Vairs nav nekāds noslēpums, ka Google vismaz pēdējos 5 gadus aktīvi darbojas pie robotizētu automobiļu izstrādes. Līdz šim tie ir bijuši Toyota un Lexus modeļi, kas aprīkoti ar dažnedažādām sensoru, radaru tehnoloģijām un spēj droši pārvietoties bez cilvēka līdzdalības. Kalifornijas štatā šādiem auto pat ir atļauts piedalīties satiksmē. Zemāk var noskatīties video, kas parāda kā Google autonomie auto piedalās reālā satiksmē.

[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=bDOnn0-4Nq8]

Šodien Google prezentēja savu jaunāko Google X (trako ideju) komandas garadarbu – pašu izstrādāto robotizēto automobili, kam nav ne stūres, ne pedāļu un kas vizuāli atgādina Fiat 500 ar koalas lāča “seju”. Automobilī ir iebūvēta start/stop poga, displejs, kas attēlo maršrutu un divi ar drošības jostām aprīkoti sēdekļi. Tādējādi šis divvietīgais elektroauto ir pavisam vienkāršs lietošanā. Tiek domāts ar par drošību – izmantoti droši vējstikli, putu materiāla virsbūves elementi un auto maksimālais ātrums ir ierobežots pie 40 km/h. Pie tam auto ir pilnībā apstādināms nospiežot vienu pogu. Konkrētais prezentētais auto ir agrīns prototips, taču Google plāno radīt 100 šī auto vienības. Tuvākajā laikā šis auto tiks testēts Kalifornijā, bet nākotnē Google sadarbībā ar partneriem plāno izvērst šo projektu un iespējams pat tuvā nākotnē šādu auto būs iespējams iegādāties. Baumo, ka Google veic pārrunas ar takšu “killeri” Uber.

[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=CqSDWoAhvLU]

Ar šiem auto Google vēlas uzlabot satiksmes drošību, jo šobrīd visā pasaulē auto negadījumos ik gadu iet bojā vairāk nekā 1.2 miljoni cilvēku. Google ir izpētījis, ka lielākajā daļā gadījumu no negadījumiem varētu izvairīties un robotizēti automobiļi spēs pieņemt ātrākus un pareizākus lēmumus. Vairāk par Google centieniem radīt autonomus auto var iepazīties projekta Google+ lapā un zemāk īss video par šo tēmu.

[youtube=https://www.youtube.com/watch?v=cdeXlrq-tNw]

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Reklāma
Paziņot par jaunumiem
Paziņot par
guest
7 Comments
vecākie
jaunākie novērtētākie
Inline Feedbacks
View all comments
hh

Jautājums vai šāds dators spēs paredzēt no malas izlidojošu riteņbraucēju.. Cilvēks, protams, ar var nepamanīt..

KKTK

Pameklē video – kompis ļoti labi spēj ieraudzīt velobraucējus gan priekšā gan sānos gan aizmugurē. Pietam ir iestrādāta loģika, kas liek palaist visus velobraucējus pirms pats nogriežas.

ezisxl

to hh
riteņbraucēju tak arī kompis vadīs!

Edgars

Forši, nevaru vien sagaidīt kad cilvēkiem liegs pašiem vadīt auto pa koplietošanas ceļiem :)

Kaspars

Nākotne tā noteikti ir, un kļūdas (kaut to pašu velo nepamanot) noteikti būs daudzreiz mazāk nekā cilvēkam vadot auto..bet nu vienmēr būt pasažierim…a ko, ja man patīk braukt? lai tas paliek brīvdienu vaļasprieks??
kamēr vien būs izvēle, tikmēr mani uz tāda veida autiņu nepārsēdinās..

Piu

Kamēr auto uztver par pārvietošanās līdzekli – šis projekts ir lielisks. Kā tur seiviete teica video – tagad braukšanas laikā var darīt daudz, ko citu, nedomājot par pašu braukšanas procesu. Tas ir krietni daudz laika, kad palasīt grāmatu, parunāties, pastrādāt…
Ja gribi braukt pats – lieto neautonomu auto, es nedomāju ka tie tik ātri izzudīs, lai Tu savā dzīvē pieredzētu tikai autonomus automobiļus uz ielām. Iespējams risinājums ir vairāki auto ģimenē ;)

BTW

Iztēlojaties, ja visas šāda tipa mašīnas vēl salsēdz tīklā. Iepriekšējā mašīna nodod ziņu nākamajai ka no sānielas tuvotas traks fiksītis :)