Motorola viedtālrunis varētu būt pirmais, kas būs aprīkots ar 200MP izškirtspējas kameru

Septembra sākumā Samsung izziņoja pirmo 200MP izšķirtspējas viedtālruņu kameru ISOCELL HP1. Ir parādījusies informācija, ka tieši Motorola radīts viedtālrunis...

Mazda: Elektroauto un sintētiskajām degvielām ir vieta nākotnē

Mazda Eiropas pētījumu un izpētes nodaļas direktors Kristiāns Šulce norādījis, ka ka sintētiskajām jeb e-degvielām nākotnē ir vieta līdzās...

Indijas valdība gatavojas aizliegt privātās kriptovalūtas un ieviest savu digitālo valūtu

Šķiet, ka Indija vēlas sekot Ķīnas piemēram un arī aizliegt kriptovalūtas. Taču ar dažiem izņēmumiem. Piemēram, Indija apsver ļaut...

Vācijas jaunā valdība vēlas līdz 2030. gadam pārtraukt ogļu izmantošanu

Pirms pāris dienām tika panākta vienošanās par Vācijas jauno valdību, un, šķiet, ka pie vadības grožiem atradīsies cilvēki, kuri...

Apple iPad 10.2 (2021) planšetdatora apskats

Šī gada rudens mums atkal atnesa jau diezgan pierastus jaunumus no Apple, un 14. septembrī, reizē ar jaunāko iPhone...

Šodien Twitterī kārtējo reizi sanāca uzdurties sarunu biedram, kas visā nopietnībā deklarēja, ka savām mobilajām ierīcēm aplikācijas nepērk. Iespēju robežās tiek izmantotas bezmaksas aplikācijas un vienmēr jau var vajadzīgo nospert internetā. Atklāti sakot, man nav pretenziju pret pirātismu, ja tas tiek izmantots satura iepazīšanās nolūkos un cilvēkam tomēr ir iekšēja vēlme digitālā satura radītājam samaksāt par tām aplikācijām, dziesmām vai filmām, kas ir iepatikušās. Tomēr es nespēju domāt labas domas par tiem cilvēkiem, kas digitālo saturu iegūst tikai pirātiskā ceļā un to uzskata par vienīgo pareizo soli. Viņi noteikti sabiedriskajā transportā brauc par zaķi un ik pa laikam no veikalu plauktiem savās kabatās ieslidina pa kādai šokolādītei.

Par laimi manā tuvāko draugu lokā nav daudz šādu cilvēku un vairumam ir gan galva uz pleciem, gan rokas, kas nebīstas darba un spēj nodrošināt ienākumus ar kuriem nosegt satura iegādes izmaksas. Mēs pieturamies pie uzskata, ka par saturu maksāt ir pareizi un atbalstām servisus, kas ļauj ērti tikt pie grāmatām, mūzikas un filmām. Mēs esam tie cilvēki, kas ir starā par Spotify un ar nepacietību gaidām, kad Latvijā oficiāli būs pieejami idejiski līdzīgie filmu nomas servisi Netflix vai Hulu. Ar vienu aci esam gan pamanījuši Lattelecom interaktīvās televīzijas filmu nomu, tomēr pagaidām vīpsnājam par tur pieejamo filmu skaitu (saprotot, ka arī tās sagādāt noteikti nav bijis viegli). Mūsdienās pat grāmatu lasīšana var būt kā nomas pakalpojums un tas mani vairs nekā neizbrīna. Gribi pamēģināt? Tepat Latvijas e-grāmatu iesācējuzņēmums Fastr Books piedāvā šādu iespēju.

Es nebeidzu brīnīties par cilvēkiem, kam digitālā satura vieglā ieguve rada sajūtu, ka visiem datu nesējiem ir jābūt pilniem ar svaigāko mūziku, filmām un spēlēm. Es uzskatu, ka šī greizā domāšana būtu jāizravē jau bērnībā, kad jaunajam cilvēkam veidojas vērtību sistēmas izpratne. Un te pat nav tik ļoti stāsts par to, ka satura radītāji mirst badā (kas gan daļā gadījumu nav tālu no patiesības), bet drīzāk par ikdienas saraustītību un kopējo nespēju koncentrēties. Ja tev ir miljons dziesmu, filmu un aplikāciju ar vēl vairāk miljoniem dažnedažādu paziņojumu, vairs nav iespējas pienācīgā kvalitātē pievērsties kādam noteiktam uzdevumam un visa dzīve paiet lēkāšanā. Tas, ka pie kaut kā var tikt viena acu mirkšķa attālumā, nenozīmē, ka tev to vajag visu un uzreiz. Ja pēkšņi parādītos iespēja veikalā par velti paņemt mantas, tu skrietu grābt pilnīgi visu? Un ko tu pēc tam ar tiem pamperiem vai puķu dobju mēslojuma pakām iesāktu?

Tas ir viens no būtiskākajiem iemesliem kāpēc es joprojām neesmu atlauzis savu spēļu konsoli. Varbūt neesmu mierā ar to, ka spēles maksā tik daudz, toties pavadīšu zināmu laiku, lai saprastu vai tiešām man to spēli vajag. Rezultātā nopērku tikai to, ko gribu spēlēt un nepavadu pusi dzīves tupi blenžot ekrānā. Ar filmām ir līdzīgi. Es neesmu gatavs tērēt laiku bezjēdzīgām un stulbām filmām un dažas reizes gadā izvēlos noskatīties filmas ar kaut kādu jēgu un nozīmi. Arī grāmatas vairumā gadījumu izvēlos pirkt, jo tad tās gluži vienkārši man uzreiz ir ērti pieejamas no visām manām ierīcēm.

Iespējams es dzīvoju kaut kādā naivo ilūziju mākonī un visu esmu sapratis totāli greizi un nepareizi. Tomēr ar šī raksta palīdzību vēlos noskaidrot kāda ir jūsu attieksme par digitālā satura iegādi. Lūdzu aizpildīt zemāk redzamo aptauju un tāpat aicinu plašākas diskusijas izvērst komentāru sadaļā. Ja saturu pagaidām neiegādājies, tad man interesē kāpēc tā un kam ir jānotiek, lai digitālā satura iegāde šķistu pavisam normāla padarīšana? Ko tu māci saviem bērniem?

Vai tu pērc aplikācijas, mūziku un filmas?


  • Šo to pērku un šo to iegūstu pirātiskā ceļā (143 balsis)
  • Digitālo saturu pārsvarā iegūstu pirātiskā ceļā (65 balsis)
  • Izmantoju tikai bezmaksas vai citos legālos veidos iegūstamu saturu (56 balsis)
  • Digitālo saturu pārsvarā pērku (30 balsis)
  • Par saturu maksā tikai mīkstie! Es visu speru (30 balsis)

Kopā nobalsojuši: 324


Loading ... Loading ...

Reklāma

28 komentāri

Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
28 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments

Neatradu pareizo atbilžu variantu, kas būtu – Izmantoju tikai bezmaksas vai citos legālos veidos iegūstamu saturu + Digitālo saturu pārsvarā iegūstu pirātiskā ceļā

Par mūziku, kuru pats klausos maksāju jau pāris gadus, bet ja vecāki paprasa kaut ko viņiem novilkt, tad ilgi laužos un beigās novelku no torrentiem, bet viņi tāpat neklausās. Filmas no terrentiem arī nāk, jo tur vienkārši viņas iznāk ātrāk nekā iTunes Store, bet uz kino man nepatīk iet. Ar seriāliem ir tā, ka lietoju maksas servisu “soap4.me”, bet tur tie seriāli tiek pievienoti no torrentiem, bet kāpēc es maksāju par to? Jo viņiem ir hack uz Apple TV 2/3 un seriāli iznāk ātrāk nekā Netflixa un nav reklāmu kā Hulu. Aplikācijas pērku, jo lietoju Apple gadžetus un kā ir… Read more »

Mūziku pērku iTunes jo:
Nav jāuztraucas par kvalitāti
Albumart noformējums
Pieejams visās iOS ierīcēs
Tīra sirdsapziņa

Pērkot saturu, domāju šādi – viena spēle, programma vai albums maksā tik, cik viens kebaba komplekts. Pirms iegādes es domāju – vai man to kebabu vajag? Vai neesmu ēdis pietiekami? Varbūt izstrādātājam, mūziķim vai autoram tas kebabs ir vairāk nepieciešams?

Tādēļ vienmēr kvalitatīvu saturu atlīdzinu. Kopš esmu Steam lietotājs, neesmu piratējis spēles, tāpat aplikācijas, kuras lietoju ikdienā un kuras uzskatu par kvalitatīvām un noderīgām, esmu iegādājies Play Store vai nopircis PRO licenci, ja ir tāda iespēja. Tādējādi vienīgais saturs, kas manā datorā vai tālrunī ir nelegāls, ir video un seriāli, un tas arī tikai līdz brīdim, kad Latvijā ienāks Netflix.

tikai pats windows zagts :D

Mobilās aplikācijas – jā, pērku, jo patīk atbalstīt autorus. Esmu nopircis arī pāris parastās programmas datoram (Windows videi), sen gan tas bija, bet nu tomēr. Mūzika – nav mans lauciņš, pa retam paklausos kādu internet radio. Filmas – noteikti nepērku, pēdējo reizi kad Latvijā nopirku legālu DVD disku (n-gadus atpakaļ), tas bija sagatavots tik nožēlojamā kvalitātē, ka kopš tā laika nolēmu nekad un neko nepirkt (runa par filmām). Pirāti, ftw. Legāls saturs Latvijā nemaz nav pieejams tām lietām, kas mani interesē (retas pasaules filmas oriģinālvalodās ar subtitriem angliski). Pirāti daudzos gadījumos ir fanāti par savu lietu (es nerunāju par komerciāliem… Read more »

fanātiskie pirāti – godīgs un jauks apzīmējums! pilnībā piekrītu :)

+1

Visu peerku, saakot ar muuziku, filmaam, beidzot ar progtammaam gan prieksh telefona, gan datora. Saakot ar 0.99 EUR cenu beidzot ar 1700 EUR par programmu. Neatzistu programmu, audio, video zagsanu. Izmantoju no sakuma Trial, ja zinu ka izmantoshu tad noteikti iegadajos.

Nobirdināji zīmulīšus? Malacis, neaizmirsti uzasināt. ;)

Mūziku pērku CD formātos – digitāli pirkt mūziku, piedodiet, ir craps. To gan es “aizņemos”, taču man ļoti patīk aiziet uz mūzikas ierakstu veikalu un nopirkt kāroto CD, ar visu albuma artworku, utt. Protams, tikai mīļāko izpildītāju ierakstus iegādājos fiziski. Par softiem – nu, daļu pērku, daļu “aizņemos”. Es neuzskatu, ka tagad būtu jānosoda cilvēki, kuri visu lādē no neta. Daudziem varbūt tā ir vienīgā iespēja kaut kā sākt dzīvot. Es runāju par jaunajiem dizaineriem, māksliniekiem, fotogrāfiem, kuri sākumā nevar nopirkt PS par 800USD. Jā, varbūt naudas nepietiek pat izīrēšanai. Ja cilvēks to dara kaut kāda mērķa vārdā, tad mērķis… Read more »

Nav uzreiz jāizmanto PhotoShop, bet diemžēl izglītības iestādēs parasti ar alternatīvām neaizraujas. Un rezultātā mākslinieks samācījies PS pogu spaidīšanas secību neko citu nespēj.

Es zinu pāris studentu, kuri knapi kompim un/vai fočukam sagrabinājuši (arī to pašu ar vecāku palīdzību) un daždesmit eiro nereti ir maksa par “kojām” vai īres dzīvokli. Kristap, es nesaku, ka vajag zagt, bet vēlējos pateikt to, ka dažreiz jaunajiem censoņiem pat pārdesmit eirīšu ir izšķiroša summa. Neiet runa par tādiem, kuri ņaud, ka viņiem nav naudas, taču tajā pašā laikā katru piektdienu skrien uz “Džastu” vai “Pulkvedi” un plosto. Pats personīgi zinu cilvēku, kurš nācis no ārkārtīgi nabadzīgiem apstākļiem – knapi kompi nopirka un joprojām bildē ar apm. 8 gadus vecu DSLR, taču ir izmācījies, ir sazīmējis darbu attiecīgajā… Read more »

Mūziku ņemu no zaycev.net (ja neatrodu, tad izlīdzos ar youtube klipu konvertēšanu uz mp3). Ir tikai pāris gadījumi, kad nav ne tur, ne tur. Pāris reizes ir izdevies atrast Soundcloudā, ko arī var nokonvertēt uz mp3. Bet pa lielam mūzikai laiks neatliek. Ja tiešām uznāk vēlme, tad pasēžu Soundcloudā. Maksāt netaisos. Lai gan vienreiz nopirku- dikti gāja pie sirds Arņa Medņa projekts Openworld, ko bez maksas nevarēja dabūt. CD pēdējo reizi pirku vairāk nekā pirms 10 gadiem. Filmas skatos online versijā. Man nerūp kā šo lapu uzturētāji pie tā satura tiek un vai viņi no tā pelna (zinu, ka neko… Read more »

Es maksāju par piekļuvi globālajam tīmeklim.

Cenšos pēc iespējas sadzīvot ar bezmaksas programmatūru. Dažas programmas arī ir nopirktas. Seriālus gan no torrentiem velku

Lielu daļu nepērku, jo nav nemaz tādas iespējas, patīk skatīties seriālus, kurus LV var skatīties tikai pirātiskā ceļā. Mūziku arī pērku reti, jo nav tik daudz laika klausīties un auto parasti cieņā radio un ziņas, pie PC parasti youtube.
Filmas neiegādājos, jo iegādāties filmas @itunes ir dārgi, tā vietā diezgan bieži eju uz kino.
Visvairāk iegādājos aplikācijas @appstore, jo tiešām cenas ir niecīgas, par to cenu 1x var aiziet paēst kaut kur, bet aplikācija tev ir uz mūžu un ja aplikācija ir tiešām laba, man nav žēl atbalstīt autoru.

Nepērku neko, bet palasot šeit komentārus priecājos, ka ir ļaudis, kuri ir gatavi maksāt gandrīz par visu! Ja tādu nebūtu, tad diez vai kāds rakstītu softu, uzņemtu filmas u.c., tā kā cienīsim Viņus!

Jā, es ar pabrīnījos, ka cilvēki sākuši pirkt. Prieks par tiem, tātad kaut kas iet ar uz augšpusi, pats gan žuliks esmu, nu neko nepadarīsi..

Es atbildēju, ka pārsvarā pērku. Mūsdienās vairs nav tik dārgi, tāpēc var nopirkt kā šķiet.
1) Mūzika – maksāju par spotify. Pa retam nopērku kādu plati;
2) Spēles – maksāju, parasti iegādājos Steamā;
3) Aplikācijas – visas pirktas iPadam, Windows Phonam neko neesmu pircis, visas freeware
4) Kino – reti skatos, bet ja skatos tad kino. Nepanesu kino uz laptopiem / monitoriem.
Agrāk seriālus vilku uz nebēdu, pēdējos gados esmu tik TBBT skatījies, tāpēc arī atbilde, ka “pārsvarā”

PC spēles no Humble Bundle, Steam un Origin izpārdošanām. Xboxam šis tas no zavvi.com (Pēdējās 3 spēles no šejienes) un amazon.co.uk (Pēdējā laikā nekas nav pirkts, jo tagad ir sālīta cena par sūtīšanu) + pāris lietas no Xbox Game Store (tikai tad, ja laba cena). PC spēlēm ir arī kolekcija no kādreiz torrentos iegūtajām. Pēdējo gadu laikā no torrentiem gan nekas īpaši nav ņemts, ja nu vienīgi testēšanai un vēlāk tā pat nopirkts oriģināls. Zinu vēl pāris cilvēkus, kas tā dara. Ja patīk un gribi spēlēt MP – nopērc. Nepatika? Izmet un aizmirsti. Mūziku es lielā daudzuma esmu ņēmis no… Read more »

Pērku gan spēles (Steam, Play), gan tās maksas vai par ziedojumiem programmas, kuras ir nepieciešmas un ir to vērtas, lai būtu lietderīgi pabalstīt to attīstību. Arī filmas, kuras šķiet to vērtas, lai paturētu kolekcijā ne tikai elektroniskā formā. Pārējās programmas tiek ņemtas no Opensource pasaules.

Filmu pirātiem paldies par iespēju pārliecinaties, vai ta vai cita filma ir to vērta, lai iegādātos. Pateicoties viņiem, ir izdevies neiekrist ar diezgan pamatīgu drazu, kas no malas glīti izskatās.

Par tām drazām +1

Sirdij tuvas spēles, filmas un mūziku pērku. Ne tikai digitāli bet arī “fiziski”.
Mājās ir paliela DVD un BD disku kolekcija, paldies amazon :)
Softu – sen neesmu datoram neko licis, to kas ir esmu nopircis, vairāk neko nevajag.
Telefonam spēles un aplikācijas, mēdzu pirkt vai lietoju to bezmaksas versijas.
Ja apsis patīk – iepērku.

Reklāma
Reklāma
Reklāma

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: